C

Çavuş
31 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
6 yıl
FİZİKTE Kİ HATALI SORU ## BAŞVURU YAPIYORUZ ##
Belki çoğunuz farkında olmayıp doğru şıkkı işaretlemiş olabilir,ancak azıcık dikkatli arkadaşlarımızın soruda yanlışlık olduğunu gördüğünü umuyorum.

I. Ses demirde en hızlı yayılır.
III. Tablodaki üç madde için sıcaklık arttıkça sesin o maddedeki yayılma sürati artar.


Şimdi ikilemi göstereyim,eğer karşınızda bir tablo varsa ve sadece tablodaki verileri kullanmanızı istiyorsa genelleme yapamazsınız.Yaptığınız genelleme gerçek hayatta doğru bile olsa,sadece tablodaki verilere bakarak bunu söyleyemeyeceğiniz için cevabınız yanlış olacaktır.

I. Ses demirde en hızlı yayılır.

Birincisi , bu genellemedir.Sadece tabloya bakarak evrende sesin en hızlı demirde yayıldığını söyleyemeyiz.
İkinci olarakta eğer burada kastedilen sadece tablodaki verilerin içinde en hızlı olmasıysa hemen 3. yargıya geçiyoruz

III. Tablodaki üç madde için ....

Madem vereceğin yargılar sadece tablodaki verilere göre,o halde neden bir daha "Tablodaki üç madde için" diye belirtiyorsun?İtiraz başvurumuzu yapacağız ancak ösym yeterli kitle göremediyse es geçtiğinden dolayı gerekli kamuoyunu oluşturmak için burada paylaşıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
C
7 yıl
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FİZİK
İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümünün Hazırlığı var mı acaba? Ben hazırlık okumak istiyorum bir sene.. Mümkün mü böyle birşey ??
C
7 yıl
Matematik-2 ispat sorusu
Bu nasıl bir sorudur ya kağıda mal mal baktım böyle soru mu olur !!!

yok c€f(a+b) mişte bilmemneymişte
C
7 yıl
Bir seferlik paylaşıyorum
Yoğun istek talebi ;
http://forum.donanimhaber.com/m_89389788/f_//tm.htm#89410692

Kardeşlerim.Size bu sefer kuponumu vereceğim.Bende birazdan bayiye gidip yatıracağım ve burada paylaşacağım.Sizde yatırın ve burada paylaşın.Ayrıca konuyu sürekli uplayın.Anlaştık mı?


719 Ted Kolejliler - Unics Kazan 2/2
720 Valencia - Alba Berlin 2/2


Oran : 5,06

Güven falan yok beyler böyle saçma sapan işlere girişmiyorum.Tutmayadabilir,gram umrumda değilsiniz.Ben kendi parama bakarım..Tutmazsa size değil kendime üzülürüm.Ama tutarsada biraz tötümü kaldırın :D

Hadi up up up


edit:https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/1477490/3877fbe7-c1d4-47dd-aa83-990c4cd04b3f.jpg
C
7 yıl
Para katlama sanatı
Arkadaşlar dün iddaa oynadım 315 TL kazandım. Sabah parayı alıp 2TL ye bir kupon daha yaptım oda tutuyor şuanda (30,96 TL)

Toplam 340 TL oluyor.Benim bu parayı katlayıp 60.000 TL yapmam lazım(daire alcam) .. Nasıl yapabilirim?


edit:

bugün ki;
https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/1477490/5757653b-1dbf-4b4a-b358-a535931932c8.jpg

dün ki;
https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/1477490/bbc410c7-cf61-44d5-95d0-3a6029ab035b.jpg
C
7 yıl
Kazanndııııııımmmm Wooonnn
Shefield-QPR 1/1 4.75
Plymouth-Chesterfield 1/1 4.75
Crawley-Wolverhampton 1/1 7.00


2 TL
Oran: 157,93
Kazanç : 315,87 TL


Benim için küçük bir servet olan bir meblaa kazandım.Allahım sana çok şükür dinimizz amin oleyyy beee yesssssss
C
7 yıl
Zengin oluyoruz acil destek
Arkadaşlar çok manyak bir projem var.Normalde projelerimi ileride gerçekleştireceğim için paylaşmam.Ama bunu nede olsa yapaMayacağım için paylaşayım dedim

Şimdi bu oyunda,herkes birer "Hücre" olacak. Normal oyunlarda ırk seçimleri olur,ama bunda tür seçimleri olacak. Örneğin; Prokaryot,Ökaryot,Hayvan Hücresi,Fungi Hücresi,Bitki Hücresi falan.
Oyun rpg tarzı olduğu için hücrelerimiz hareket edebilecek.Normal oyunlarda yorulma vb yokken,bizim oyunumuzda ATP ile hareket edeceğiz.Bu yüzden mitokondrimiz ne kadar gelişmisse,hızımız ve sürekliliğimiz falan o denli artacak.
Normal oyunlarda hammadde olarak tuğla,odun falan olur.Ama bizim oyunumuzda CO2 , H2O , O2 ,K+, falan olacak. Çeşitli maplarda herhangi bir atomun türünden daha fazla olacak.Bu yüzden ihtiyacımızda göre Teleport atabileceğiz.
Hızımızı ve kıvraklığımızı sağlamak için Mikrovilluslarımız olacak.Bunların levellerine göre kıvraklık artacak.
Kloroplastları olan kavimler fotosentez ile besin üretebilecekler.Bu besinler oyun içerisinde yüksek fiyatlara pazarlanabilecek.

Oyunu Türkiye'de başlatacağız.Oyunun önceden reklamını yapıp 50.000 CD ve KEY piyasaya süreceğiz. Oyun başladığında 50.000 kişi ile başlayacak.Bu kişiler belirli ihtiyaçları karşıladıklarında mayoz veya mitoz olmak üzere iki çeşit bölünme gerçekleştirecekler. Bölünen hücreleri kendileri pazara sürüp,diğer kullanıcılara satacaklar.Böylece kullanıcı sayısı her geçen gün artacak.Ve oyundaki pazar piyasası sürekli aktif kalacak.

Gelişen hücreler diğer hücrelerle anlaşma sağlayıp biraraya gelebilecekler. Normal oyunlarda klan olur,bizde mikroorganizmalar olacak.Her mikroorganizmanın farklı özellikleri olacak ve bu mikroorganizmalar diğer mikroorganizmalar ile biyolojik savaş yapacaklar.Bu yüzden her hücreye verilen farklı görevler olacak.

Oyunda event saatleri olacak.Bu event saatlerinde sunucumuz tarafından çeşitli haritalara rastgele olarak yüklü atom kümeleri yollanacak.Hücreler bu kümeleri bulmaya çalışıp besin kofulu'' haline getirecek. Bildiğimiz gibi bitki hücrelerinin kofulları büyük olur.Bu yüzden bitki hücreleri ağırlıklı olarak besin depo edebilecekler.

Oyundaki kıyasıya mücadele savaş şeklinde devam edecek.Bu savaş için ekipmanlarımız ise zehirli madde üreten organellerimiz olacak. Bu maddeler hücre içinde sentezlenip hücre dışına atılacak.Böylece üyeler birbirleriyle savaşabilecekler.


Ben bu kadar biyoloji biliyorum.Sizler eminim daha fazla biliyorsunuzdur.O yüzden bilgilerinizi oyuna uyarlayın ve buranın altına paylaşın.Bu benim fikrimdi,o yüzden yorumlarınızıda esirgemeyin ...
C
7 yıl
Yeni bir oyun yazıyorum elemana ihtiyacım var
Arkadaşlar bir oyun yapıcam.Ve bu oyun ultra professionel bir oyun olacak. İçerik gereğiyle İlkokul bebeleri anlayamayacakları için oynayamayacaklar.Yine lisedeki gerizekalı şahsiyetlerde bu oyunu oynayamayacaklar.Kısacası oyun yine içerik gereğiyle elit kesimlerin oynayacağı bir oyun olacak.

Bunca yıl farklı tarz oyunları oynamış biri olarak,çeşitli yeniliklerin yapılacağı bir oyun olacak.Bu oyundan ziyade,bir sanal dünyada olabilir.Gerçek zamanlı strateji-rpg-bilimkurgu oyunu olacak.

Ve bu oyunun en önemli özelliği ise tamamen türk kaynaklı olacak.Tüm çalışanları türk olacak(grafiker ve animasyoncuları dışarıdan kiralayabilirim duruma göre).Paraları yeterse KOÇ Holding ile anlaşmayıda düşünmüyor değilim.

Oyunun başlangıç yatırımı 220.000 TL olacak. İlk ay itibaren ciro 3.750.000 TL yi bulacak. İlk aydan sonra rutin aylık 5.000.000 TL gelir sağlayacağız.Buna reklamlarıda dahil edersek ünlü şirketlerle anlaşırsak,onları bir marka haline getirme sözü verip aylık 75.000.000 TL ye kadar gelir sağlayacağız.

Önce yorumlarınızı alayım.İş sahibi elemanlarda yazsınlar bi anlaşalım.
C
8 yıl
Okul okuyan yok mu?
Bir sorum olacaktı.

1,2,3,4,5,6,7 rakamları ile yazılabilecek rakamları farklı 7 basamaklı sayılar küçükten büyüğe doğru sıralanıyor.Buna göre 2001. sıradaki sayı kaçtır ?


Yardımcı olabilir misiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.