P

Yüzbaşı
25 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
10 ay
Evlilik için Arçelik Beyaz Eşya Set
Merhabalar,

Aşağıdaki listeyi belirledim evlilik için. İki üç sitede baktım toplam fiyatlara en son bayilerden teker teker istedim fiyat. En uygun toplam fiyat 12.000 ₺ oldu. Ürünleri daha önce kullanan oldu mu? Memnuniyetsizlik var mı?

Buzdolabı 270530 EB
Bulaşık Makinesi 6344
Çamaşır Makinesi 9123 YCM
Ankastre Fırın 9670 CTB
Ankastre Ocak OCD 607-5 EB
P
geçen yıl
Evlilik İçin Beyaz Eşya Önerisi
Merhabalar,

Evlilik arifesinde beyaz eşya bakmaktayım. Arçelik tarafında belli başlı modelleri belirledim. Bu modelleri daha önce kullanan oldu mu? Varsa tavsiye eder mi? Bu modeller yerine diğer markalarda hangi modeller muadil olabilir?Buzdolabı --------- 570505 EI --------- ₺3.820,00
Bulaşık Makinesi --------- 6366 I --------- ₺2.686,00
Çamaşır Makinesi --------- 9123 YCM --------- ₺2.882,00
Fırın --------- 8531 SFS --------- ₺2.330,00

Toplam ₺11.718,00
P
geçen yıl
Tasarım İçin Monitör Önerisi
Merhaba Sevgili Forum Üyeleri,

Halihazırda laptop ile 3D mekanik tasarım yapmaktayım. Mevcut ekranım (15.6") yetersiz gelmekte. Yeni bir ekran alıp daha büyük ekranda, rahat çalışmak istiyorum.

Mevcut sistemim;

240 GB SSD
16 GB Ram
3 GB 970M Ekran Kartı

Kullandığım programlar;

Solidworks
Siemens NX
Ansys
Excel
MS Project


Yukarıdaki programları daha güzel ve rahat kullanmak için kafamdaki ürün özellikleri iste 27"-1080P-IPS-5 ms.

Gözüme takılan bir model mevcut, Acer SA270Abi.

Sizin önerileriniz nelerdir acaba? Bütçem maksimum 1500 ₺.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler
P
3 yıl
TürkNet’in Muhteşem Teknik Desteği(!)
Merhaba,

Bir bağlantı alamama problemi yaşamaktayım. TürkNet’e geçmeyi düşünenler ya da herhangi bir sorunda muhtemel olarak başına geleceğini düşündüğüm müşteriler için yazmaktayım bu gönderiyi. 1 senelik aboneyim onu da dipnot olarak düşeyim.

İlk olarak, 15 Mart 2018 tarihinde DSL ışığım söndü ve herhangi bir şekilde gelmedi. Bu süreçte, Türk.Net(TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş) adlı şirkete 0 (850) 288 80 80 nolu hat üzerinden destek kaydı bıraktım. Bu kayıtlara genel olarak,
“İç tesisatınızda sorun var, bizim altyapımız temiz” gibisinden cevaplar verildi. Dedim haydi öyle olsun ve birkaç işlem yaptık. Bunları kısaca geçersek;

-Evdeki iç hat değişti.
-Gelen kablo splitter kullanılmadan modeme bağlandı.
-Modem değiştirildi. (17 Mart)
-Ankastre kutusuna gelen kablo kutudan çıkarılıp direk modeme bağlandı.

Bunlardan sonuç alamadım ve 150-200 lira kadar da bir masraf yaptım. Daha sonra ev telefonun direk hatta bağlamak geldi fakat o da ne?!!!! çevir sesi yok! Dıştan gelen ana kabloda yok yani iç tesisata girmeden olan kabloda. Ama takdir edersiniz ki müşterinin iç hattı sorunlu(!) Neyse geçelim.

Bu süreçte hiçbir şekilde TürkNet üzerinden çağrı alamadım. Daha sonra canıma tak etti ve 22 Mart’ta telefon üzerinden iptal talebimi dile getirdim. “Bizden haber bekleyin 2 gün içinde arayacağız” denildi. Dedim tamam o kadar abonelik var bekleyelim.

“Z. Hanım” 23 Mart tarihinde arayarak mağduriyetimin giderileceğini söyledi. Notlar falan aldı sabit olarak. Ben de sorunun tahmini olarak yan bina üzerinde bulunan 06K6 nolu kutudaki bağlantıdan kaynaklandığını ve oradan bina kutusuna gelen siyah kabloda sorun olduğunu üstüne basa basa söyledim (22 Mart Perşembe 13.59 - Arama Süresi 5 Dakika)

Ben de bu süreçte boş durmayayım dedim. Türk Telekom Gebze İlçe Müdürlüğüne bizzat gidip Teknik Destek talep ettiğimde ise verilen cevap, "İnternet Servis Sağlayıcınız olan Turk.Net bize arıza kaydı açtığı takdirde ilgili saha ekiplerimiz olayla ilgilenecektir. Maalesef sizden arıza kaydı alamıyoruz" oldu. Ayrıca kutuyu gösterdiğimde(bina dışındaki kutuyu, içerideki değil) buraya müdahale yetkiniz yok denildi. Elektrikçi de aynısını demişti zaten. (23 Mart)

Ayrıca BTK üzerinden şikayet başvurusu oluşturdum fakat şirket(TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş) hattın yasal sahibi ben olmadığım için cevap verilemeyeceğini yazan bir mesaj yolladı. (72…. - Hattaki Bağlantının Kopması ve 5 Gündür İlgilenilmemesi (20/03/2018 08:00:02))

Hafta sonu bekledim gelen giden olmadı Türk Telekomdan. Bu arada “Z. Hanım” yine aradı ve yine sorun ile ilgilendiklerini söylediler. (25 Mart 09.23 - Aranma Süresi 4 Dakika)

İçimden herhalde haftasonu gelecek diye geçiriyorum. 27 Martta “S. Bey” iptal talebimin süresinin dolmak üzere olduğunu geri çekmediğim durumda iptal olacağını söyledi. Dedim tamam çekelim.

28 Martta “Z. Hanım” yine aradı Türk Telekom ekipleri etiketleme işlemi yapmış dedi. Böyle bir şeyin olmadığını açıkça belirttim. Bina kutusuna iliştirdiğim durumu anlatan not kâğıdının yerinden 1 mm bile kıpırdamadığını söyledim. Türk Telekom Saha Ekibini arayacağını ve söyleyeceğini söyledi. Dedim EliTT ekip yollayın masrafı neyse ben üstleneyim yeter ki çözülsün. Olmuyor dendi konuşma sona erdi.

Veeeeee bugün 31 Mart! 16. Gün bilin bakalım ne oldu? İnternet yine gelmedi. Sadece bir kablo bağlantısından dolayı internetim yok hala. (Yasal olarak benim sorumluluğumda olsa gidip yaptıracağım)

Müşteri hizmetlerini “sorun çözmüyorlar sadece sorunları dinliyorlar” diye robota çeviren firma, teknik servisini de aynı şekilde robota dönüştürebilir kanaatindeyim. Keza “Sorun çözmüyorlar, sadece dinliyorlar.”

Duruma inanmayan arkadaşlar olabilir bunun için bazı ekran görüntülerini aşağıya ekledim.

Mutlu haftasonları herkese.

Ekler;
BTK Şikayeti
BİMER Şikayeti
Teknik Bilgiler Ekranı
Destek Kaydı Ekranı
İnternet Kullanım Ekranı

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
P
3 yıl
TürkNet YAPA Altyapısından Nasıl Çıkabilirim?
1 yıldır kadar TürkNet, 10 yıl kadar da Türk Telekom abonesiydim. Şu anda TürkNete bağlı bir aboneliğim var fakat 5 gündür internet yok.

Destek kaydı bırakınca (malum artık mh yok, robot oldu her şey) klasik verilen cevap bina hattınızı kontrol edin oluyor.

İç hattı değiştik, modem aldık, ana kutuya gelen hattı kontrol ettik. Yok yine olmuyor internet gelmiyor. Bu sürede ise TürkNet hala bende sorun olduğunu diretmekte.

Gerekli şikayeti BTK’ya yapıp yeni İSS’ler aramaya başladım. Bir iss bana “Yapa altyapısındasınız, maalesef taşıma işlemi yapamayız. Yeni abonelik başvurusu yapın lütfen.” dedi. Keza buna benzer bilgiyi forumda da okumuştum. Sorum ise açık, bu TürkNet ile çok muhattap olmadan YAPA’dan nasıl çıkarız?

Alternatif iss’ler arasında Netspeed’i nasıl bilirsiniz?
P
6 yıl
GTX 970M için 1300 Lira Fark Değer Mi?
Merhabalar,

Bilgisayar alma arifesindeyim ve kafam çok karıştı. 2400 Liraya GTX 860M'li Victor G701 almaya karar kılmıştım ama Victor'un P503 serisi çıktı.(970M'li) Ve bu seri kafamı karıştırdı. Arada da ciddi fiyat farkı var. (3700 Lira P503)
Sizce aradaki fiyat farkına değer mi?

Laptop alma amacım;
Oyunları High'da oynatsın, ısınmasın, ufak tefek işlerimi görsün ve mühendislik için kullanacağım Catia, Solidworks, AutoCAD tarzı uygulamaları rahat bir şekilde kaldırsın. Ayrıca bu bilgisayar beni üniversite hayatım boyunca idare edecek.(Bu sene 1.Sınıfı okuyorum.)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
P
6 yıl
[Yardım] Moto G'yi Bilgisayar Tanımıyor
Merhabalar,
Dün Moto G alarak aranıza katıldım. Kamerası hariç telefon çok güzel. Yalnız bir sorunum var. Bilgisayara USB Kablo ile bağlayınca bilgisayarda dosyaları açamıyorum. Aşağıdaki hatayı alıyorum bağlamaya çalıştığımda.

Sistem: Windows XP SP3

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
< Resime gitmek için tıklayın >
P
7 yıl
Victor G701 Beklenir Mi?
Merhabalar,
Kafamda laptop almak vardı ve ssd kampanyasıyla birlikte G701 tam kafama yatmıştı ama stokları bitti. Ve 1 ay sonra stoklara girebileceği bilgisini verdi Victorun facebook sayfası.

Sizce G701'i bekleyeyim mi? Yoksa Abra A5 V1.1 mi alayım? Ya da Lenovo Y50?

G701 :http://www.victor.com.tr/urunler/gamer/g701/Default.aspx
Abra :http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463523&kat=6454&lang=tr-TR#.VA4ZVGNimJs
Y50 :http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y50-ultrabook
P
7 yıl
Hem Oyun Hem Mühendislik Programları İçin Bilgisayar Önerisi (Yardım)
Merhabalar..

Bu sene hazırlıkta okumaktayım ve gelecek sene Makine Mühendisliğine başlayacağım. Gelecek sene Autocad, SolidWorks, Catia vs. programlarla uğraşacağım için bunları rahatlıkla çalıştırabilecek, diğer yandan oyunlarda da takılma yapmayacak bir bilgisayar almayı planlıyorum.(Crysis 3/ Sniper Ghost 2 vs.) 3000 Liraya kadar limitim var. Şu anda alt limit olarak bir bilgisayar var kafamda, Lenovo Z510. Sizce ne tür birşey alayım sizce?

İyi Günler.
P
7 yıl
Ebay.com(ABD)'dan HTC One(M7) Almak?
Merhabalar. Bildiğim kadarıyla M7'de İMEİ değiştirilebiliyor. Bu yüzden yurt dışından bir tane almaya karar verdim. Malum Türkiye fiyatları vergi sayesinde çok ucuz(!).

İnternette gezinirken Ebay.com'da uygun 2-3 tane ikinci el buldum. Tam kutu. Amerikadan Avusturyaya kargolatsam, Avusturyadaki abi buraya gelirken yanında getirse sıkıntı olur mu? (malum buraya kargolasalar gümrükte kalır.)

Ürün-1 :http://www.ebay.com/itm/HTC-One-32GB-Silver-Unlocked-Smartphone-/141248607384?pt=Cell_Phones&hash=item20e312b498
Ürün-2 :http://www.ebay.com/itm/READ-HTC-One-32GB-Black-Unlocked-Smartphone-AT-T-T-Mobile-Any-GSM-/301145211268?pt=Cell_Phones&hash=item461da74184
Ürün 3 :http://www.ebay.com/itm/Factory-Unlocked-HTC-One-32GB-Glacial-Silver-AT-T-Smartphone-/301146160854?pt=Cell_Phones&hash=item461db5bed6
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.