J

Çavuş
01 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
J
4 ay
Ayrıldığım şirket 15 günlük izin ücretlerimi yaptırmıyor!
Merhabalar,
Yaklaşık 2 yıldır(23.5 ay) çalıştığım şirkete 27 ağustos tarihinde ayrılmak istediğimi belirtip ihbar belgemi verdim. İçeride kullanmadığım 9 gün iznim vardı. 2 yıldır çalıştığım için de 6 gün iş arama izni düşülerek çıkış tarihim 24 Eylül tarihi söylendi. Bugün maaş günüm ve sadece 24 günlük ücret yattı. Toplamda 42 gün olan ihbar süremin ücretini yatırmadılar. 9 günlük iznim ve 6 günlük iş arama iznimin üstüne çökmeye kalkıyorlar şuan. Bana iş arama iznini toplu kullandığım için ücretinin ödenmeyeceğini söylüyorlar ve ısrarla bu ücretin üzerine çökmeye çalışıyorlar. 9 günlük izin için de yarım ağızla pazartesi tekrar bakıcam dedi ama onu yatıracaklarına da inancım yok.

Hakkım olan bu ücretleri almak için ne yapabilirim? Alo 170'i aradım avukat veya arabulucu tutmam gerektiğini belirttiler. Konu hakkında deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirebilir mi? Şimdiden teşekkürler.
J
7 ay
Uyku Modundan Sonra Ekran Parlaklığı Komutu Geç Geliyor!
Merhabalar, şuan Windows 21H1 sürümündeyim, sistemi 2004 sürümüne güncellediğimden beri bir türlü çözemediğim bir sorun yaşamaktayım. Laptopu uyku moduna aldığımda veya kapağını kapattığımda ki o zaman da uyku moduna giriyor, geri açtığım zaman ekran parlaklığını "FN 11/12" komutlarıyla değiştirmeye çalışıyorum. Komutlar yaklaşık 10-15 saniye sonrasında işlemeye başlıyor. Laptopu yeniden başlattığımda veya sistemi kapatıp açtığımda böyle bir sorun oluşmuyor, komutları anında algılıyor. Fakat uyku modundan sonra parlaklığı değiştirmek istediğimde komutlar çok geç geliyor. Windows'un 2004 sürümünden beridir çözemedim sorunu. DDU ile hem intel hem de nvdia sürücülerini kaldırdım tekrar yükledim defalarca ama nafile. Çözümünü bilen arkadaşlar yadım ederlerse çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler.
J
11 ay
Hakem Heyeti Onarıma Karar Verdi Fakat Firma Onarım Yapmıyor!
Merhabalar

Yaklaşık 1 yıl önce kafa üstü kulaklığımdaki deri yırtılması sorunu nedeniyle Philips'in ilgisizliğinden, biz elektronik dışındaki sorunlara bakmıyoruz demesinden dolayı tüketici hakem heyetine başvurdum. Davam 15 gün önce sonuçlandı, ve ürünün onarımının kabulüne karar verildi. Fakat Philips'le iletişime geçtiğimde ilk baştaki sorunları yaşıyorum. Biz o şekilde onarım yapamıyoruz diyerek beni kaile almıyorlar. Genel merkezi aramamı söylüyor servis, genel merkez de servise yönlendiriyor. Elimdeki tebligatla ne yapmam gerek bilmiyorum. Daha önce böyle bir tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.
J
geçen yıl
VDSL destekliyor gözüken hattım VDSL'E geçemiyor!
Merhabalar, 3 ay öncesinde Türknet'e altyapım vdsl desteklediği için geçiş yapmıştım. Önce adsl'e geçiş oldu ardından talep açıp, neden adsl açıldığını sorup vdsl'e geçiş için talep oluşturdum. Daha sonrasında Türknet bana bulunduğum bölgede fiber altyapı olduğunu ve bu sebeple Türk Telekom' un vdsl'e geçişe izin vermediğini belirtti. Hatta ben de bana verdikleri sözü tutmuyorlar diye BTK'ya şikayet ettim fakat cevap aynıydı, sonuç alamadım. 3 ay dolunca şansımı denemek adına Netspeed'e aynı şekilde geçtim, onlar da altyapım vdsl desteklediği için vdsl'e geçiş için talepte bulundum ve bugün Netspeed'e geçiş yaptım. Fakat aynı şekilde adsl olarak açıldı hattım. Bugün müşteri hizmetleriyle konuştum, bana vdsl'e geçişin mümkün olmadığını söyledi. Sebep olarak da apartmandaki bakır kabloların sorunlu olabileceğinden dolayı vdsl'e geçişe izin olmadığını söyledi.

Konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Tüm altyapı sorgulama ekranlarında altyapımın vdsl desteklediği gözükürken, nasıl oluyor da karşıma böyle bir engel çıkıyor bilgisi olan var mıdır? Her İSS farklı cevap veriyor. Şu anda adsl altyapımda da sıkıntı var 2 gündür internet yok.


< Resime gitmek için tıklayın >
J
geçen yıl
Asus DSL-N16 Modemi Fişten Çekince Reset Atıyor!
Merhabalar, yaklaşık 20 gün önce Asus DSL-N16 model modem aldım ve daha önce hiçbir modemimde karşılaşmadığım bir sorun yaşıyorum. Modemi direk fişten çekince modem reset atıp fabrika ayarlarına dönüyor. Firmware son sürüm bu arada. Modemi servise vermeyi düşünüyorum sırf bu yüzden. Ayrıca eski zyxel adsl modeme göre çekim gücü çok daha düşük. Aldığım günden beri pişmanım. Bu sorunu yaşayan başka birileri var mı aranızda?
J
3 yıl
Video açılırken donuyor!
Merhabalar, Windows 10 Pro işletim sistemli bilgisayarımı 1809 sürümüne güncelledikten sonra başlıkta belirttiğim sorunu yaşatmaya başladı. Ne zaman herhangi bir player ile video oynatmaya çalışsam ilk 5-7 saniye kadar donuyor bilgisayar sonrasında videoyu oynatmaya başlıyor. Çözümünü bir türlü bulamadım. Bu arada vlc player'dan donanım hızlandırmalı kod çözmeyi otomatikten kapalıya alınca sorun çözülüyor. Fakat diğer playerlarda durum yine aynı. Sizce sorun neden kaynaklı? Ekran kartından dolayı mı?
J
5 yıl
Ödevim İçin Birkaç Dakikanızı Ayırabilir Misiniz?
Merhaba arkadaşlar reklamcılık bölümünde okuyorum, nihayet okulum bu sene bitiyor ve Reklam Araştırmaları dersimiz için final ödevimiz var. Bu ödev bir anket, test şeklinde ve çok basit. Sadece aşağıdaki reklamı izleyip anketteki sorulara cevap vereceksiniz. En fazla bir kaç dakikanızı alır. En az 25 kişinin doldurması gerekiyor.
Ödevim için bana yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

İzleyip değerlendireceğiniz reklam:
https://www.youtube.com/watch?v=ahGgMYR5LCU

Ve sonrasında dolduracağınız anket:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0PHh2I04KTrUK7fMH9gG7Aaf7zmBeskf_-C5d7HcxAoxTtw/viewform?usp=sf_link
J
5 yıl
Ödevim İçin Birkaç Dakikanızı Ayırabilir Misiniz?
Merhaba arkadaşlar reklamcılık bölümünde okuyorum, nihayet okulum bu sene bitiyor ve Reklam Araştırmaları dersimiz için final ödevimiz var. Bu ödev bir anket, test şeklinde ve çok basit. Sadece aşağıdaki reklamı izleyip anketteki sorulara cevap vereceksiniz. En fazla bir kaç dakikanızı alır. En az 25 kişinin doldurması gerekiyor. Ankete katılacak olanlara şimdiden teşekkür ederim.

İzleyip değerlendireceğiniz reklam:
https://www.youtube.com/watch?v=ahGgMYR5LCU

Ve sonrasında dolduracağınız anket:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0PHh2I04KTrUK7fMH9gG7Aaf7zmBeskf_-C5d7HcxAoxTtw/viewform?usp=sf_link
J
5 yıl
450 TL Şehir Bisikleti Önerisi
Merhabalar, 450 tl'ye alınabilinecek en iyi bisiklet Excel midir? Yoksa başka önerileriniz var mı?
J
5 yıl
21000 TL "Dizel" Araç Önerisi!
Merhabalar, 21000 TL'yi geçmeyecek dizel araç tavsiyesi alabilir miyim? İlk önceliğim aracın minimum arıza çıkarması. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Not: İstanbul'da oturuyorum, ilanları ona göre atarsanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.