B

Yarbay
28 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
95 üye
15 Gün Cezalı
11 gün 22 s. 20 dk.
Gönderiler Hakkında
B
5 ay
Bir tetikçinin itirafları ve Susurluk'u gölgede bırakacak çete bağlantıları
Bu kişinin aynı kanalda ve başka kanallarda başka ses kayıtları da var. Ben ilkini dinlediğimde ürpermiştim açıkçası.

Ve bu kişi şu anda tüm bildiklerini ABD ile de paylaşacağını söylemiş Brunson meselesinden dolayı.

Videoyu izlemek için tıklayınız
B
10 ay
Bozulan Logitech G930 Hakkında!
Arkadaşlar merhaba.

Uzun senelerdir kullandığım kulaklığım malesef bozuldu. Ses tamamen gitmiş değil. Sol tarafından sağ tarafına giden kabloda içten meydana gelen bi kopukluk olduğunu tahmin ediyorum. Çünkü ses arada bir düzelse de, bazen bozuluyor, hepten gitmiyor. Sağ taraf iptal oluyor ve sadece sol taraf çalışıyor ve kulağı tırmalayan, rahatsız eden bi şekle bürünüyor.

Penta bakıyormuş şu an bu markaya. "teknik_destek@penta.com.tr adresine e-posta atın", ordan size cevap gelir dediler ama henüz atmadım.

1- Bunun tamiri mümkün müdür?
2- Tavsiyeniz nedir?

Tamiri mümkünse ve tâmir masrafı fâhiş bir rakam değilse tamir ettirmek istiyorum. Çünkü yenileri hem ucuz değil, hem de bundan çok memnundum.
B
11 ay
Hükümet, en az 60 bin kişinin öleceğini biliyormuş
B
2 yıl
LTE bağlantı ile oyun oynamak
Merhaba arkadaşlar.

VINN cihazını bilirsiniz. Onunla veya bazen de telefonla bağlanıyorum nete. Oyun oynarken, istisnâlar hariç, görüntüyü geç görüyorum. Sebebi modem midir, yoksa hat mıdır?

Daha doğrusu, LTE bağlantı ile düzgün çevrimiçi oyun oynamak mümkün müdür?

Değilse, tavsiyeniz LTE destekli TP-Link Archer MR200 DB gibi bir modem midir? Böyle bir modem alacak olsam, faydasını görür müyüm?
B
2 yıl
Türkiye, Demokrasi kalitesinde son sıraya düştü
2014 yılı verileri ile karşılaştırıldığında toplam 26 ülkede demokrasi ve hukuk devletini oluşturan yapılarda kötüleşme kaydedildiğini saptayan araştırmaya göre, özellikle Türkiye, Macaristan, Polonya ve Meksika gibi ülkelerdeki olumsuz gelişme göze çarpıyor.

Türkiye, demokrasi kalitesi açısından 41 ülke arasında son sırada yer alıyor. 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL'in 2017 yılı boyunca yürürlükte kaldığı hatırlatılan araştırmada, çıkarılan KHK'lara, medya kuruluşlarına uygulanan kapatma ve kısıtlama kararlarına, gazetecilerin tutuklanmasına ve Gülen yapılanmasına yakın şirket ve mülklere devlet tarafından el konulmasına dikkat çekiliyor.

Anayasa Mahkemesi'nin, OHAL kapsamında çıkarılan KHK'ların iptali talebiyle yapılan başvuruları reddetmesi, “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan binlerce kişi hakkında dava açılması, dava sayılarındaki büyük artış ve tasfiyeler nedeniyle yargı mekanizmalarının etkinliğinin azalması da, Türkiye hanesine yazılan olumsuz gelişmeler arasında sayılıyor.

Kaynak:https://m.dw.com/tr/demokrasi-kalitesinde-türkiye-son-sırada/a-45812889
B
2 yıl
Kamu ödeneğiyle parti propagandası yapmak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi millete rüşvet olarak, haftalardır geziler düzenliyor ve gezi sırasında da, bolca din istismarlı parti propagandası yapılıyor. Geziler, yarın da devâm ediyor. Adam toplamak kolay olsun diye kapı kapı dolaşmıyorlar artık. Fabrikalardaki işçileri toplayıp-götürüyorlar.

Bu çanta ise Darıca'da dağıtılıyor. Çantayı geri verip, "Utanmıyor musunuz kamu malını kendi siyâsî çıkarlarınız için millete rüşvet olarak dağıtmaya" diyecektim ama hanım bırakmadı.

Herhangi birine zerre kadar hakkım varsa zehir-zıkkım olsun. Ülke ekonomik olrak zorda iken kamu mallarını hunharca harcamanın ne medenî hukukta, ne şer'î hukukta, ne de evrensel hukukta yeri yok ama AKP'nin kitabında var.

< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
Oyunlarda 1 saniyeyi bulan gecikmeler
Merhaba.

Pingimiz 70-80 görünürken,

a) 1 saniyeyi aşan gecikmeler yaşıyoruz bazen. Onu nasıl anlamalıyız ve çözümü nedir peki?

b) 1000 ms=1 sn ise, bu kadar yüksek gecikme neden olur?

Kendi gözlemim şöyle: Pingi yüksek bile olsa, fiziksel olarak yakın sunuculardaki gecikme, pingi daha düşük görünen uzak sunucudaki gecikmeden daha düşük oluyor. Bunun nedeni nedir ve çözümü var mıdır; varsa nedir?

Kullanılan internetin, akla ilk gelecek şey olduğunu bildiğim için yazıyorum. Fiber kullanan arkadaşım da aynı sorunu yaşıyor; ADSL kullanan kişiye nisbeten daha az da olsa tabi.
B
2 yıl
COD 4 Efsanesi Geri Döndü. Hayranları buraya.
Merhaba COD 4 (Modern Warfare 1) tutkunları.

MW1 oynamak istiyorsunuz ama oyuncu bulamıyor musunuz? Bu yazıyı okuyorsanız, doğru yerdesiniz demektir.
Steam üzerindeki COD 4 sunucuları neredeyse bomboş ama CODX üzerindeki COD 4 sunucularında yüzlerce oyuncu aktif olarak bulunmaktadır.
Asil Clan olarak bizim de kendimize ait bir sunucumuz var. Siz de eğer seviyeli, hilesiz maçlar yapmak istiyorsanız buyrun gelin.

http://www.asil-clan.com/

Oyunu bilmeyenler için, “Sistemim yeter mi?” diye düşünmeyin. 13-15 yıllık sistemlerde bile çok rahatlıkla, kasmadan çalışan bir oyundur.

Sayfamızda, oyunun yükleme aşamaları detaylı olarak yazılıdır. Takıldığınız yerde, sayfamızdaki Discord linki üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

bocek
Asil Clan Üyesi
B
2 yıl
Patlayan OBM Balonu ve düşündürdükleri
Merhaba arkadaşlar.

Ulusal medya başta olmak üzere, hemen her yerde "Almanya 10.000 Türk işçi alacak" kâbilinden haberleri görmeyen yoktur herhalde. Önce bu işin yalan olduğu ortaya çıkıyor, ardından da şirket, yalandan bir açıklama yapıyor. "Madem bu adamlar dürüst, site neden kapalı ve neden artık forum doldurma imkânı da yok?" diye sorarlar adama.

Sorgulanması gereken hususlar:
1- Çok değil, sadece birkaç günde patlayan bir balon, nasıl oldu da ulusal medyada geniş yer bulabildi? Tek merkezden emir almadan bunun olması mümkün mü?

2- Medyanın özelliği, insanlara haber ulaştırmak ama insanları yanlış yönlendirmek, aldatmak olmamalo örnekte olduğu gibi bu balona alet oluyorlarsa, onların güvenilirlikleri de sorgulanmalıdır. Aynen yalancı çoban hikâyesinde olduğu gibi, itibarları sıfırlanmalıdır. Tâ ki akıllarını başlarını alsınlar. Yoksa bu da balık hafızalı milletin unuttukları arasındaki yerini alacaktır.

3- OBM'nin amacı, Almanya'ya işçi götürmek değil ise ne olabilir? Merkez medyaya nüfûzu olmadığına göre, belli ki bu medyaya nüfûzu olanlardan destek almışlar.

4- Hükümetin bu işte direk veya dolaylı olarak parmağı var mı? Fişleme amacıyla OBM ile işbirliği yapmış olabilirler mi?

5- OBM'nin yaptığı bu sahtekârlığın, Türkler hakkındaki insanları dolandırmaya, aldatmaya olan meyilleri konusundaki genel algısına katkısı nedir?

6- AKP hükümetinin, İslâm için oluşan olumsuz algısına katkısı biliniyor. Burdan kıyasla amaç, Türkiye'den gitmek isteyenlere batının tüm kapıları kapatmasını sağlamak mı?

7- OBM'nin, kendi itibarını beş paralık etmesine değecek ne çıkârı olabilir?

Benim aklıma gelenler bunlar. Olayın basit bir kişisel veri hırsızlığı olduğunu düşünmüyorum ben. Sizler ne düşünüyorsunuz?
B
2 yıl
İsteyene evcil ve uysal kedi
Merhaba arkadaşlar.

Benim çocuklar sokakta bacağı kırık bir kedi bulmuşlar. Belediyeyi aradık gelip-baksınlar diye.
Geldiler ama kediyi yakalayamadıkları gerekçesiyle geri gittiler. Bizim çocuklar sonra onu yakalayıp eve getirdiler. Dünden beri bizde. Yarın tekrar arayacağız ve gerekli bakımları için gelip-alacaklar.

Fark ettik ki bu kedi sıradan bir kedi değil. Hem terbiyeli, hem uysal, hem sevecen, hem de temiz bir kedi.

Sokak kedileri gibi bulduğu her deliğe girmiyor, hızlı hareket etmiyor (bacağı buna kısmen mâni olsa da, ağaca çıkabilecek kadar iyi yine de), tuvaletini sadece bir yere yapıyor, kapıyı açtığınızda hemen içeri dalmak yerine müsâde etmenizi bekliyor, onu almak istediğinizde kaçmıyor, tırmalamıyor, bir yere konulduğunda "Beni burdan çıkartın" dercesine sesler çıkartmıyor vs. Öyle sanıyorum ki, bir ev kendisiydi ama bacağı kırıldıktan sonra onu terk ettiler sokağa; bana göre ölüme. Dünden beri ki gözlemlerim bunlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

Ben hayvanları çok seviyorum. Bazen fazla da yakın durduğum oluyor bundan dolayı. Geçen perşembe bir köpek ısırdı hatta.

Bu kediyi de evcil olduğu için evin bir bireyi gibi tutmak isterdim. Lâkin hanım razı olmuyor. Bundan dolayı, tedavisinin akabinde bu hayvanı almak isteyen biri varsa, benimle irtibata geçsin lütfen. Çünkü sokağa terkedilecek bir hayvan değil. Yazık olur ona. Kocaeli/Gebze-Darıca civarında teslim edebilirim.

Cinsini ve yaklaşık ayını/yaşını bilen varsa konuya yazsın lütfen.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.