K

Onbaşı
20 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
2 yıl
Unity 5 oyun tasarlama hakkında
Merhaba.
Bir sorum olacak. Unity 5 ile 2,5 D platform aksiyon oyunu yapıyorum. Yani 3D yapılar ile platform oyunu yapıyorum. Bazı bölümlerde bir binanın içerisindeyiz ve genelde de bazı binaların içinden geçiyoruz (örneğin küçük bir kulübe) . 3 boyut hissini arttırmak için de oyun alanının dışına (kamera ile karakter arasına bazı ağaçlar veya yapılar koyuyorum ama oyun aksiyon oyunu olduğu için bazen çatışmalar bu objelerin arkasına denk geliyorlar. Bu da bazı kazalara sebep veriyor. Bina içerisinde geçen bölümlerde ise tasarladığım bu binaların kamera açısına denk gelen duvarlarını silmek zorunda kalıyorum. Aslında yapmak istediğim tüm bu yapıları olduğu gibi kullanmak ve karakterim bir binaya girdiğinde duvarların otomatik olarak kaybolması veya karakter ile kamera arasına denk gelen objelerimin karakterim oradan geçerken transparan olması. Bilmem anlatabildim mi? Bunu nasıl yaparım? Kameramı karakterimin içine atmadım. Yazdığım kod ile karakterimi kameraya tanıttım. Yani kameranın karakter takibi bu şekilde. Bir fark yaratır mı bilmiyorum tabi de dip not olarak eklemek istedim.
K
2 yıl
Word İçerisinde Tabloya Kaydırma Çubuğu Eklemek
Merhaba arkadaşlar.
Word ile uzun bir döküman oluşturmam gerekiyor. Bazı alt başlık açıklamalarında tablo içerisinde veya metin kutusu içerisinde örnek kodlar eklemem gerekiyor. Ancak bu kodlar çok uzun oldukları için hem sayfa yapısını bozuyor hem de çok kötü görünüyorlar. Bu uzun örnekleri bu tablo veya kutu içerisine eklemek ve bu kutuya veya tabloya kaydırma çubuğu eklemek mümkün mü?

Örneğin;

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu gördüğünüz tabloyu aşağıdaki gibi yerleştirmek ve alandan kazanmak mümkün mü?

< Resime gitmek için tıklayın >
(Lütfen e yapmışsın işte demeyin photoshop ile yaptım )
K
3 yıl
Unreal Engine 4 Yardım
Merhaba Modes araç kutusunu (Recently Placed, Light falan gibi araçların olunduğu kısım) ben yanlışlıkla kapattım. Bir türlü bulamadım. Nasıl tekrar açacağımı söyleyecek biri var mı acaba?
K
3 yıl
Unreal Engine 4 - Yer ve Duvar Kaplamaları Hakkında
Merhaba,
Unreal Engine 4 ile bir proje aşamasındayım. Yaklaşık 2 haftamı ayırıp dizayn dışında tüm işlemleri yaptım. Projemin içerisinde düzgün çalışan yapay zekalar, envanter sistemi, inşa sistemi, crafting vesaire hemen hemen hepsi tamam. Zaten bu ayrıntılar 2 haftamı yedi bitirdi.Şimdi de pes edip bırakamam.< Resime gitmek için tıklayın > O kadar uğraştım ki anlatamam. Ancak takıldığım yer öyle salakça ki söylemeye dilim varmıyor :(
Bilmiyorum belkide kafamı küçük ayrıntılara dikkat edemeyecek kadar yormuşumdur. kim bilir :)

Derdim şu;
Zemin ve duvar kaplamalarımı uyguladığımda aşağıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi dev gibi çıkıyorlar. Örneğin duvarı ahşap döşeme ile kapladığımda 10 metrelik bir duvarda 4-5 tane tahta görünüyor. Zemine koyu gri ve beyaz karelerden oluşan bir kaplama uyguladığımda bir kare yaklaşık bir ev büyüklüğünde oluyor. Ne yaptıysam çözemedim. Sorun aldığım materialdendir diyerek başka dizaynları da kullandım ama hala aynı. Bu arkadaşları nasıl küçültüp gerçekçi boyutlarına dönüştüreceğim. Yardımcı olabilecek var mı?
K
4 yıl
Utility 3D - Standard Assets Karakter Sorunu
Merhaba,

4 gündür yaşadığım bir soruna çözüm arıyorum. Pek çok forum sitesine danıştım. Bir çok insan ile konuştum. Hatta Utilty’ ye mail bile attım. Sonuç olarak ya aynı şeyi söylüyorlar ya da önemsemiyorlar.

Sorunum basitçe şu;

Unity 3D proje içerisindeyken “FPS Character” koymak istiyorum. İlk başta “Standard Assets” yüklü değildi. “Assets Store” içerisinden “Standard Assets” indirdim ve import ettim.

Ancak sağ tuş ile “Import Package”’ı açtığımda orada sadece “Custom Package” görünüyor. Bu sebepten herhangi bir karakter ekleyemiyorum.

Ne yapacağımı bilemedim ve hiçbir kaynaktan yardım bulamadım.

Sizden ricam ne yapabileceğim hakkında bir öneride bulunmanız.

Şimdiden teşekkür ederim.
K
5 yıl
Wix İçin Projeme Yardım Arıyorum
Merhaba,
Wix kullanarak başladığım bir oyun projem var. Bu proje tutsun tutmasın önemli değil. (Biri için özel olarak yapıyorum)
Sorum şu:
Hikaye tabanlı hazırladığım projede bir ana karakteri yöneteceğiz. Ben bu karaktere örneğin "operatör" diyeceğim. Ancak ana sayfa da bir karakter oluşturma kısmı koymak istiyorum.
Mesela;
Karakter adı kısmına oyuncu istediği ismi girecek. Ve hikayedeki "operatör" ismi seçilen isim ile değişecek.
Bunu yapmak mümkün mü? Nasıl yaparım? Hazır bir kod veya eklenti mevcut mu?
Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.
K
6 yıl
Samsung Gear VR Hakkında
Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde başlıkta adı geçen cihazı satın aldım. Planım gözlüğü bilgisayarımın monitörü olarak kullanmaktı. Ancak Oculus un ara yüzünden çıkamıyorum. Dolayısıyla bilgisayara da bağlayamıyorum.

Bunu yapabileceğim bir yöntem bilen var mı? Bu yapılabilinir bir şey mi?

Saygılar...
K
6 yıl
Hazırladığım beste için bir efect arıyorum
Merhabalar. Grubum ile deneysel doğaçlama konserler vererek yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılıyoruz. Profesyonel kayıt almak yerine doğal halimizle aldığımız kayıtları kullanıyoruz. Ama büyük bir festival için daha profesyonel bir çalışma gerekiyor ve bu sebeple kayıtlarımızdan birini kendim editledim. Imıtasyon olarak hazırladığımız kaydın altına video çekerek hazırladım ve videonun sonunda çok güzel görsel bir efect doğal yolla oluştu. Ve ben de bunun üzerine şarkının sonuna sesi titretip uzun tiz bir sese ulaşacak efekt yöntemi arıyorum. Neyle nasıl yaparım. Bir fikri olan var mı? Bu arada konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Üzgünüm. Saygılar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.