M

Yarbay
07 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
140 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 ay
XPG Battlecruiser ARGB fanlar yanmıyor
Merhaba. Kasayı yeni aldım ve kurulumunu yaptım. İlk başta sorunsuz bir şekilde ARGB fanlar ve sıvı soğutmamdaki normal RGB fanları öndeki tuş üzerinden kontrol edebiliyordum. Daha sonra kasanın arka kapağını kapatamadım. Kabloları yeniden düzenlemem gerekti. Yeniden düzenledim ve kapağı kapattım fakat ARGB fanlar çalışmamaya başladı. Sıvı soğutmamın kendi normal RGB fanları yanıyor ama tuş üzerinden değiştiremiyorum. Sorun ne olabilir?

Kablo bağlantılarının hepsi tam. En az 100 kere kontrol ettim ve denedim. Kontrolcünün SATA kablosuda takılı. Benim fikrim kontrolcü bir şekilde bozuldu ve çalışmıyor.. Daha önce başına gelen oldu mu?

Dediğim gibi; fanlar çalışıyor dönüyor fakat ışıkları yanmıyor ve bağlantıları en az 100 kez kontrol ettim. Tek tek bütün fanları ayrı ayrı çalıştırmayı denedim ama hiç birinin ışığı yanmıyor. 4 fanın aynı anda ARGB'leri bozulma ihtimali olmadığına göre kontrolcü bozuldu diye düşünüyorum. Başka bir şey olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Özetle: Önceden çalışan kontrolcü şuan çalışmıyor. Sıvı soğutmanın fanlarının rengini değiştiremeyince anladım bunu...

Not: Anakartım B450 Tomahawk MAX ve ARGB bağlamak için bir bağlantı yok maalesef.
M
2 ay
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada en hızlı büyüyen ülke olduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ekonomimiz üçüncü çeyrekte güçlü bir toparlanmayla yüzde 6,7 büyüdü. Bu oranla dünyada en hızlı büyüyen ülke olduk'' şeklinde açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası dolayısı ile düzenlenen toplantıya video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Tarihe baktığımızda bu tür büyük hadiselerin ekonomiden siyasete köklü değişiklikler yaşandığını görüyoruz. Koronavirüs salgınından sonra da köklü değişiklikler yaşanacaktır. Bu dönemin hakim rengi inovasyondur. Geçen seneye kadar sınırlı sayıda insana ulaşan birçok şirket Covid-19'la birlikte cirolarının katlamış, lokalden ulusala doğru bir genişleme yaşamıştır.

Türkiye ihracattan üretime, bu dönemden daha da güçlenerek çıkacaktır. Tabii ülkemizin salgın döneminde böyle iddialı bir çıkış yaşamasının gerisinde 18 yıldır yaptığımız hazırlıkların önemi vardır. Sağlıktan ulaşıma, tarımdan turizme kadar muhalefetin 18 yıldır bizi eleştirdiklerinin tamamı boşa çıkmıştır. Türkiye'nin en büyük talihsizliği sığ muhalefet anlayışıdır.

Bu zihniyeti milletimizin takdirine bırakıyoruz. Biz halka hizmet hakka hizmettir diyerek çalışmaya devam ediyoruz. Ekonomimiz üçüncü çeyrekte güçlü bir toparlanmayla yüzde 6,7 büyüdü. Bu oranla dünyada en hızlı büyüyen ülke olduk.

İhracatımız Ekim ve kasımda 16-17 milyar dolar bandında gerçekleşti. Bu gelişmeler 2020 yılını pozitif bir büyümeyle kapatacağımızı gösteriyor. Salgın şartlarına rağmen ocak-kasım döneminde 152 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik. Yeni dönemde, yeni hedeflerimizle uyumlu olarak ihracatımızı daha üst seviyelere taşımak zorundayız. 2001'e göre kilogram başına ihracatımız 2 katına çıkmış olsa bile biz bu rakamı asla yeterli bulmuyoruz.

Bugüne kadar yatırımlarıyla, üretimleriyle, ihracatlarıyla büyük ve güçlü Türkiye davamıza destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.https://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/ekonomi-haberleri/cumhurbaskani-erdogan-dunyada-en-hizli-buyuyen-ulke-olduk_ID1467274/


Bu büyümeyi tek hissedemeyen vatandaş.

Daha yeni yıla girmeden süt ve süt ürünlerine yüzde 30'un üstünde zam geldi.

Ayçiçek yağlarının fiyatını biliyorsunuz. Akıl alır gibi değil.

Ama en çok büyüyen ülke biziz. Yersen.. Kimlerin büyüdüğü ortada..
M
2 ay
Heavy Rain Türkçe Yama
Arkadaşlar Heavy Rainin "ücretsiz" türkçe yaması var mı?

İnternettekiler çalışmıyormuş sanırım.

Malum gruba para kazanadırmak istemiyorum..
M
4 ay
BU KABLOYU NEREDEN BULABİLİRİM
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar bu girişin kablosundan lazım. DVI-I diye geçiyormuş sanırım. İnternette hep eksi işaretli olan girişten var. Artı işaretliyi bulamadım. Elektrikçilere sordum onlardada bulamadım. Bir kaçtane internet kafeye sordum oradada yok. Nerede bulabilirim bu kabloyu? Yardımcı olursanız sevinirim.
M
4 ay
Ukrayna'dan PS5 alıp üstüne tatil yapmak Türkiye'den PS5 almaktan daha ucuza geliyor.
Merhaba arkadaşlar. Bu saatte üşenmedim bir hesap yaptım. Ukrayna'ya daha önce 2 kez giden biri olarak elektronik fiyatlarının ucuz olduğunu biliyordum ve Playstation 5 fiyatını araştırmaya koyuldum. Şimdi size yaptığım hesabı anlatacağım. Öncelikle Türkiye fiyatını inceleyelim. Konuyu öne çıkartırsanız sevinirim. Herkes görsün.

TÜRKİYE FİYATI

Playstation 5 : 8300TL
DualSense (2. kol): - Açıklanmadı muhtemelen 800-900 TL. 850 diyelim.
FIFA 2021 (kutulu): 500 TL

Toplam: 9650 TL


Şimdi Ukrayna'ya bakalım.

UKRAYNA FİYATI

Playstation 5 (dijital) 12.999 UAH: 3672 TL
DualSense (2.kol): 2099 UAH: 592 TL
FIFA 2021 (kutulu): 1999 UAH: 564 TL
Sabiha Gökçen-Kharkiv gidiş dönüş uçak bileti (7-11 Ocak 2021 Pegasus havayolları): 820 TL
Kharkiv Victoria 4 yıldızlı otel (kahvaltı dahil 4 gecelik konaklama): 686 TL (daha uygunada bir çok seçenek var ama herşeyi düzgün yapacağız demiştik.)
Ukrayna'da günlük harcanacak miktar (yemek,gezme,sigara,alkol,uber vs.): 200 TLx5=1000 TL (aslında x4 olmalı ama uçağa bineceğimiz günüde katarak fazladan yazıyorum.)
Ukrayna Lifecell 10 GB internetli telefon hattı (4 gün için gerek yok ama yinede yazıyorum.): 50 TL
Yurtdışı çıkış harcı: 50 TL
Sabiha Gökçen'e gidiş dönüş ulaşım (metrobüs,metro,havaş): 50 TL (Havaş kullanılmazsa daha uyguna getirilir ama herşeyi tam yapıyoruz.)
YEDEK PARA (sonuçta yurtdışına gidiyoruz. Yanımızda fazladan para bulunsun. Harcamaya gerek yok. Yedek para diyebiliriz.) :500 TL

Toplam: 7984 TL (yanımıza fazladan aldığımız parayı harcamazsak 7484 TL)

Evet arkadaşlar. İstanbul'dan Ukrayna'ya yola çıktık. İlk durağımız Sabiha Gökçen Havalimanıydı. Oraya vardık, yurtdışı çıkış pulumuzu aldık. Uçağa bindik. Kharkiv'e iniş yaptık. Otelimize vardık. 4 gün boyunca Kharkiv'i gezdik. Yedik, içtik, farklı yerler gördük, güzel anılar biriktirdik, PS5'imizi aldık ve 5. gün İstanbul'a geri döndük ve 2166 TL daha uyguna yaptık. Türkiye'de 2166 TL fazladan vererek sadece PS5, 2. kol ve FIFA 21 alabiliyorduk ama biz daha uyguna 4 gece 5 gündüz yurtdışı tatili yaptık.

Şimdi bazıları Ukrayna'daki fiyat dijital, Türkiye'deki diskli fiyat diyecektir. Hemen onunda hesabını yapalım.

PS5 (diskli): 15999 UAH: 4519 TL

yani dijital'den 847 TL fazla. Yaptığımız hesaba +847 TL ekleyelim.

7984+847=8831 TL (yedek parayı harcamazsak 8331 TL) evet hala 1319 TL kardayız. Şaka gibi ama gerçek arkadaşlar :))))


Konuyu SS'ler ile destekleyelim:


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >EDİT: Ukrayna konusu daha önce açılmış fakat işin ilginç yanı konuyu görmemiştim. Açan arkadaş bu kadar detaya girmemiş :)
M
5 ay
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, halktan gözyaşları içinde özür diledi
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75'nci kuruluş yıldönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halktan gözyaşları içinde özür diledi. Kim, "Halkımız bana güvendi, gökyüzü kadar yüksek, denizler kadar derin umutlarını bana bağladı. Ama ben bunlara yeteri kadar yanıt veremedim. Bunun için çok üzgünüm" dedi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75'nci kuruluş yıldönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halktan gözyaşları içinde özür diledi.

Kıtalararası yeni bir balistik füze ve diğer askeri teçhizatın sergilendiği askeri geçit töreninde konuşan Kim, bir ara gözlüklerini çıkarak gözyaşlarını sildi ve "Halkımız bana güvendi, gökyüzü kadar yüksek, denizler kadar derin umutlarını bana bağladı. Ama ben bunlara yeteri kadar yanıt veremedim. Bunun için çok üzgünüm" dedi.

Kuzey Kore'nin önceki liderleri olan dedesi ve babasına atıf yapan Kim, "Tüm halkın güveni sayesinde, büyük yoldaşlarımız Kim Il-sung ve Kim Jong-il'in davasına sahip çıkma sorumluluğu bana verildi. Ama çabalarım ve samimiyetim, halkımızı hayatlarındaki sıkıntılardan kurtarmaya yetmedi" diye konuştu.

"Büyük zorluklar, görülmemiş felaketler"
Kim, konuşmasının önemli bir bölümünü, alışılmışın dışında Kuzey Kore halkının çektiği sıkıntılarına ayırdı, "büyük zorluklar", "sayısız sıkıntılar" ve "görülmemiş felaketler"den söz etti.

Koronavirüs salgınıyla ekonomik zorlukların iyice ağırlaştığı ülkenin en büyük ticaret ortağı Çin'le ticareti büyük oranda düştü.

Pyongyang Ocak'ta Çin sınırını kapatmış ve bir koronavirüs vakası bile bildirmemişti. Uzmanlar, hiç vaka olmadığı iddiasını inandırıcı bulmuyor.

Füze ve nükleer programı nedeniyle Kuzey Kore'ye yıllardır uluslararası yaptırımlar uygulanıyor. Doğal afetlerin de ülkedeki durumu ağırlaştırdığı belirtiliyor.

Kore Ulusal Birleşme Enstitüsü'nün Kuzey Kore Direktörü Hong Min, "Kim'in böyle bir etkinlikte neden gözyaşı dökme aşamasına geldiğine bakmak gerekiyor. Satır aralarında liderliğinin çok büyük baskı olduğunu görebiliyorsunuz" dedi.
'Tüm nükleer gücümüzü seferber ederiz'
Kim konuşmasında ayrıca, dünya genelinde Covid-19 salgını nedeniyle zorluk yaşayan halklara destek belirtti, Güney Kore ile ilişkilerinin geliştirilmesini umut ettiğini söyledi.

Kuzey Kore lideri, alışılmadık şekilde gece karanlığında sabaha karşı yapılan törende tehdit edilmeleri halinde tüm nükleer güçlerini seferber edeceklerini vurguladı ancak doğrudan Washington'u hedef almaktan kaçındı.

Güney Kore, Kuzey Kore'nin törende uzun menzilli yeni füzesini sergilemesi nedeniyle kaygı belirtti ve Kuzey'i, nükleer programının tasfiyesiyle ilgili görüşmelere dönmeye çağırdı.

Guardian gazetesine göre bir Amerikalı yetkili, ABD'yle yapılan müzakerelerin çıkmaza girdiği bir ortamda Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze programına öncelik vermeye devam etmesinin "düş kırıklığı" yarattığını söyledi.

https://www.haberturk.com/kuzey-kore-lideri-kim-jong-un-halktan-gozyaslari-icinde-ozur-diledi-haberler-2832480
M
5 ay
SON DAKİKA! ABD Başkanı Donald Trump ve eşi koronavirüse yakalandı
ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Derhal karantina ve kurtarma sürecine başlatacağız. Bunu birlikte atlatacağız" dedi.

Doktoru da açıklama yaparken, "Trump ve Melania Beyaz Saray’da karantinada olacaklar. Trump’ın başkanlık görevlerini sürdürebileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Trump'ın danışmanı Hope Hicks'in de koronavirüse yakalanması üzerine, Trump koronavirüs testi yaparak kendisini karantinaya almıştı.

Amerikan basınının, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberlerde, Hicks'in perşembe günü yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtilmişti. Hicks'in, Trump'ın salı günü başkanlık tartışması için gittiği Ohio ziyaretinde Trump ile aynı uçakta olduğu bildirilmişti.

https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-abd-baskani-trump-korona-oldu-2821906

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1311892190680014849
M
5 ay
SON DAKİKA! ELEKTRİĞE ZAM
Konut, sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe bugünden geçerli olmak üzere yüzde 5.75 zam geldi.

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan yeni tarifeler 3 ay uygulanacak.

https://www.haberturk.com/son-dakika-elektrige-zam-geldi-2820641-ekonomi
M
6 ay
TEM otoyolunda ters yönde giden sürücü
M
9 ay
Ryzen 3 3300X ve GTX 1050 Ti düşük FPS
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşımın sistemini yükselttik. World War Z oyununda deneyebildik sadece. İlk başta Low ayarlarda 117 ortalama FPS alırken bir süre sonra 70 alıyoruz. Ultra ayarlarda 57 alıyorduk şu an 40'larda alıyoruz. PC kilitlenip kalıyordu sıcaklık yüzünden, daha sonra CBP kapattık ve fan ayarlarını manuel olarak düzenledik. Ryzen Master ile voltaj düşürdük ve kilitlenme sorunu düzeldi.

(CBP kapattıktan sonra değerler düşmedi. CBP kapattıktan sonra bahsettiğim değerleri alıyorduk.)

Sıcaklıklar normal. Oyunda CPU 56-60 derece arası. GPU 60-65 arası. Stok fan ile kullanıyoruz.

önceki sistem özellikleri:

Ryzen 3 1200.
Zotac GTX 1050 Ti.
Gigabyte A320M DS2.
HyperX Predator 8 GB 3000 MHz.
Cooler Master 500W +80 PSU.

yenilenen sistem özellikleri:


Ryzen 3 3300X.
Zotac GTX 1050 Ti.
Gigabyte A320M DS2.
HyperX Predator 8x2 (16 GB) GB 3000 MHz.
Cooler Master 500W +80 PSU.

Sorun neden kaynaklı olabilir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.