S

Çavuş
04 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
159 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
9 ay
Türkiyenin geleceği hakkında
Sosyal medyada; ekonominin daha kötü olamayacağı, bu kötü günlerin virüsten kurtulunca kısa sürede biteceği gibi hayalperest yorumlar var.


Hakkaten bu kadar iyimser olanlar beni şaşırtıyor...
"Dibi bulduk bundan daha aşağı gidemeyiz." diye birşey yok...
Venezuela diye bir ülke var bakın ne kadar dibe gitmiş...
Daha aşağı inene kadar şimdilik en aşağı bu seviyedeyiz.

Ciddi bir değişiklik olmadığı sürece ülkenin gidişat hiç iyi değil.


Videoyu izlemek için tıklayınız
S
10 ay
Boğaziçi öğrencilerinin video ile cevabı
Rektör atamasının yasallığını bahane ederek polis faşizmini savunan, adalet isteyenleri terörist olmakla suçlayan sözde hukuk savunucularına öğrencilerden gelen cevap.

Videoyu izlemek için tıklayınız
S
10 ay
Boğaziçi üniversitesi öğrencilerine aşırı sert polis müdahalesi
Ne yazık ki, ülkenin polisi barışçıl protesto eden öğrencileri dahi birer suçlu gibi yaka paça gözaltına alabiliyor.
Üniversiteleri bile siyasi kararlar ile rektör atayarak yönetmeye çalışan baskıcı yönetim anlayışı; giderek kısılan demokratik hakları adeta yok edercesine; herşeye, her yöne siyasi kararlarla müdahale etme yetkisini kendinde bulabiliyor.

Aynı iktidar kısa süre önce Z-kuşağına düşüncelerini anlatamamaktan, ülkenin beyin göçü vermesinden yakınırken; reform yapacağı sözü veriyor ve sonra Türkiye nin en seçkin üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi ne polis yığarak öğrencileri yaka paça tutuklatarak söyledikleri ile çelişiyor...

Bu kaos ortamı yatışsa bile Kayyum Rektör ün üniversiteyi yönebileceğini hiç sanmıyorum. Tüm üniversite onu kabul etmezken yönetebilmesi mümkün değil. Rektör ataması iktidarın güç gösterisine dönüştüğü için Melih Bulu istifa etmek istese bile şu anda istifa edebileceğini düşünmüyorum... İktidarın altın kafesteki kuşuna dönmüş bir rektör oldu bence...

İktidarın halkın bir bölümüne pompaladığı "Dik duruş" adında; hata yapmayan, hep doğru kararlar veren, aşırı milliyetçi, aşırı kutuplaştırıcı muhafazakar düşüncesiyle "Biz yanlış yaptık" diyemeyecekleri için, polis yoluyla zor kullanarak ve protesto eden öğrencileri suçlu, din düşmanı göstererek çözme yolunda karar aldığını görebiliyoruz...

Canım sıkılarak, üzülerek, endişeyle olup biteni takip ediyorum.
Umarım daha fazla büyümeden barışçıl yollar ile, anlayışla çözülür...

Gidişat hiç iyi değil...

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 yıl
Numan Kurtulmuş : Yolumuza Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle devam edeceğiz.
Numan KURTULMUŞ: Yolumuza Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle devam edeceğiz...

Haber link

Çok ilginç bir yol olmalı.

Yolcuları peygamberlerden, sahabelerden ve bizim siyasetçilerden oluşan kafile ile bir yere doğru gidiyorlar ama, nereye belli değil.
Şimdiye kadar hep aynı peygamberler ile çalışıyorlardı. Herhalde yeni peygamberler ve sahabeleri kafileye sokacaklar... (Tahminleri bekliyorum)
Hz. Ömer ve Hz. Hatice yi yeni duraktan aldılar yada alacaklar. Kimlerin durakta ineceği belli değil...
Benim tahminim Mevlana yı bu durakta indirebilirler. Biliyorsunuz son zamanlarda pek adından bahsetmiyorlar... En son Fethullah inmişti 2013 de...

Hayırlısı diyelim...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.