merhaba arkadaşlar,

Benim 2012 mjet punto 36000 deki aracımın pedallarında bir titreşim oluştu. Şöyle mesela 1600 devirde 3. Viteste araba pürüzsüz giderken artık gaz pedalında sanki içerdeki bi aksamaın sürtünmesini hissediyorum. Diğer pedallarda da bunu hissediyorum.

Ayrıca 5. Vites 2 devir düz yolda araba yük altında değilken gaz pedalı çok inceden bir titreşim yapıyor. 5 10 dk o şekilde gidince ayağımın altına sanki masaj aletiyle masaj yapıyorlar gibi oluyor.

Aynı titreşimi vitestede hissediyorum elimle. Ama arabayı boşa adığımda sürtünme hissi kaybolmuyor. Ayrıca bu sıralar arabnın kavrayışında biraz yumuşama var. Acaba debriyaj balatasımı bitiyor? Ben nizami kullanmaya çalıştım ama benden önceki sahibi nasıl kullandı bilemicem. 23k da aldım araba şuan 36k. Bakata bitmesi düz yolda giderken titreşime neden olurmu?

Direksiyonda titreşim veya sağa sola çekme yok. Hangi ustaya göstersem yol bişi diyolar. Adamlara diyorum 5. Viteste 15 dk sabit git anlayacaksın. Yapmıyorlar. Çok sinir bozucu ya..

Fikri olan kimse belirtirse çok seviniriom. Ayrıca istanbul gaziosmanpaşa yakınlarında olup evosu olan varsa test edip kıyaslıyabiliriz. Çok makbule geçer. :)