T

Yüzbaşı
26 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
43 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
10 ay
Türk Telekom Nakil Sorunu
Merhaba. Yeni taşındığım adreste altyapı var ancak boş port olmadığından Türk Telekom nakli yapmiyor. Ön başvuruyu aldılar ve 180 güne kadar beklemek gerekiyormuş. Ama TurkNet ve Millenicomda ADSL portu olduğu belirtildi. Bu arada Türk Telekom tarifem 24 Mbit. Türk Telekom'da port yokken alternatif operatörlerde port olması mümkün mü? Türk Telekom ADSL portun dahi olmadığını belirtti. Aynı durumla karşılaşan var mı? Ne yapmalıyım?
T
3 yıl
GittiGidiyor İade ve Satıcının Kargoyu Almaması
Merhaba. GittiGidiyor üzerinden bir ürün aldım ve ürünü iade ettim. (Sürat kargo ile GittiGidiyor satış kodunu vererek) Satıcı kargoyu teslim almamış ve kargo bana geri geldi. Sürat kargo benden 10 TL ücret talep ediyor. Kargoyu almadım ve ücreti ödemedim. Kargo konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Bu ücreti ödemek zorunda mıyım?
T
4 yıl
Bluetooth v2.1 Notebook ve Yeni Model Bluetooth Mouse
Merhaba. Bluetooth versiyon 2.1 dizüstü bilgisayara bluetooth 3.0 veya 4.0 fare uyumlu mudur? Microsoft Mobile 3600 (Bluetooth 4.0) veya Logitech m535 (Bluetooth 3.0) modelini beğendim. Ancak Microsoft v4.0 diyor, Logitech ise v3.0 diyor. Bunlardan birisini alsam bilgisayarımda çalışır mı acaba? Tecrübesi olan var mı?
T
5 yıl
Uydu Alıcı Özelliği de Olan Medya Oynatıcı Tavsiyesi
Uydu alıcım bozuldu ve yeni bir uydu alıcısı almak gerekiyor. Mevcut alıcım (Hometech HT 1010) medya dosyalarını oynatma özelliğine sahipti ancak birçok mkv filmi oynatırken başa sarıyor veya ses codec'ini tanımıyordu. Bu yüzden bilgisayardan HDMI kablo ile görüntü aktarıyordum. Şimdi hem uydu alıcısı özelliği olan, hem de 720p, 1080p ve Blu-Ray remux dosyalarını takılmadan, sorunsuzca oynatan bir cihaz arıyorum. Belli bir bütçem yok. Ama 200 - 250'yi geçmese iyi olur. Daha düşük fiyatlı da olabilir. Güncel cihaz tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
T
6 yıl
Avea'dan Öğretmenlere Özel Pekiyi ve Yıldızlı Pekiyi Tarifeleri
Pekiyi Tarife
< Resime gitmek için tıklayın >
Öğretmenlerimize özel ayda sadece 25 TL’ye her yöne 500 DK, her yöne 1000 SMS, 2 GB cepten internet ve grup içi sınırsız konuşma keyfi!
http://avea.ly/pekiyi


Yıldızlı Pekiyi Tarife
< Resime gitmek için tıklayın >
Öğretmenlerimize özel ayda sadece 35 TL’ye her yöne 1000 DK, her yöne 1000 SMS, 4 GB cepten internet ve grup içi sınırsız konuşma keyfi!
http://avea.ly/yildizlipekiyi
T
6 yıl
Ticari Olmayan Minibüs ve M Plaka
Merhaba arkadaşlar. Eşim köyde öğretmen ve okulda 11 öğretmen mevcut. İlçeden köye her gün gidiş geliş yapıyorlar. Bu iş için de önceden anlaşıp herkes 1500 lira civarında para verdi ve ortak bir transit alındı. Erkek bir öğretmen arkadaş kullanıyor aracı. Ancak köyden servis işi yapan bazı kişiler bu minibüsü şikayet etmiş ve jandarma bugün sırf minibüsü bekleyerek durdurmuş. M plaka alınması ve işte bir kaç belgenin alınması gerektiğini söylemiş. Değilse 2000 TL civarında ceza yazacağını ve minibüsü bağlayacağını söylemiş.
Şimdi ticari olmayan bir amaç için kullanılan minibüs hakkında bu isteklerin yapılması kanuni olarak doğru mudur? Yani kanunda böyle bir şey var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ediyorum.
T
7 yıl
TurkNet 16 Mbit'e Kadar Limitsiz XL Yalın ADSL (100 GB AKK) 49,99 TL
26.11.2014 Güncelleme
Boşuna başvuru yapmayın arkadaşlar. Tam bir aylık beklemeden sonra yalın adsl hizmeti veremediklerini öğrendim ve hemen başvurumu iptal ettirdim.

Merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile çıkan yeni bir kampanyayı sizlere duyurmak istedim. TurkNet 16Mbit'e Kadar Limitsiz XL Yalın ADSL. 100 GB adil kullanım kotası var. Fiyat ise 39,99 + 10 TL yalın erişim ücreti. Yani toplamda 49,99 TL. Fiyat 24 ay taahhüt ile geçerlidir. Kampanya kapsamında modem verilmemektedir. İsteyen 12 taksitle ayda 10 TL ödeyerek modem isteyebilir. (12 x 10 = 120 TL)

< Resime gitmek için tıklayın >

turk.net/16mb_XL_sadece_internet.asp
T
7 yıl
50" ve üzeri 3D'siz Smart Led TV
Başlıkta da belirttiğim gibi 3D istemiyorum. Smart tv olması yeterli. Harici diskimden 720p ve 1080p filmleri direk izleyebilmeliyim. Dahili HD uydu alıcısı da olmalı. Hoparlör kalitesinin iyi olması tercihimdir. Bu özelliklerde uygun fiyatlı bir tv önerebilir misiniz?
T
7 yıl
Türk Telekom satılıyor!
Lübnanlı ortak hisselerini dünyanın en zengin adamına satıyor!

77 Milyar Dolarlık servetiyle dünyanın en zengin adamı olan Meksikalı Carlos Slim, Türk Telekom'ı satın almak için görüşme yaptığı iddia edildi.

Patronlardunyasi.com'un haberine göre Meksika Cumhurbaşkanı Sayın Enrique Pena Nieto ile birlikte 17 Aralık'ta Türkiye'ye gelmesi beklenen Slim son anda rahatsızlığı nedeniyle gelemedi. Ancak Slim'in TT’nin yüzde 55 hissesine sahip Oger Telecom’la masaya oturduğu belirtiliyor.

Carlos Slim, Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin ailesine ait olan TT'deki yüzde 55’lik Oger Telecom hissesini almak için ciddi olarak görüştüğü belirtiliyor.

Hariri ailesi Türk Telekom hisselerini satmak için 2 senedir görüşmeler yapıyordu. Bu konuda Citibank ve Deutsche Bank'a da yetki vermişti.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre Hariri Ailesi Türk Telekom'daki yüzde 55 hisse için Slim'den 8 Milyar Dolar istediği konuşuluyor

Türk Telekom'da geçtiğimiz günlerde yaşanan CEO değişikliğinin de satıştan dolayı kaynaklandığı öne sürülüyor.

CARLOS SLİM HELU KİMDİR?
1940 doğumlu, Meksikalı telekomunikasyon devi Carlos Slim Helu, 1940 yılında Meksika'da dünyaya geldi. 6 çocuklu bir ailenin 5'inci çocuğu olarak hayata gözlerini açan Helu, 1961’de UNAM (National Autonomous Univercity of Mexico)’dan mühendis olarak mezun oldu. Meksika Döviz Borsası’nda başkan yardımcılığı ve Meksika Borsa Odalar Birliği’nde başkanlık yapan Helu, iş çevrelerinde geçirdiği 28 yıl içinde, önemli finans-endüstri devi Grupo Carso’yu inşa etti. Aynı zamanda Telefonos de Mexico, America Movil ve Grupo Financiero Inbursa’nın da yöneticisi oldu. 1990 yılında, Carlos Salinas döneminde, Meksika Devleti’den birçok yatırım grubunu devralmasıyla şimdiki büyüklüğüne ulaşmanın yollarını açtı. Bunlar içinde France Telecom ve Southwestern Bell Company’nin dahil olduğu Telmex de vardı.

"OSMANLI CARLOS" İDDİASI
Sürekli ve asla yorulmaksızın büyüyen bu imparatorluk yeni alımlarla genişlemeye devam etti.
Hatta Carlos Slim Helu'nun Roman Katolik Kilisesi mensubu Lübnanlı babası Julian Slim Haddad Aglamaz (Yusuf Selim Hattat Ağlamaz) 1902 yılında Osmanlı topraklarından kaçıp Mexico City’ye yerleştiği iddiaları uzun süre gündemdeki yerini korumuştu.

Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/905228-turk-telekom-satiliyor
T
7 yıl
Hangisi daha mantıklı?
http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/transcend-ts128gssd720-128gb-720-serisi-sata-30-ssd-(560mb-okuma--530mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=62132
Bu ürünü aldım ama henüz ulaşmadı bana. (249 TL)
Bimekste ise 256gb olanı http://www.bimeks.com.tr/urun/135000/transcend-ssd-320-256gb-sata-3.aspx 389 TL.
Acaba 128 gb olanını iade edip 256 olanını mı alsam yoksa kargodan alıp kullansam mı çok kararsızım.
Ürünlerin biri 720 (128gb olan) diğeri ise 320 serisi. Acaba hangisi daha mantıklı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.