W

Teğmen
11 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
W
2 ay
Samsung SSD 870EVO problemi
bu SSD'yi Amazon'dan aldım, Monster Abra V15.2 ye kurdum, SSD'nin ismi aygın yöneticisinde ADATA su630 olarak görünoyor. doladırıcılık olabilir mi yoksa hata mı vardır?
W
6 ay
2011 Lancer Klima problemi
Merhaba arkadaşlar,

yakın zaman da lancer aldım, bir hafta önce, cuma günü aşırı yağmur yağdığında ön cam buğu yaptı, buğuyu gidermeye çalıştım ama bir türlü gideremedim, otobanda önümü göremez oldum neredeyse. ben de allah ne verdiyse tüm havalandırma klima düğmelerini denedim. buğuyu giderdim. pazar günü araca bindiğimde, arabada hiçbir şekilde üfleme yoktu. yani ne klima, ne havalandırma, ne devir daim. düğmelere basınca ışık yanıyor ama hareket yok. sizce sigorta mı yanmıştır?
W
11 ay
Astra H Angel eyes far taktırma
arkadaşlar merhaba,

2009 model Astra H araç var, araçta halojen, iç zemini beyaz far var. bir kazada sol far değişti, sağ farla bayağı ton farkı oldu çirkin görünüyor. temizleteyim dedim tamponu indirip farı çıkarıp içini öyle temizletebilirmişim vsvs..

ben de diyorum ki hazır bunu yapmışken onun yerine iki farı da hella marka angel eyes far yapsam, iç zemini de koyu olduğu için koyu renk modellere çok yakışıyor. bir sorun yaşar mıyım, sigortada elektrik tesisatında? nerede yaptırabilirim tavsiyeniz var mı? xenon olması gibi bir takıntım yok hatta zenon olmasın istiyorum. tavsiye eder misiniz?
W
geçen yıl
japon araçları ne kadar sorunsuz?
merhaba,

otomobillerle ilgili bilgilerim kısıtla ama herkes en sorunsuz araba japon arabası sözünü duymuştur. benim sorum şu, sorunsuzlukla ilgili kıstas, ölçü nedir?

mesela 100 bin km' yi geçmiş bir honda, mazda, Toyota'da egr tıkanmaz mı, buji arızalanmaz mı, herhangi bir pompa, hortum yırtılmaz mı, enjektörlere bir şey olmaz mı? bu araçlar 200 bin km ye kadar sadece yağ değiştir, balata değiştir bu şekilde mi kullanılıyor? yoksa dsg yarı otomatik şansızaman arızaları vermedikleri için, motor indirtmedikleri için mi sorunsuz kabul eidliyorlar?
W
geçen yıl
Monster Abra A5 V15.2 60Hz videoda titreme
Merhaba,

2019 sonbahardan beri bu bilgisayarı kullanıyorum. şu ana kadar bir sorun yaşamadım. fakat youtube'dan video izlerken, 60Hz videolarda 30-60 saniyede birkaç bir, bir iki saniyelik bir takılma-donma geliyor. görüntü tekrar edip sonra yeniden akmaya başlıyor. bir iki defa izlediğim videoda sorun var sandım ama baktım ki farklı videolarda da aynı mevzu. tavsiyesi olan var mı, servise gitmeli miyim?
W
geçen yıl
aldığım arabanın cezaları halen görünüyor
merhabalar,

bundan bir yıl önce bir araç aldım. notere gittiğimizde aracın ogs cezaları falan çıktı ve o yüzden devir olamadı. sonra alelacele bir şekilde cezaları yatırdılar, noter cezaların kalktığına gördü ve satışı onayladı. şimdi baktığımda hala plakanın üstünde o gün ödenen cezalar görünüyor.

cezaların tarihi eski yani ben aracı almadan önce? bu cezaların karayollarının sitesinden düşmesini nasıl sağlarım? ileride başıma dert açar mı?
W
2 yıl
Altium Designer Şematik Simülasyon
merhaba,

Altium'da pspice dosyaları ile şematik simülasyon yapan var mı, kullanışlı mı ? bazı hataları şematik seviyesinde iken fark edebileyim diye şematik simülasyonu kullanayım dedim ama çoğu komponentin pspice dosyası yok, analog linear falan zaten Ltspice kullanıyor. texas dan indirdiğim pspice dosyaları da çok parçalı geldi bir garip henüz çözemedim. bunu verimli kullanan var mı, yoksa şematik simüle etmek için bir şey yapıyor musunuz ?

şmatik simülasyondan kastım bazı çok basit elektriksel fonksiyonlar aslında. switch, tersleyici, regülatör LDO vs yanlış mı oluşturdum şematiği kontrol edebilmek adına. gerilimler doğru mu çıkıyor vs.
W
3 yıl
pasaport başvurularının nüfus müdürlüğüne devredilmesi
merhaba,

30 mart 2018 yani geçen cuma için anne babama pasaport randevusu almıştım. pasaport işleri 2 nisan itibariyle nüfus müdürlüğüne geçiyormuş. bizimkiler emniyete gittiğinde personel nüfus müdürlüğüne gitti burada artık işlem yapmıyoruz demişler. nüfus müdürlüğü burada da işlem yok demiş. şimdi randevu almaya çalışıyorum 30 mayısa falan veriyor. bu durumun bir çözümü yok mu ? nisan ayında bile dolu emniyet randevuları vardı, bu insanların hepsinin hakkı yandı mı ?
W
6 yıl
ASUS X550L ekran karanlığı sorunu
merhaba, sorun şu ki video izlerken, karanlık çekimlerde, gece gibi veya az ışıklandırılmış oda gibi her şey o kadar karanlık oluyor ki hiçbirşey goremiyoru.m. ekran parlaklığında sorun yok, fotoğraflar renkler gayet iyi ama bu durum berbat. film izleyemez oldum. Intel 740m ekran kartı var, Intel in arayüzünden ayarları default yaptım ama fayda etmedi.
W
7 yıl
infrared ısıtıcıdan gelen ses
arkadaşlar merhaba,

infrared ısıtıcıyı çalıştırınca kızarana kadar bir ses geliyor, kızardıktan sonra kesiliyor ses. metal genleşmesi mi dedim ama değil sanırım. neden olabilir ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.