I

Yüzbaşı
04 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
245 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
7 ay
Hacettepe İktisat okuyorum. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim.
Merhabalar,

2017-2018'de bu forumu aktif olarak kullandım. 2018'de hacettepe ingilizce iktisat bölümünü kazanmıştım. Hazırlık ve 1.sınıfı bitirdim. Üniversiteyle, bölümle alakalı sorularınız olursa yardımcı olabilirim.
I
geçen yıl
Yarıyıl tatilinde zayıflamak için hangi programı yapmalıyım
son iki haftadır şekersiz besleniyorum ve intermittent fasting diyetini uyguluyorum. şuan finallerim var, çarşamba günü evime gideceğim. evde boş durmak istemiyorum, spor yapmak istiyorum. spor salonuna yazılmayı düşünmüyorum. çünkü 1 ay sonra ankaraya geri döneceğim. 2.dönem başında spora yazılacağım.

1 aylık dönemde önceden pek spor yapmamış birisine ne önerirsiniz.

bu arada şuan ki boyum 1.76 kilom ise 84

hedefim 70 kiloya inmek
I
geçen yıl
Hadi dertleşelim, içimizi dökelim
dertleşelim, içimizi dökelim bu konuya. teselli ederiz birbirimizi.

benim çok şükür pek dertim yok, vizelerim yaklaşıyor. bunun stresi var üzerimde sadece.

sizin dertlerinizi duymak isterim. belki teselli edebilirim sizi.
I
geçen yıl
İngilizce klasik sınavlardan korkuyorum
bölümüme daha yeni başladım, dersler tamamen ingilizce ve sınavlar da öyle olacak. üst sınıflarla konuşmuştum, sınavların hepsi klasik olacak gibi. yani ingilizce uzun uzun yazacağım ama korkuyorum. yazma konusunda hiçbir zaman iyi olamadım. hazırlıkta diğer alanlarda iyi olduğum için geçebildim ama yazma konusunda ne yaparım bilmiyorum. tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
I
geçen yıl
üniversitede okuduğum halde tecilim yapılmamış
geçen sene üniyi kazandım, edevletten askerlik durumunu kontrol ettiğimde 31/12/2019 yazıyordu. yani neden otomatik olarak tecil olmadı? öğrenci işlerini aradım, askerlik şubesine gitmen lazım dedi. mezuna falan kalmadım. niye böyle oldu anlamıyorum. neyse artık kendim askerlik şubesine kitmekten başka çarem yok. öğrenci belgesi ile gitsem yeterli olur mu?
I
2 yıl
Türkçe için hoca önerisi?
sınava hazırlanan kardeşim için soruyorum, benim zamanımda önder hoca vardı ama artık yok galiba. başka düzgün türkçe hocası öenrir misiniz?
I
2 yıl
İktisat isteyenler İTÜ tutmazsa ne yapacaksınız?
Evet bu seneki hedefi iktisat olan arkadaşlara bir sorum var. İktisat isteyenler İTÜ tutmazsa ne yapacaksınız? Mezuna mı kalacaksınız? İTÜ'nün altına başka bir üni yazacak mısınız?

Sizin gibi ben de geçen sene aynı soruyu kendime sordum ve mezuna kalmak istemediğim için hacettepe yazdım. Acaba bu sene sınava girenler nasıl düşünüyor, merak ediyorum.
I
2 yıl
lingualeo kullanan?
geçen 1 yıllık paket satın aldım, şimdilik sadece gramer alıştırması yapıyorum. eklentiyi yükledim, internette bilmediğim kelimeleri sözlüğüme yüklüyorum. başka nasıl daha verimli kullanabilirim? yardımcı olursanız sevinirim. (hazırlık okuyorum)
I
2 yıl
Trilogic Scorpion Gbt424 Android Gamepad kullanan?
bu gamepadi kullanan var mı, ppsspp oyunları oynamak için almayı düşünüyorum da işe yarar mı sizce?
https://www.hepsiburada.com/trilogic-scorpion-gbt424-pc-ps3-ios-android-kablosuz-gamepad-p-HBV000004RQY1
I
2 yıl
silinsin
silinebilir
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.