H

Yüzbaşı
18 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
2 yıl
Kaldığım yerden devam etmiyor
Kaldığım yerden devam etmiyor. O sayfaya atıyor. 10. Sayfa da kalıyor örneğin. Ben en son okuduğum mesajda kalsın istiyorum.
H
9 yıl
es file ve win 7 bağlantı sorunu
slmlar arkadaşalr es file veya xplore dosya yöneticisi ile 2 bilgisayrıma bağlAnmaya çalışıyorum xp olanla ağda dosya paylaımı yapıyorum fakt win7 ile sıkıntıdayım.

es file hep giriş başarısız diyor. pcnin ıp gözükyor üstüne tıklayınca kullnıcı adı ile şifre istoyr. bunları girince bir pencere çıkıp giriş başarısız diyor.

eset güvenlik açık. paylaşım için ev ağı seçili. ne yapmam lazım lütfen win 7 ayarında sıkıntı var.

yardımınız için şimdiden tşler
H
11 yıl
5520 dvd sorunu ve çözümleri
slmlar arkadaşlar daha öncesinde sorunumu ve izlediğim yolu yazmıştım ama pek cvp bulamadım. bilgisayarımı aldığım zaman 6 ayı buldu ve bende kendi çözümümü buldum bir borç olarak kendim gibi olan arkadaşlara yardımcı olmak babında buraya bulduğum çözümleri yazdım. şimdiden söylüyorum hiç bir şeklide profosyonel değil sadece meraklıyım ve sonuçlardan sorumlu değilim.

1) ilk baş herkeste olduğu gibi dvdnin lambası yanıyor ve windows ve biosta gözükmüyor. bu sorun herkeste görülen bir durum.(açıklama sonda)

2) eğer lamba yanmıyorsa dvd yerine oturmamış demektir ve yapacağınız iş basit arka fan kapağını açıp dvd vidası var onu gevşetip dvd kutusunu tam yerine oturmasını sağlamak. bildiğinz üzre masa üstü gibi kablo filan yok direk anakarta taklıyor dvd kutusu. ve acer 5520 gler slim ide dedikleri normal ide gibi değil bir bağlantıya sahip.

ben çözüm olarak 1. madde daha çok olduğu iiçin onu baz alıyrm. iki teknik servise götürdüm biri lehim ile düzelir dedi. bunu nasıl yapıyorsa saçma bir yer. 2. ise tam hizmet veren bir yerdi.( hatay'da oturuyorm) orası da anakarttan chipin değişmesi gerektiğini ve bu işlem için istan. gitmesi gerektiğini söylediler. burda yapınca tamda sağlıklı olmuyormuş. tahmini ücret 150 $ artı kargo ücreti dediler.

ilk servis dvdyi başka cihaza takmış çalışıyor ve pcye başka dvd takmış yne görmemş bundan dvdnin çalıştığını anlıyrz zaten. ikinci servis bana önerdiği yol 200tl tutyr ve ben bilgisayrı ikinci el aldım 750 tl bana saçma geldi.şimdi çözümleri veriyorm

1- dizüstü için anakart tamiri bu 200 -150 tutuyor servise ve ile göre değişmekte. istnablda olnaların alternetifi çok.

2- pcye dışardan dvd sürücü takmak kaba olmakla beraber en uygun olanı bu "USB Sata/Ide 2.5/3.5 Hdd/Dvd Çevirici Kablo" 20- 25 gibi fiyatla edinebilsnz. masa üsütü veya alacağınız dvd yi takarak dvd ihtiyacını giderirsiniz

3- bu daha güzel ama 60 tl filan mal oluyr. USB EXTERNAL CD DVDROM KUTU anlaşıldığı üzere sadece kutu çok hoş ve pratik içine bilgisayarınızın dvd sürücüsünü takarak 25 mal edebilrsiniz. ama alırken ide olanını alın. usbden güç aldığı için çok hoş ve pratik. pc boş kalacak diyenler olabilir. onun içinde oraya ya bozuk bir dvd sürücü takılır veya dvd kapağını oraya yapıştırırsanız boş gözükmez.

4- dediğim yollara uygun seçenek usb dvd yazıcılar var bunlar hazır, sıfırları 100 ikinci eli de 50-60 arası.


netice olarak hep dışardan müdahale yani harici cihazlara kullanamayı önerdm. şimdi bana bunlar çözüm değil diyenlerr olabilr ama ben öğrenciym 200 tl vereck param yok amacım ihtyaçlrımı uygun bir yolla çözmek istedim. benim durumumda olnlar için işte yol.

5520glerin dvd sorunu genel bir hata yapımı için maliyeti yüksek ve servislere uzak kalanlar için hem masraf artoyr hem de pcden 1 ay uzak kalınyr.
önerilerin bunalr. dediğim gibi başka çözüm yolu bulanlar da buraya yazarsa paylaşım artar ve iyi ve ucuz yolu buluruz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.