A

Yüzbaşı
01 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
Yurtdışı Hp Laptop ve Yurtiçi Garanti Hakkında
Merhaba dostlar iki hafta önce Tayland'dan aldığım HP Pavilion Notebook - 15-p207tx ile ilgili başımdan geçen olayları aynı işe kalkışıp yurtdışından uluslararası garantisi var diye hp laptop alacak arkadaşlara bir tecrübe olsun diye yazıyorum.Gelelim konuya,

Ürün hakkında fazla birşey söyleyemem zira sadece 2 hafta kullanma fırsatım oldu. İki hafta sonra ise cihaz güç almamaya başladı ve kapandı. 1 yıl Uluslararası garanti ile aldığım cihazı hp onarım merkezine elden teslim ettim ( Büyük şehirlerde kargo ile yollanmıyormuş belli bir mesafesi varmış) ve teslim ederken '' Sorumsuzluk Sözleşmesi '' adı altında bir saçmalığı imzaladım eğer ürünün parçası bulunamazsa yapmayız tarzı şeyler yazıyor imzalamak zorundaymışım yoksa alamazlarmış. Cihazı 2 ekimde teslim ettim 3 ekimde ellerine ulaştı ( İstanbul'a yollamışlar ) ve aynı gün cihazın içine dahi bakmadan bu ürüne Türkiye'de destek veremiyoruz diye not düşmüşler. Bunu nasıl öğrendin derseniz ne telefonuma mesaj geldi ne de internetten herhangi bir takip sistemi çalışıyor hayatımda bu kadar kötü bir site tasarımı ve takip sistemi görmedim, nereye tıklasam direk 403 hatası alıyorum ve siteleri durmadan çöküyor, arayayım dedim ilk aramamda 15 dakika bekledim ulaşmak için ve sonunda ulaştım, sorular sorduğum bayan her soru soruşumda 'off' 'pff' diyerek beni çıldırtsa da sabırla sordum sorularımı ama konuşmanın ortasında sinirlenmeye başladı anlam veremediğim bir şekilde ve bir anda hat düştü ( yersen ) daha sonra tekrar aradım bir 14 dk sonra tekrar aynı bayana bağlandım az önce konuştuğum siz misiniz dedim '' günde kaç kişi arıyor bilemiyorum '' gibi saçma cevaplarla geçiştirdi ve hat düştü az önce galiba diye geçiştirdi, birkaç soru sonra sizi bekletebilir miyim dedi tamam dedim ardından tekrar '' hat düştü '' inat değil mi tekrar aradım, bu sefer farklı bir bayan çıktı ve durumu baştan açıklamak zorunda kaldım ve yukarıda söylediğim yurt dışı cihazıma dokunmadıklarını ve destek vermediklerini öğrendim. 5 dakikalık görüşmeyi bir saatte yapabildim. Yarın gidip cihazı elden teslim alıp burada yaptırmaya çalışacağım başka çarem yok zira Tayland'a gitmek gibi bir durumum yok. En azından sorunun ne olduğunu söyleselerdi ona göre hareket ederdim belki basit bir problem ve hemen halledilebilir bir şey ?

Milyon dolarlık şirketlerin burada desteği yok deyip yollamasına anlam veremiyorum. Uluslararası garanti denen şey neden var o zaman ? Ve neden bana satarken bu güvenceyi verip ülkenizde desteklenmiyor diye başından savıyorsun ? Siten ve onarım takip sistemin neden çalışmıyor ? Neden çalışanların bu kadar anlayışsız ve kaba ? Aklımda deli sorular. Artık parasını geçtim yaptırabilirsem şükredeceğim. Ve yaptığım hata ise ürün alırken hp ye güvenmek oldu. Buda bana ders olsun.

Herkese iyi günler dilerim.
A
5 yıl
VODAFONE 16MBPS 50 GB AKN SINIRSIZ İNTERNET 39.90 TL
Merhaba dün Vodafone bayisinde 39.90 tl ye sınırsız 50 gb aknli 16mbs internet kampanyasına rastladım fakat internette böyle bir kampanya göremedim. Girdiğim mağazada da normal fiyatın üstüne çıktı aldıkları bir kağıt üzerine 39.90 tl yazarak yapıştırmışlar. Bu Vodafone bayisi büyük avmlerden birinde bulunuyor o yüzden sahte olma ihtimali yok gibi. Bu konuda bilgisi olan varmıdır acaba ?
A
7 yıl
İki monitör arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum
19 datron monitörümle 8 senelik bir maceradan sonra vedalaştık.İki gündür monitör araştırıyorum elimde şu an şu ikisi var içlerinden kullanan , bilgi sahibi olan yada 300 tl civarları yeni tavsiyeleri olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

http://www.n11.com/benq-22-vw2245z-vga-dvi-full-hd-led-monitor-P22595140

http://www.buroteknik.com/HP-20-B5M13AA-1600-x-900-5ms-W2072A-LED-Monitor-VGA-DVI_93266.html?ref=akakce&v=1.64.2
A
7 yıl
O an !!!
Bir hearthstone oyuncusu olarak acımı sizlerle paylaşmak istedim r.ı.p. thrall

< Resime gitmek için tıklayın >
A
7 yıl
Guild Wars 2 %40 indirim
Guild Wars 2 23 aralık öğlenine kadar ( Türkiye saatiyle kaça denk geliyor bilmiyorum ) Heroic ve Deluxe editionlarda %40 indirim yapmış almak isteyen varsa kaçırmasın derim ben bir tane kaptım piyasada en ucuzu bu araştırdığım kadarıyla.Oyun iniyor şu anda

http://buy.guildwars2.com/store/gw2/en_IE/html/pbPage.buyguildwars2
A
9 yıl
Wireless ayarları ile ilgili sorum olacaktı
< Resime gitmek için tıklayın > d-link dsl-2640nru modem sahibiyim smile adslin kampanyalı modemi fakat evin uzak yerlerinden hızı çok düşük ve kesintili geliyor , elbette modemin tek anteninden kaynaklanıyorda olabilir ama bu gönderdiğim resimde anlamadığım birçok ayar var en iyi wireless bağlantı için hangi ayarları önerirsiniz şimdiden teşekkürler (band genişliği 20 mhz in both band ve 40 mhz in both band var ve digerinde ise short ve long preamble )
A
9 yıl
WoW Hikaye
Ben wow oynuyorum fakat wow u oynarken hikayesini bilmenin başka bi duygu olacağınıda biliyorum daha önceden warcraft serisini ve dota yı oynadım yıllarca , oradan 3-5 bildğim şey var ama warcraft evreninde tam bi yer meşgal etmiyor kafamda yani tamamıyla hikayenin varoluşdan ( titanlardan ) cata ya kadar bütün bölümlerini araştırdım bir sürü video çizgiromanlar romanlar hikayeler özetler .... kafamı allak bullak etti . Araştırdım araştırmasına ama herkez başka birşey söylemiş şunu oyna şuna bak sonra şunu oku felan.Benim yabancı dilim iyidir ama oturup bi çevirisi olmayan kitabı tam manasıyla okuyup anlayamam.Sizden istedğim şu altta vereceğim yazıdan romanlardan ve hikayelerden kafamda tam ve eksiksiz bir warcraft evreni oluşturmak için okumam izlemem ve oynamam gereken şeyleri yazmanızdır cevap vereceklere şimdiden teşekkürler. ( benim için önemli olan tarihi sıralama ve olaylar zinciridir )

alıntıdır ;

1. Ejderhanın Günü (Day of the Dragon)
2. Son Bekçi (The Last Guardian)
3. Büyük Şef ( The Lord of Clans)
4. Lich Kralının Yükselişi (Rise of the Lich King)
5. The Sunwell Trilogy
6. Warcraft 3 : Reign of Chaos
7. Warcraft 3 : The Frozen Throne
8. WoW (sıralamada kücük hata var )

Ejderhanın Günü · Büyük Şef · Kan ve Onur Uğruna · Son Bekçi · Kadimlerin Savaşı Serisi · Sunwell Üçlemesi · Horde'un Yükselişi · Efsaneler

Toplamda 18 kitap var ve malesef bir çoğu Türkçe'ye çevrilmedi :( Ben de buraya sıralamayı yazayım:

Not: Bu kitapların tamamı asıl hikaye içindeki ayrıntıları konu alıyor, bu yüzden önce mutlaka en üstte verdiğim Warcraft Genel Tarihi'ni okuyun. Parantez içindekiler kitapların orijinal isimleri, "-" işaretinden sonrakiler ise yazarlarıdır.

Warcraft Genel Tarihi:
1. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/39898-warcraft-genel-tarihi-kisim-1/
2. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/39911-warcraft-genel-tarihi-kisim-2/
3. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/39941-warcraft-genel-tarihi-kisim-3/
4. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/39945-warcraft-genel-tarihi-kisim-4/
5. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/39947-warcraft-genel-tarihi-kisim-5/
6. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/40064-warcraft-genel-tarihi-kisim-6-vanilla-and-tbc/
7. Bölüm:http://www.wow-turk.com/topic/50784-warcraft-genel-tarihi-kisim-7-wotlk/

Not: Siteyle hiçbir alakam yok fakat bu genel tarihi daha iyi okuyabileceğiniz hiç bir yer yoktur hatta mutlaka arşivinize alın, yarın öbür gün siteye bir şey olursa yazılmış en iyi Türkçe Warcraft Genel Tarihi'ni kaybetmezsiniz :)


Warcraft Serisi:
1. Kitap: Kan ve Şeref (Of Blood and Honor) - Chris Metzen
2. Kitap: Ejderhanın Günü (Day of the Dragon) - Richard A. Knaak
3. Kitap: Büyük Şef (Lord of the Clans) - Christie Golden
4. Kitap: Son Bekçi (The Last Guardian) - Jeff Grubb

Not: Bu kitaplardan 3'ü Türkçe'ye çevrilmiştir, Lord of the Clans'ın "Büyük Şef" anlamına gelmediğini ben de biliyorum ama Türkçe'ye böyle çevirmişler.


Warcraft: Kadimlerin Savaşı Serisi:
1. Kitap: Sonsuzluk Kuyusu (The Well of Eternity) - Richard A. Knaak
2. Kitap: Şeytan Ruhu (The Demon Soul) - Richard A. Knaak
3. Kitap: Ayrılış (The Sundering) - Richard A. Knaak

Not: Bu kitaplar çizgi romandır ve tamamı Türkçe'ye çevrilmiştir, Türkçe isimlerini bilmediğim için orijinal İngilizce isimlerinden kendi çevirilerimi yazdım, Türkçe çevirilerinde isim farklılığı olabilir.


World of Warcraft Serisi:
1. Kitap: Nefretin Döngüsü (Cycle of Hatred) - Keith R. A. DeCandido
2. Kitap: Horde'un Yükselişi (Rise of the Horde) - Christie Golden
3. Kitap: Karanlığın Gelgitleri (Tides of Darkness) - Aaron Rosenberg
4. Kitap: Karanlık Geçit'in Ötesinde (Beyond the Dark Portal) - Aaron Rosenberg & Christie Golden
5. Kitap: Ejderhanın Gecesi (Night of the Dragon) - Richard A. Knaak
6. Kitap: Arthas: Lich King'in Yükselişi (Arthas: Rise of the Lich King) - Christie Golden
7. Kitap: Fırtınaöfkesi (Stormrage) - Richard A. Knaak
8. Kitap: Savaşın Günlükleri (Chronicles of War) - Christie Golden, Jeff Grubb, Aaron Rosenberg

Not: Bu kitaplardan Türkçe'ye çevrilen oldu mu bilmiyorum bu yüzden isim çevirilerini ben yaptım, Stormrage'i çevirmeseler iyi olur, bütün havası gidiyor :) Nerede Illidan Stormrage, nerede Illidan Fırtınaöfkesi :)


World of Warcraft: Cataclysm Kitap Serisi:
1. Kitap: Parçalanış: Büyük Afetin Öncüsü (The Shattering: Prelude to Cataclysm) - Christie Golden
2. Kitap: Thrall: Türlerin Alacakaranlığı (Thrall: Twilight of the Aspects) - Christie Golden
3. Kitap: Kurtyürek (Wolfheart) - Richard A. Knaak

vehttp://wowcomic.severiz.biz/ sitesi var.

Bilmediğim birşeyler olursa eklerseniz sevinirim .
A
9 yıl
Telefon Kablosu ile Ethernet kablosunu birleştirmek ?
Arkadaşlar konu başlığında da yazdığım gibi evin içinden gecen telefon hattının yanında fazladan kablolar var ve evin icinden geciyor bu kabloları birleştirerek ( Lan kablosu ile sanırsam telefon kablosunu ) evin salonuna kablolu internet çekebilirmiyim acaba ? Yardımlarınızı bekliyorum. ( Kablo sayıları farklı :/ )

edit : Evin telefon kablosu 9 damarlı 2 damarı telefon icin baglanmıs kalan 7 damarı lan kablosunun damarlarıyla birleştirip interneti kullanabilirmiyim ?
A
9 yıl
Yeni başladım bir bakarsanız
Merhaba ben wow a yeni başladım daha doğrusu başlayalı 3 gün oldu 20 lwl trial sürümünde bir karakter kastım (eu - nagrand realm) birkaç sorum olacak sırayla yazayım ;

1 - Yarın wow cdkeyi alacağım tek clasic 70 lwl e kadar götürüyormuş anladığım kadarıyla fakat cd key olarak alacağım ( sanal saray diye bir yerden ) normal kutulu alınca içinden ekstra bir kart çıkıyormuş ( 30 gün deneme hariç ) ve bu kart davetiye gibi birşey diye duydum beraber kasınca 3x exp gibi bi olay tam olarak bilmiyorum sizede sorayım dedim.

2 - Eğer 3x olayı böyleyse veya farklıysa oyuna yeni başlayan veya oynamakta olan biriyle bunu yapabiliriz forumdan isteyen birisiyle ,bildiğim kadarıyla onda da exp artışı oluyormuş.

3 - Oyun bana sanırsam 10 yada 20 gün oynama süresi vermişti bu 30 gün eklenince 40 mı olur ? Ya da yeni bi acc acsam 20 + 30=50 gün oynama süremmi olur ?

4 - Türklerin yoğunlukta olduğu ve kasılırabilitesi yüksek olan bir server önerin orda başlayım (ya da başlayalım )

Çok soru oldu ama devamı da var galiba siz üstadların yardımına ihtiyacım var
A
10 yıl
Dell inspiron 1300
Öncelikle iyi forumlar bende dell 1300 insprion pp21l laptop var ve özellikleri malumunuz düşük.512 ram 128 ekran kartı bunlar yetmiyor özelliklerini yükseltmek istiyorum fakat bu işlerden pek anlamıyorum.Sorum şu mesela ben bu laptopa aldıgım herhangi bir ddr2 ram yada 256-512 lik ekran kartlarından takdırabilirmiyim uyum sorunu olurmu ? ve de işlemciyi daha iyi bir işlemci ile degistirebilirmiyim bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.