*

Binbaşı
20 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
*
2 yıl
Sahibinden.com Kurumsal Üyelik Dolandırıcıları
Merhabalar
Sahibinden.com üzerinden ilanlara bakarken son zamanlarda dikkatimi çeken yeni bir tür dolandırıcı yöntemi oldu. Kurumsal firmaların üyeliklerinin şifrelerini bir şekilde ele geçiriyorlar, çok uygun fiyata cep telefonu ilanı veriyorlar. Konum olarak ise şehirlerin ilçelerini seçiyorlar. Böylelikle hedef kitleri in gelip buluşup elden alma düşüncesi ortadan kalkıyor. Daha önce Bursa'nın Orhaneli ilçesi konumlu ilanlar görmüştüm ki, bir süre sonra sanırım gerçek kullanıcı ilanlara "Para yollamayın hesap çalındı" yazdı ya yazdırdı siteyi arayarak.
Şimdi muhtemelen benzer bir yöntemle ele geçirilmiş, dolandırmaya yönelik açılmış sıralı ilanlar görselleri paylaşacağım. Bu sefer Erzincan İliç'ten ilanlar. Güven vermek için güzel cümleler, kurumsal bir üyelik. Daha ne olsun, telefon da ucuz olunca, tabi ki havele yapacak iyi niyetliler çıkabilir, sonra kargo bekleyecekler...


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Dikkat ederseniz piyasa fiyatlarının epey altında. Eğer bu vatandaş da dolandırıcı ise, emin olun adres vs veremeyecektir. İsteyen arayıp, ben de İliç'teyim elden teslim almak istiyorum diyebilir :)

Ha bu arada, şöyle ilanlar da sık sık mevcut. "Xiaomi Mi8, eşime aldım, ama kendisi iPhone sevdalısı, hiç kullanmadı" diye ilan vermiş, hem de kapalı kutu, bir bakıyorsunuz sıfırından 1000 1500 ₺ aşağıda, hepsiburada faturalı, hem de ilandaki isimle aynı fatura ismi, gerçekten güven veriyor. Ve tabi ki bu da memleketin ücra bir ilçesinde :) tamam fatura var, telefon kutusu var, adam çekmiş fotoğrafları. Muhtemelen bu da telefonu sipariş veriyor, fatura ile geliyor adama normal olarak, kutuyu açmadan telefonun kutusunu ve faturayı fotoğraflıyor, sonra hepsiburadaya iade ediyor, sonrası ilan verip rastgele diyor.
Unutmayın arkadaşlar, kimse size piyasa fiyatının çok altına o telefonu satmaz. Aklımızı başımıza devşirelim.
*
3 yıl
10w40 Yerine 5w30 Konulursa Yağ Sızıntıları Artar Mı?
Merhaba arkadaşlar

Araç henüz bir aydır bizde, Ford Mondeo 2000 model, 2.0 manuel. 200bin km yeni oldu, LPG'li

Yağ değişim kartına baktım, bizden önceki sahibi 10w40 yağ koydurtmuş, aracı alırken motoru lifte aldığında çok hafif yağ kaçakları olduğunu söylemişti usta, arabayı park edince yerde damla falan görmüyorum, her gün kontrol ediyorum.

Aracın fabrika tarafından tavsiye edilen yağ viskozitesi 5w30, motul 8100 5w30 tam sentetik yağ düşünüyorum, korkum şu ki, daha ince bir yağ olduğu için acaba o hafif sızıntılar daha da büyür mü? Bu arada 1 aylık süre içerisinde herhangi bir yağ eksiltme yok yağ çubuğunda.

Ne tavsiye edersiniz?
*
3 yıl
Otomatik Vites Boşa Çıkması
Arkadaşlar merhaba. Aracım Opel Vectra 98 model 2.0 otomatik

Aracı alalı 1 ay oldu. İlk zamanlar gayet memnun idim otomatik vitesten, ancak son 4 5 gündür bayağı canımı sıkıyor

Şöyle ki: Daha evvel 1 2 kere 'automatic gearbox' uyarısı çıkmıştı, kontağı kapatıp açınca düzelmişti, bayağıdır da yapmadı. Geçenlerde ise normal seyir halinde 60la giderken araba silkelenmeye başladı durduk yere, devir saatine baktım birden 3bine çıkıyor birden 2bine düşüyor, anladım ki seri bir şekilde vites bir küçülüp bir büyüyor, her saniye bunu yapınca araba bir gidiyor bir yığılıyor. Neyse sağa çektim, vitesi boşa aldım, sonra tekrar Dye aldım ve eve vardım. Sonraki gün ise silkeleme yapmayıp vites boşa düşmeye başladı. Yani normal seyirde giderken sanki vitesi boşa atmış gibi araba ne kadar gaza basarsan bas sadece gürültü çıkarıyor ama hızlanmıyordu. Kontağı kapatıp açınca düzeliyor, 200m gitmeden yine aynı boşa düşüyor. Ertesi sabah zar zor dura kalka sanayiye vardım, şanzımancı bağladı makineye, elektriksel sıkıntı var abi dedi, aküyü bi ölçtür zayıf ise belki ondan yapıyordur, elektrikçiye gittim, hakikaten akü zayıf idi, varta marka 74 amper akü aldım, o gün düzeldi, sevindiydim. Sonra dün araba geri vitese geçmedi, R ye aldığım halde geçmedi, boşta imiş gibi gaz verince boşa gidiyor, biraz daha gaz verince vitese geçti geri geldi. Bugün ise hem D hem R de canı isterse vitese geçiyor, canı isterse 120 ile giderken boşa düşüyor, canı isterse de hiç sıkıntı çıkarmıyor bir vaziyette 200 km yol yaptı şanzıman. Çoğu zaman vitesi anlık küçültüp büyütme ile de aracı silkelemeye devam etti.

Birçok yerde GM şanzımanların şanzıman yağ ve yağ filtresi değişmesi gerektiği zaman böyle olur diye yazılmış, bu model araçlarda şanzıman yağını kontrol edebileceğimiz bir çubuk falan var mı? Ne tavsiye edersiniz, başımıza daha büyük bela alır mıyız? Yağ zamanı gelmiş de ondan mı böyle (ki inşaallah öyledir) yoksa şanzıman inmesi mi gerekir?
*
3 yıl
İşsizlik Maaşı
Hayırlı cumalar herkese

İşsizlik maaşı alan birisi, bu süre içerisinde bir yerde işe başlasa, sigorta girişi yapılsa, 2 gün sonra ayrılsa, işsizlik maaşını kaldığı yerden almaya devam edebilir mi? Bunun şartları nelerdir? Daha evvelden olduğu gibi, bu 2 günlük çalıştığı yerde de mi işyerinin çıkarmış olması gerekmektedir?
*
4 yıl
Egzos Susturucuları ve Rölanti
Arkadaşlar merhaba

Aracım 3 gündür rölantide rahatsız edecek şekilde titriyor, 80 km hızı geçince yine titreme başlıyor, 90 100 olunca traktörde gidiyor gibi sallanıyor motor, rot ve balans ayarları düzgün, mesela 90 ile giderken gaza basınca titrerken gazdan ayağı çekince titreme kesiliyor, yani gaz verirken titriyor... Bujiler yeni, su vs kaçmamış

Son 1 aydır egzosun içinden tıkırtılar gelmeye başlamıştı, ışıkta falan durunca her zaman olmasa da tıkırtılar geliyordu, usta susturuculardan geliyor çok önemli değil şimdilik bir ara yaptır demişti, şimdi ise egzosta sanki 3 4 tane bilye varmış gibi sürekli tıkırtılar geliyor, hiç kesilmiyor artık.

Bugün rölanti problemi için bilgisayara bağladığımızda EGR valfi hatası verdi, sanırım egzos ile alakalı bir parça, onu çıkarıp mazot ile yıkayıp kurumunu temizledi usta ama değişen birşey olmadı.

Demem o ki, egzozdan gelen o ses egzosun tıkalı olduğunu mu gösterir? Bu tıkanıklık rölantideki ve 80 km üzeri titremeye sebep olur mu?
*
4 yıl
GM5 Plus Telefon Çekmeme Sıkıntısı
Merhaba arkadaşlar, yeni bir gm5 plus aldım Türk Telekomdan

Şöyle bir sıkıntımız var: Telefon çekmiyor, gün içinde arandığım zaman sürekli aradığınız kişiye ulaşılamıyor diyor telefon açık olduğu halde, herkes telefonun niye kapalı diyor. Telefon elimde iken, ekranı açık iken kullanıyor iken gelen aramalarda sıkıntı yok, ancak bir kenarda duruyor iken bir süre kullanmamış iken arayan kişiler ulaşamıyorlar... 4G de de aynı 3G de de... Başına böyle birşey gelmiş olan, çözümü bilen arkadaşlar var mı?

Bu arada hattın çekmeme sıkıntısı yok, hattı başka telefona takınca ulaşılamama durumu yok...
*
4 yıl
1998 Opel Omega 2.5 V6 Nasıldır?
Merhaba arkadaşlar, daha önce clio ve megane 2 kullanmış ve kronik sıkıntılarından bıkmış sanayi sanayi dolaşmaktan bıkmış birisiyim

Başlıktaki araç hakkında fikirleriniz nedir? Arac benzin + lpg li, orijinal 120bin km, ağır kazası değişeni yok, hasar kaydı yok... Otomatik vites

Bütçe 24 bin civarı olduğu için bu fiyata daha iyi bir araba bulamadım. Yakıt konusunda şehir içi 15 lt lpg ye raziyim. Megane az yakıyordu da noluyordu, 7 bin para harcatti verem etti beni.
*
4 yıl
Megane 2 Rölantide Kararsızlık
Arkadaşlar aracın sıkıntısının videosunu çektim.

https://youtu.be/gKMJRQAgUm4

Benzinde iken rölantide düzgün durmuyor, hem giderken hem rölantide gaz yemiyor, tıkanıyor

Lpg de ise nadiren tıkanıyor ama kısa sürede topluyor, rölantide ise yine lpg de daha iyi
*
4 yıl
2000 Model Honda Accord 1.8 LS Tavsiye Eder Misiniz?
Merhaba arkadaşlar

Başlıktaki araç hakkında istişare etmek bakımından sizlere sorayim dedim. Triptonik vites 220bin km de bir adet accord var, motor ve şanzıman bakımından üzer mi? Renault kullandım 3 senedir ve kronik sıkıntılar yüzünden baya can sıkıntısı yaşadım. Bu araçta var mıdır öyle kronik hatalar, baş ağrıtacak dertler, açıkçası Honda olması sebebiyle motor ve yürüyen aksam konusunda içim rahat. 21 bin tl civarına alabilecegim bundan daha iyi araç pek göremedim, otantik paket boş cliolar bile 20 bin liralara satılıyor

Araç yakıt konusunda nasıldır? Lpg de şehir içi 13 lt ye ve şehir disi 10 litreye raziyim.

Araç hakkındaki tavsiyelerinizi ve alırken suna dikkat et diyebileceğiniz şeyler varsa ikazlarinizi bekliyorum
*
5 yıl
2001 Model D-4 Avensis 2.0 150hp Araca Lpg Takılıyor mu?
Arkadaşlar merhaba

Başlıkta geçen araca Lpg uygulanıyor mu? İnternette araştırmalarım çoğu kimse yapılamıyor çoğu kimse ise yapıldı diyor, ancak bu tartışmalar 2010 2011 li yıllara ait hep, 2015 2016 ya ait pek yorum bulamadım, nedir en son hali? Sahibi ile anlaştık yarın sabah alacağım ama Lpg takılması benim için hayati, senede 30bin km yol yapıyorum çünkü, Lpg takan, taktıktan sonra performansı hakkında bilgisi olan, takılıyorsa hangi marka kitler takilabildigi? Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim, aksi takdirde almaktan vazgeçeceğim güzelim arabayı...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.