T

Teğmen
18 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
6 yıl
Google Drive, Dropbox, Onedrive ve Github Engellendi [Güncellendi]
Şuan google drive ve dropbox'a ulaşım engellendi.

https://drive.google.com/

https://www.dropbox.com/

https://github.com

https://onedrive.live.com/

Engeli sorgulamak için:http://eekg.tib.gov.tr/

Engelin Sebebi:

quote:

RedHack, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'a ait mail adresini hacklemiş ardından da gündeme bomba gibi düşen bir çok maili yayımlamıştı.

RedHack tarafından sızdırılan maillerin yüklendiği Dropbox ve Google Drive’a erişim engeli getirildi.

Önce Dropbox'a getirilen erişim engelinin ardından Google Drive’a da erişim engellendi.

Yaşanan engellemeleri duyuran "Engelli WEB" isimli Twitter hesabı, "Redhack'in paylaşımlarından ötürü @Dropbox erişime engellendi. Eğer ilgili içerik kaldırılmazsa @googledrive da erişime engellenebilir" açıklamasında bulundu.


Kaynak:http://www.veteknoloji.net/haber/google-drive-mahkeme-karariyla-engellendi-83924.html

Güncellemeler:
-09.10.2016 Onedrive ve github ta engellendi.

-10.10.2016 Google Drive ve Dropbox ta engel kaldırıldı.
T
6 yıl
Donanımhaber'den Gelen mail [Acil Bakın !!!]
Forum PM geldiği zaman özel mesajınız var diye otomatik e-maile bildirim geliyordu. Mail adresime yine aynı bildirimden geldi. Foruma giriş yaptığımda gelen ya da okunmamış bir PM gözükmüyor.

Linkleri ve gelen mail adresini kontrol ettim. Problem göremedim. Konu hakkında bilgisi olan ya da bu durumu yaşayan var mı?

SS aşağıda

EDİT : Bu kullanıcı robot mu? bay güvenlik

< Resime gitmek için tıklayın >
T
6 yıl
Sahilde Sezonluk Stand Kiralamak, Ürün Konusunda Fikirlere Açığım
Öncelikler herkese merhaba,

Sezonluk olarak(3 ay süresince) sahilde stand kiralamayı düşünüyorum. Kısaca lokasyonun özellikleriden bahsedeyim:
- Gündüz halk plajı olduğundan dolayı, gece de cadde üzerinden cafe-bar tarzı mekanlar olduğundan dolayı hareketli bir yer.
- Yabancı turist potansiyeli yok denecek kadar az. Genelde yazlıkçılar ve çevre il. ilçelerden gelenler oluyor.
- Gençlere yönelik club tarzı mekanlar yok.
- Otel sayısı 5-6 tane kadar genelde 0-3 yıldızlı. Genelde apart-pansiyon tarzı konaklama imkanı var.
- Hafta sonları ve özellikler bayramlarda çok kalabalık oluyor.
- Yat marinası var.

Asıl soruya gelecek olursak, hangi ürünleri satacağıma karar veremedim. Şimdilik satacağım ürünlerin arasına kitap koymayı düşünüyorum, gıda maddesi dışında başka ne satabilirim fikir verebilir misiniz?

Özellikle tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

Satılması Planlanan Ürünler:

- Kitap, Dergi
- Güneş Kremi
T
7 yıl
Dikey Geçis Sınavı 2016 (DGS) [ANA KONU] [31.07.2016]
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2016

Sınav Tarihi: 31.07.2016

Soru paylaşımları ve sınav hakkındaki sorularınızı bu başlık altında toplayabilirsiniz.

Genel Bilgiler:
Sınavda uygulanmakta olan testin genel amacı, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesidir. Sınavın soru sayıları ise 60 sözel 60 sayısal olarak toplamda 120 soru ve 140 dakika olarak sınav süresi belirlenmiştir. Her iki bölüm içinde 10'ar tane mantık sorusu bulunmaktadır. Bu amaçla hazırlanan sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmaktadır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olmaktadır. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmekle beraber, yanlışlar ilgili bölümün doğrularını götürmektedir.

Başvuru ve Puanlama:
DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ağırlıklı ön lisans başarı puanlarının (AÖBP) belli kat sayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecektir. Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ağırlıklı ön lisans başarı puanları (AÖBP) kullanılarak adayların yerleştirilmesinde esas alınacak DGS puanları hesaplanacaktır.

İlgili ağırlıklı ön lisans başarı puanı her alan için 0,6 olarak standart olmakla beraber, sayısal bölüm öğrencilerinde sayısal puanı 3, sözel puanı 0,6 ile sözel bölüm öğrencilerinde sayısal puanı 0,6 , sözel puanı 3 ile ve son olarak eşit ağırlık öğrencilerinde sayısal ve sözel puanları 1,8 ile hesaplanmaktadır.

Lisans programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvuruda bulunabilmektedirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS'ye başvurabilmektedirler. DGS başvuruları elektronik ortamda veya bizzat ÖSYM bürolarından da yapılabilmektedir. Adayların izleyeceği yollar ÖSYM tarafından her yıl açıklanan kılavuzda ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Sınava giriş sayısı açısından herhangi bir sınırlama yapılmamaktadır. Sınavı kazanmış bir öğrenci isterse daha sonra yine sınava başvuruda bulunabilmektedir ancak 2011 yılında değişen yönetmeliğe göre öğrencilerden puan kesintisi yapılmaktadır.

Yerleştirme:
Adaylar, DGS puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan tercih kılavuzlarından öğrenebilmektedirler. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan tercih kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir. Tercihler bireysel olarak internet aracılığıyla aday tarafından elektronik ortamda yapılmaktadır ve sayfanın çıktısı alınarak tercih işlemi tamamlanmaktadır. DGS de ek yerleştirme 2009 yılından bu yana yapılmaktadır. Yine sınavdan önce yapılan tercihler 2009 yılı itibari ile sınavdan sonra yapılmaktadır. Bir aday yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla en çok 30 tercih yapabilmektedir. Sınav sonuçlarının açıklanma süresi her yıl değişmekte ancak yaklaşık olarak 1 ayı bulmaktadır.

Kaynak: Vikipedi
T
7 yıl
MCSD Sertifikası
Merhaba arkadaşlar MCSD sertifikası almayı düşünüyorum, bazı tereddütlerim var. Ağırlık olarak PHP web programlama üzerine çalıştım ve Asp.net, C# üzerine yönelmek istiyorum bu yüzden de bu setifikayı almayı düşünüyorum. İş bulma konusunda bu sertifika Hangi kursu önerirsiniz.
T
7 yıl
Probil-BDH Çalışanları İçeri
Evet arkadaşlar bu şirkette çalışan arkadaşlar, genel çalışma ortamı hakkında neler söyleyebilirler?
T
8 yıl
Sahil Kasabasında Yaşıyorum Soruları Aliyim
Evet arkadaşlar sahil kasabasında yaşıyorum merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirim.

Fotoğraflar:https://www.facebook.com/pages/%C3%96REN-Keramos/1443853545859163?sk=photos_stream
T
8 yıl
Neden Bu Kadar Yükleniyorlar
T
8 yıl
Herkesin üniversiteye gitmesi yanlış
Herkesin üniversiteye gitmek istemesi yanlış

İLBER Ortaylı'ya göre...

Türkiye'de herkesin üniversiteye gitmeye merak salması çok yanlış.

İşte İlber Hoca'nın bu konuda söyledikleri:

* Türklerin yanlış bir anlayışı var: Herkes üniversiteye gider. Hayır. Herkes üniversiteye gitmesin. Herkese tabii ki kara cehaletten kurtaracak bir eğitim verirsin, herkese iş yapacak bir eğitim verirsin, zanaatçı olur, başka bir şey olur. Ama herkesi üniversitede okutamazsın.

* Aynı ananın babanın üç çocuğu birbirine benzemiyor. Bu bir vergi... Siz yetenekli bir çocuğun bulunduğu bir yeri, öbürüyle dolduramazsınız.

* Herkesin üniversiteye gitmesinin acısını tadacaklar. Müthiş paralarla okuyanlar, iş bulamayacaklar, ancak daha basit, daha pratik dalları öğrenmek için de geç kalmış olacaklar. Çok hazin şeyler bekliyor Türkiye'yi.

* Her çocuk bürokrat olmak istiyor, genel müdür olmak istiyor, savcı olmak istiyor. Oysa iyi bir marangoz, iyi bir tesisat tamircisi, iyi bir elektrikçi çok daha önemlidir. Herkesin hekim ve göz hekimi olması şart değil. Optik alanında çalışan ustalar çok daha önemlidir. Herkesin üniversiteye gitmesi demek şu demek: Genç yaşta öğrenilecek bir dolu meslek varken oyalanmak demek.

* Bu kadar işletmeciyle ne yapacağız, çok merak ediyorum. Bu kadar çok sosyologla ne olur çok merak ediyorum. Liseden sonra herkesi tarih fakültesine yollamanın manası nedir?

Bizdeki üniversite, üniversite değil

HER ile üniversite açılması konusunda da İlber Ortaylı çok dolu.

Bunun yanlış olduğunu söylüyor.

* Dünyanın neresinde 70 ilde 70 üniversite diye bir şart var. Böyle şart olur mu? İlle de taşrada üniversite yapacağım diye bir şey olmaz. Taşrada üniversite olabilecekse olur, olmayacaksa olmaz.

* Bir üniversitenin üniversite olabilmesi için her şeyden evvel laboratuvar ve kütüphane lazım. Var mı bunlar? En merkezdeki üniversitelerde bile yok.

* İyi bir üniversite için iyi öğretim kadroları gerekir... İyi bir üniversite için medeni eğitim ve yaşamı sağlayan kampus gerekir. Bunlar olmadan üniversite olmaz.

İlber Oratylı'nın açıklamalarını çok haklı buluyorum. Fazlası var eksiği yok bence.
T
8 yıl
Beğendiğiniz ve Yaratıcı Bulduğunuz Reklam Filmleri
Beğendiğiniz ve Yaratıcı Bulduğunuz Reklam Filmlerini ekleyip paylaşalım.

Forum Yönetimi ne der bilmiyorum girelim bakalım riske


Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.