F

Binbaşı
07 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
3 hafta
"Bireysel Fiber Modem Kullanım Bedeli" Hakkında
Merhaba arkadaşlar, @millenicom kullanıcısı ile de iletişime geçtim fakat yazdığım mesajı burada da paylaşmak istiyorum.

quote:

Merhaba yetkili, benim bir şikayetim var. Müşteri destek hattı gerekli yardımı yapamadığı için sizinle iletişime geçiyorum. Ben Türk Telekom fiber internet alt yapısı ile sizden hizmet almaktayım. Fakat sorun şu ki benden bireysel fiber modem kullanımı adı altında her ay 15 lira zorunlu kesinti yapmaktasınız. Mesleğim gereği teknik terimleri çok iyi bilmekteyim. Türk telekomun fiber alt yapısı binaya kadar geliyor evlere dağıtılmıyor. Bina girişindeki fiber modem + switch üzerinden dairelere dağıtılıyor. Bu noktada sorun şu ki switch ile bağlantı kurmak için modem gerekmemekte. Ki bana verdiğiniz ürün de bir modem değil bilakis access point ve aynı zamanda bir router'dır. Yani WAN arayüzüne sahip herhangi bir access point/router üzerinden switch ile bağlantı kurulabilir. Hatta gerekli konfigürasyon ile bilgisayar üzerinden bile bağlantı kurulabilir. Bunun için gerekli olan yalnızca iki şey var; internet kullanıcı adı ve şifresi. Yani PPPoE protokolü bilgileri yeterli olmaktadır. Bu bağlamda bana neden zorunlu olarak her ay sizin deyiminizle "modem" aslında bir access point/router kiralattığınızı anlayamıyorum. Satın alma seçeneği de sunmuyorsunuz tek seferde satın alıp bir daha para vermemek daha mantıklı olurdu. İyi günler dilerim. 

Bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Yanlış bildiğim noktalar varsa düzeltir misiniz?
F
5 yıl
Aralık 2010 Vatan fiyatları
Biraz nostalji yapalım dedim. Dolar 3 Lira olmadan önceki fiyatlar. Görüldüğü üzere 365 TL' ye o zamanın efsane kartı hd 6850 almak mümkün.
< Resime gitmek için tıklayın >
F
5 yıl
3000 TL VATAN'DAN SİSTEM
Merhaba forum halkı
Kardeşim'in bir arkadaşı benden sistem toplamamı rica etti internetten almak istemiyor tecrübesi olmadığı için ben de ısrar etmedim. Hatta Vatan'ın sitesinden de almak istemiyor. Mağazasına gidip alacakmış. 3000 TL bütçe ile aşağıdaki resmi topladım sizin önerileriniz nedir? MONİTÖR dahildir. Aşağısı 2900'dü galiba kalan 100 lira ile 6400'ü 6500'mü yapsam sizce?


edit: son hali??
< Resime gitmek için tıklayın >
F
5 yıl
Notebook panelleri hakkında
http://www.panelook.com/LP156WHB-TLB1_LG%20Display_15.6_LCM_overview_22683.html

merhaba x550jk model laptopumun lp156whb tlb1 model ekranı kırıldı. Internette 150 tl civari yenisini alabilmekteyim. Ama kırılandan hiç memnun değildim. Asıl merak ettiğim ben bunu daha kaliteli 1080p panel ile değişebilir miyim?

kirilan ekranin linki yukarida.
F
5 yıl
silinsin
.
F
5 yıl
silinsin
.
F
5 yıl
silinsin
.
F
6 yıl
silinsin
.
F
6 yıl
silinsin
.
F
6 yıl
silinsin
.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.