H

Yüzbaşı
04 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
5 yıl
Aile Arabası Olarak Tourneo Connect
Arkadaşlar merhaba, aile arabası olarak bu aracı düşünüyoruz ve aranızda net bilgisi ve kullanım tecrübesi olan arkadaşlardan yardım talep ediyoruz. Connect alacağına ben olsam var yaaa...... Vallaha hiç gerek yok böyle şeylere :)

Sorularım:

1. Bu araçta zorunlu sigorta ve kasko bedelleri hususi araca göre bir fark oluşturur mu, evetse ne kadar?
2. Bu aracın yıllık vergisi nedir? Araç kamyonet olarak mı geçmektedir?
3. Böylesi araçları "hususi" olarak kaydetmekle ilgili yarım yamalak şeyler okudum ama çok anlamadım doğrusu.
4. Bu aracın kullanımdaki avantajlarını yaşadınız mı, nelerdir?
5. Bu aracın kullanımda karşılaştığınız dezavantajları nelerdir?
6. Aile arabası olarak tavsiye eder misiniz? Niçin? (onun yerine bunu al önerisi olmadan lütfen konu çok uzuyor o zaman)

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
0 | |
H
7 yıl
Mercedes CLA 1.5 Dizel Otomatik
Arkadaşlar aşağıdaki linkte bu modelin yurt dışında manuel sunulurken ülkemizde otmatik versiyonla satıldığını söylüyor. Merak ettiğim husus şu: Neden bize genelde yolunmuş tavuğa dönüştürülen arabalar getirilip satılırken bu modelde yurt dışına göre daha üst bir özellik sayılabilecek çift kavramalı 7 ileri vitesle sunuluyor.

İnsan, acaba bu şanzımanın dizelle uyumu tam da test edilip onaylanmamış da ülkemizi ve insanımızı test amacıyla mı kullanıyorlar diye şüpheleniyor.

http://www.ototeknikveri.com/icerik/5018/dizel-otomatik-cla-121000-tlden-baslayan-fiyatlarla-turkiyede.html
H
9 yıl
GL ile M'nin farkı nedir?
Neden soruyorum?

1-Babama alacağız da ondan. YOK BÖYLE BİR ŞEY
2-Arkadaşta M var da, sürdüm çok beğendim, o yüzden. YALAN
3-GLK annem için artık küçük geliyor, GL serisine geçmek istiyoruz. ANNEM ARABAYA BİNMEYE KORKAK
4-Arkadaşım: "Benim babamın GL'si senin babanın M'sini döver."dedi, bana çok dokundu. BU YAŞLARI GEÇTİM SAYILIR.
5-Patronda GL var, on tane M verseler vermem, diyor. PATRONDA HONDA CIVIK VAR
6-Prim alacağım da acaba arabayı değiştirsem mi, diyorum. PRİM ALSAM BORÇLARIMI ÖDERİM


Eeee niye soruyorum o zaman? BASİT... MERAK İŞTE.
H
9 yıl
Samsung 32D5000 ile Philips 32PFL3517H
http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-32-full-hd-led-smart-televizyon-32pfl3517h/productDetails.aspx?productId=evph32pfl3517h&categoryId=163192#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-32-full-hd-led-televizyon-32d5000/productDetails.aspx?productId=evsam32d5000&categoryId=163192

Arkadaşlar bu iki ürün ile ilgili bilgilerize ve deniymlerinize ihtiyaç duymaktayım. Lütfen iş olsun torba dolsun, benim de bir çift lafım bulunsun babından bir şey yazmayın. Böyle abuk subuk paylaşımlardansa cevapsız kalmayı tercih ederim.

Ciddi paylaşımları olacaklara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
H
9 yıl
Serilerin kod çözümlemesi
Arkadaşar!

Markalar çok sayıda modeli çok farklı kodlarla sunuyorlar. Özellikle Samsungda neredeyse yüzlerce (bana öyle geliyor) model var. mesela ben UE40D5000 ile UE40D5000 arasında ne fark olduğunu kavrayamıyorum. Ayrıca rakam artınca bu bir üst model anlamına mı geliyor? YAni atıyorum UD500 ve UD550 varsa bu sonuncusu daha üst model anlamına mı gelir? Bu lanet olası herifler illaki bir mantıkla adlandırıyorlar. Birince kablosuz bağlantı varken, birinde yoktur biri usbden movie destekliyorken bir yapmıyordur falan.

Peki bunları bilen ve bizi aydınlatabileceek arkadaşlar var mıdır?
H
9 yıl
Corolla Bakım Periyotları
O kadar site dolaştım, aradım taradım doğru düzgün, derli toplu bir bilgiye ulaşamadım. Bende 100binde 2002 Coralla var. Bunun bakım periyotları nedir? Kaç binde hangi parçaların değişmesi gerekmektedir? Bunların maliyetleri ne civardadır? Bilgisi, ilgisi, tecrübesi olan arkadaşların yardımı beklenmekte.
H
9 yıl
Corolla 2002 otmatik hakkında sorular.
Arkadaşlar Corolla 2002 sol otomatik aldım. 100 binde ve otomatik. Ancak gösterge panelinde vitesleri gösteren ışık yok. Oysa otomatiklerde bunun olması gerekir. Acaba bozuk mu diye aldığım kişiye sordum olmadığını söyledi. Bilginiz var mıdır?

Bu araçlarda kronik sorunlar var mıdır? Bakım periyotları ve maliyetleri nasıldır? Teşekkürler.
H
9 yıl
TomTom gerçekten de kötü mü?
Arkadaşlar okuduğum kadarıyla TomTom haritası -TeleAtlas sanıyorum- başarısız bulunuyor. Peki gerçekten de böyle mi yoksa başka ürünlerin pazarlamacılarının planlayarak oluşturduğu bir imaj mı? Gerçek kullanıcı deneyimleriniz nelerdir? Teşekkürler.
H
9 yıl
ÜRÜNLER ÇOK KALİTESİZ
Bende Navitech vardı, camı patladı. Yeni ürünleri inceledim, yazılımını çok beğendiğim makinenin malzeme kalitesi eskilerinden de beter. Piranha ha keza. Ürünlerin malzeme kalitesi yerlerde sürünüyor. Tomtom malzeme kalitesi oldukça iyi görünüyor, Garmin de öyle. Ama yazılım olarak igoya aşinayım. Garmin veya Tomtom nasıl olur bilemiyorum.
H
10 yıl
YEDEK PARÇA BİLGİSİ
Değerli Arkadaşlar,

Özellikle ilk defa araba almak üzere olanlar ile araba piyasasından bihaber olanlar(benim gibi) için önemli bir husus var. Ben Lancer almak üzereydim, çünkü ikinci el fiyatları oldukça uygun. Oysa uyarılar sonrası anladım ki benim gibi tek maaşla geçinen bir insan için hiç de mantıklı değil. Zira arıza veya Allah muhafaza kaza durumunda aldığım arabaya yedek parça alamayacaktır.

Bu durumu aşmak için bilgili arkadaşlar bu başlık altında yedek parçaları çok pahalı araçlar ile çok uygun olan araçları, SOMUT ÖRNEKLER üzerinden yazarlarsa çok faydalı olur düşüncesindeyim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.