A

Binbaşı
13 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
62 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
8 ay
Bilgisayarımın Bir Türlü Açılmaması
Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu konuyu araştırdım, bir türlü çözümünü bulamadım zira hatanın tam olarak ne olduğunu kestiremedim.

Dün akşam saatlerinde bilgisayarı kapattım. Bugün ise bilgisayarı açmaya çalıştım, açıldı ama ekrana görüntü gelmedi. Bu problem son 1 aydır oluyordu bende direk power'i kapatıp açıyordum sonra bir şekilde açılıyordu. Ama bugün olmadı ve ben de konuyu irdelemeye karar verdim.

Öncelikle kasanın içini ilk açtığımda ekran kartının fanının dönmediğini farkettim. Ekran kartında problem olabilir diye düşündüm ama sonrasında power tuşuna basmama rağmen tepki vermemesinin ekran kartından kaynaklanmadığını düşündüm, öyle de oldu. Ekran kartını çıkarttığımda power tuşuna bastığımda tepki alamıyordum. Belli bir süre bekledikten sonra (ortalama 30dk) düğmeye basınca açılıyordu, psu ve işlemci fanları sağlamdı ama ekran kartı yine dönmüyordu. Sonrasında ekran kartını tekrar çıkarttım yine 30 dk sonra çalıştı ama ekran kartı olmadan çalışması önemli değildi.

çalışsa ekrana görüntü gelmiyor, çalıştırması da zor oluyor. Tavsiye edebileceğiniz çözüm var mı?
A
3 yıl
Spotify Listelerimizi Paylaşalım
Sizlerinkini de bekliyorum müzikler keşfedebiliriz ve takipleşedebiliriz
A
3 yıl
ŞİŞ-MAN - Bir İnternet Klasiği 4
...
A
3 yıl
Erkek Dünyası
Havanın açık olmasına karşın soğuk bir yaz akşamıydı. Rüzgarın soğukluğu yüzünden arabadan dışarıya çıkmaya üşenen Zafer, radyo eşliğinde kendi kendine şarkı söylemekteydi. Cesaretini topladıktan kısa bir süre sonra koşarak apartmana girdi. Apartmanın girişi kedi ölüsü kokuyordu. Bu koku bodrumdan gelmiş olmalıydı çünkü son zamanlarda kediler oraya çok sık girmeye başlamıştı ve büyük ihtimal bir kedi oradan çıkmayı başaramayıp açlıktan ölmüştü. Tozlu merdivenlerden yukarıya çıkan Zafer, ısınmak için ellerini birbirlerine sürtüyordu.

Daire 2. katta olduğu için çabucak dairesine vardı. Hemen dairesindeki dijital sistemi açıp konumunu belirlemesi gerekiyordu. Aksi taktirde adında arama kaydı oluşturulacaktı. İşini hallettikten sonra bir adet bira kapıp televizyonunun karşısına geçti. Kanalların çoğunda neredeyse Futbol maçları, Ormasran kızıştırma ve basketbol maçları vardı. Yetişkin kanallar ise sabah saatlerinde 10 dakikalığına açılıyordu.

dışarının soğuğu dairede hissedilmiyordu fakat Zafer ne zaman pencereden dışarıya bakacak olsa, içi üşer gibi oluyordu. Birasını bitiren Zafer, Televizyondan sıkılmış olacak ki yatağına doğru yola koyuldu.
A
3 yıl
Sahaftan Aldım Bir Tane Eve Getirdim Bin Tane
Elbette sahafçılardan almadım bu kitabı. Oturduğum yerden 1 tık ile sipariş verdim ve bana 2 günde geldi. Dersler nedeniyle her gün görüyordum ama dokunamıyordum. Okumuyordum. Nereden bilebilirdim ki okuduğumda içinden başka başka kitaplar çıkacağını. Beni başka bir dünya ile tanıştırıp o dünya da seyahat ettireceğini. Bilemezdim bu yüzden kendime kızmıyorum. Kızıyorum daha önce okumadığım için. Burada bir birimize yalan atmaya gerek yok.

Kitabın ismi 1984. Bilindik bir kitap olmasına karşın şu günlerde pek bir popüler olmuş durumda. Kitabı tam bitiremedim. 220 küsür sayfalardayım daha. Ama o kadar yazmak istedim ki aklımdakileri dayanamadım buraya yazmak için. Hiçbir huzur kaçırıcı vermeyeceğim. Özet falan da yok. Sadece dışarıda bunları anlatacak seviyede insan bulamadığım için buraya yazacağım.

Kitap dediğim gibi sizlere farklı bir dünya kazandırıyor. Bir karakter üzerinden anlatılmış olmasına karşın o kadar iyi bir betimlemeye sahip ki kitabı bir gece vakti okudunuz bitirdiniz ve yatağınıza geçtiniz. Kitap üzerine biraz düşünüyorsunuz. Acaba o ütopya’da proteryen bir çocuk olsaydım hayatım nasıl olurdu. Bu soruyu kendinize sorduğunuz gibi yataktan kalktınız ve word açıp ayrı bir kitap çıkarabilirsiniz.

“Bombalardan insanların öldüğü fakat 1 dakika sonra hayatın yine eskisi gibi bir yer olduğu bir yerde X adında bir oğlan vardı….”

dahası yeni bir dünyanın içinden yeni bir kitabı çıkarıp bu dünyaya aktarabilirdiniz. Nitekim bu hayal dünyasını oluşturan da George Orwell’in ta kendisiydi. Aynı Hayvan Çiftliğinde olduğu gibi kendine has bir dünya oluşturmuştu.

Hayvan Çiftliği kitabıyla benzerlikler var fakat bu aşırı derecede değil tam tersine hafif derecede. Okyanustan serpiştirilen bir kaç damlacık o kadar.
A
3 yıl
2. Dünya Savaşı Olmasaydı Dünyanın Nüfusu Bu Kadar Çok Olmazdı
Savaşta patlayan bombalardan biride nüfus patlamasıydı. 2. Dünya savaşından sonra nüfus çok hızlı bir şekilde arttı. Sizce 2. Dünya Savaşı olmasaydı dünya nüfusu daha mı az olurdu daha mı çok?
A
3 yıl
19-22 saatleri arası çok dincim 12-4 arası uykuluyum nasıl tam tersi haline getireceğim?
19-22 arası ders çalışınca aralıksız 3 saat çalışabiliyorum fakat öğlen uykulu oluyorum kitap bile okuyamıyorum. Ne yapmalıyım durumu tam tersine çevirmek için?
A
4 yıl
Yüzüklerin Efendisini İzlemedim Soruları Alayım
Evet arkadaşlar hiçbir bölümünü dahi izlemedim konusunu dahi bilmem. Matrix'i de izlemedim ya da başka popüler bir film varsa onu da izlememiş olabilirim. Soruları alayım?
A
4 yıl
1 liradan bir 0 daha silelim?
0.10 kuruş olsun ve rahatlayalım. 0.10 kuruş 3.6 dolar gibi bir şey oluyor harika değil mi?

2018 Mayıs editi: Dolar 10 lira olunca bir sıfır daha silelim.
A
4 yıl
Bir Asosyalin Zombi Günlükleri [Times Best Seller]
Bölüm 1 - Acımasız Gerçekler -

1. Gün

Sevgili günlük bugün benim için çok heyacan verici bir olay oldu. GTA V'i sonunda bilgisayarımda açmayı başardım. Üstelik AC Unity'de Torrentte %99'u görmüştü sonunda. Yarın sabah uyandığımda büyük ihtimal o oyunu oynamış olacağım ve yarını iple çekiyorum. Sınıfımdaki Ayşe ise otobüste benim yanımdaki koltuk hariç tüm koltuklar dolu olmasına rağmen benim yanıma oturmuştu. Yanıma oturduğunda ise kokusu bana kadar geliyordu. Bu bir işaret olmalı. Üstelik utandığından beni görmemiş gibi yaptı. Bu yüzden 2 gün sonra yani Pazartesi okulda ona karşı boş olmadığımı söyleyeceğim. Asosyallikten kurtulmam için bu günlük son şansım. En azından internette öyle yazıyordu. Ama yarın AC Unity oynayacağım için bu kısmı kısa tutuyorum. Far Cry'de iyi bir oyuna benziyor yarın da bunu indirmeye başla unutma.

2. Gün- sabah-öğle

Sevgili günlük. Sabah uyandığımda ilk işim PC'nin düğmesine basıp tuvalete gitmek oldu. Elimi yüzümü yıkayıp bilgisayarımın başına oturdum. Yüzümü yıkamama rağmen göz çapaklarım hala duruyordu. Sağ elimde mause varken sol elimle göz çapaklarımı temizliyordum. Gerçekten çok huzurlu bir eylemdi bunu yapmak. Hemen Instagrama gireyim de Ayşe'ye takip isteği atayım dedim. PC ile hiç Instagrama girmemiştim. Bu yüzden direk Google'da isim soyisim yazıp Instagram yazınca Ayşe'nin hesabı çıktı. Tıkladım. Hesabıma giriş yapıp takip isteği gönderdiğim de böyle bir sayfa bulunmamaktadır hatası aldım. Ama gizli sekme açıp profil linkini yapıştırdığım da öyle bir hesabın olduğu gözüküyordu. Instagram kendine çeki düzen vermeli dedim içimden. Sevgili günlük evde tek olduğum için kahvaltımı PC masasında Rick and Morty izleyerek geçirmek gerçekten harika. 200mb sonra ise AC Unity oynayabilecektim. Çok heyecanlıydım ki neden bilmiyorum indirme hızı birden düştü. Böyle bir şey olabilir mi ya dedim içimden. Başka trackerler aradım. Fakat hız 0'dı. Küfür ede ede salona gittim. Fakat TV'de çalışmıyordu günlük. Öğlene kadar bunlar oldu. Canım sıkılıyor..

3. Gün - Akşamleyin-

Sevg günlk ne boş işmiş bu günlük yazma işi şimdi anladım. Aslında Asosyalliğin normal, sosyalliğin anormal olduğunu düşünen neden kimse yok? Belki de asıl insanlar Asosyal olanlardır ve hastalanmış sosyal insanlar çoğunlukta olduğu için bir köşeye itilmişizdir. Bir dakka oyun indi.
.
.
.
(5 saat sonra)

Sevgili günlük oyun crack istiyor cracksiz sürümü indirmişim. Ama internet yavaş olduğu için daha chrome'ye bile giremiyorum. Ben bu yola baş koydum. O oyunu oynayacağım. 3 gündür evden dışarı çıkmadım ve banyo olmadım. Pencereden dışarıya da bakmadım. Her şey o kadar iyi ki evde. En iyisi biraz arşivimden film izleyeyim. Ayşe'ye de yarın okula gittiğimde çıkma teklifi edeceğim. Çok heyecanlıyım.

4. Gün
Boş

5. Gün
Boş

6. Gün
böyle bir şey olabilir mi ya

7. Gün
İşim gücüm var

.
.
.
.
.
.

30. Gün

Sevgili günlük evde yalnız kalmaktan bunaldım. Yeter artık. Pencereyi açmaya korkar oldum. Zaten normalde de açmaya korkuyordum ama bu başka. Dışarıda her canlıya saldıran garip yaratıklar var. Günde 10 kere helikopter geçiyor ama bir tanesi bile bana yardım etmiyor. Telefonlar ve Bilgisayarlar çalışmıyor. Elektrik yok. Sadece sular var ama musluğu açtığımda kırmızı akıyor sular. Evdeki 19lt'lik suyun sonuna geldim. Komşulardan ses seda yok. Eğer zor durumda kalırsam ve beni kurtarmaya kimse gelmezse komşuların evine girmem gerekecek. Öğrenci olduğum için 1 ay çok bile yaşadım. Keşke farklı bir ilçede olmasaydım da ailemin evindeki airsoft silahlarıma ulaşabilseydim. Ama alt komşum ülkücü dayı. Onda belki de silah vardır ve eminim ki kesin açlıktan ölmüştür aşağıda. Umarım evde hiç olmamıştır da bende inip yemek ve su ihtiyacımı giderebilirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.