C

Yüzbaşı
14 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
91 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
5 sa. önce
Full Frame - Crop Sensör Lens Açıları
Arkadaşlar bildiğiniz gibi full frame makineler için üretilmiş lensler crop makinelerde kullanıldığında 1.5x lik çarpan oluşuyor. 20 mm lik lens 30 mm gibi davranıyor, dolayısıyla açı da daralıyor... Merak ettiğim nokta şu : Mesela Crop sensör için üretilmiş 16 mmlik bir lens crop sensörlü bir makinede kullanıldığında elde edilen açı ile, full frame makine için üretilmiş 16 mmlik bir lens full frame bir gövdede kullanıldığında elde edilen açı aynı mıdır, yoksa farklı mıdır?
Örneğin sigma 16 mm f1.4 Sony a6600 de kullanıldığında elde edilen açı ile Sony 16 55mm lens(16 mm de iken) Sony a7 2 de kullanıldığında elde edilen açı aynı aynı mıdır, farklı mıdır?
C
2 ay
Canon Android tele fotoğraf aktarma sorunu
Arkadaşlar canon 100d dslr makineden xiaomi telefonuma orijinal canon data kablosu kullanarak(otb kablo yardımı ile) fotoğraf aktarmaya çalıştığımda sürekli fotoğraf aktarılmadı hatası verip aktarmayı iptal ediyor. Farklı otg kablo denedim, başka bir xiaomi telefon denedim, sonuç yine hüsran. Bunun sebebi ne olabilir, nasıl bir çözüm bulabilirim? Bir fikriniz varsa yardımlarını bekliyorum.
C
3 ay
Honda civic dizel nasıl bir araba?
Arkadaşlar Honda civic dizel otomatik (son çıkan) ikinci elde satmakta zorlanır mıyım? Bu arabadan almayı düşünüyorum, galerici arkadaş dizel otomatik alma, tutulmuyor, satmakta zorlanırsın diyor. Başka bir arkadaş alırsan zararına satarsın diyor. Gerçekten hiç mi tutulmuyor bu araba? Satmak bu kadar mı zor?
C
4 ay
Fifa 'da penaltıda kaleci uçmuyor.
Arkadaşlar fifa20'de penaltılarda kaleci uçmuyor. Ayrıca beceri (çalım hareketlerini) yapmıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Kol mu uyumlu değil, yapılacak bir ayar mı var? (Oyun korsan değil, orijinal)
C
8 ay
Volkswagen passat (b8) a sonradan donanım eklenir mi?
Arkadaşlar Volkswagen passat (comfortline) 2015 kasaya led far, uzun far asistanı, çarpışma önleme gibi donanımlar sonradan eklenir mi?
C
9 ay
Honda civic dizel otomatikte uzun kısa far asistanı var mı?
Merhaba arkadaşlar! Araç araştırmalarım devam ediyor. Honda civic sedan dizel otomatiğe merak sardım bu ara. 2018'de çıkan dizel otomatik Honda civic sedan dizel otomatik elegance pakette uzun far asistanı( karşıdan gelen araca göre otomatik olarak uzun / kısa far değiştirme) var mı?
C
10 ay
2015 ve sonrası otomatik Ford Focus alınır mı?
Arkadaşlar otomatik araç araştırmalarım devam ediyor. 2015 sonrası çıkan otomatik Ford Focus 'u nasıl bilirsiniz? Çift kavrama powershiftin sorunlu olduğu biliniyor ama 2015'te çıkanı (1.5 tdci dizel) ıslak çift kavrama olduğu için sorun olmadığı söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz, alsam sorun yaşar mıyım? Aracı kullananlar ve iyi bilenler yorum yaparsa sevinirim.
C
10 ay
Sistemim 2000 serisi ekran kartlarını kaldırır mı??
Arkadaşlar resim olarak bilgisayarımın donanımını paylaşıyorum. Sizce bu sistem nvidia 2060, 2070, 2080 gibi ekran kartlarını kaldırır mı? Dar boğaz yaşar mıyım? (Full HD monitörde ultra ayarlarda son çıkan oyunları oynamak istiyorum.) < Resime gitmek için tıklayın >
C
10 ay
Opel İnsignia otomatik şanzıman alınır mı, otomatik vitesi ve yakıt tüketimi nasıl?
Arkadaşlar d segmenti araçları araştırıyorum. Piyasadaki otomatiklerin çoğu çift kavramalı olduğu ( malumunuz çift kavramalıların arıza çıkarma riski yüksek) için tork konvertörlü otomatikleri araştırıyorum. Yeni peugeot 508 çok hoşuma gitti ama pahalı kaçıyor. 300 bin altı d segment araçlar arasında 1.6 dizel insignia(2017 sonrası) otomatik dikkatimi çekti. Sizce bu araç nasıl, kalitesi, konforu, özellikle otomatik vitesi ve yakıt tüketimi nasıl? Aracı kullananlar ve iyi bilenler yorum yaparsa sevinirim.
C
geçen yıl
Powershift Ford Focus alınır mı?
Arkadaşlar otomatik Ford Focus almayı düşünüyoruz. 2015 ve sonrası 1.5 TDCİ otomatik vites. Araç tasarım, yol tutuş, performans vb. yönlerden çok hoşuma gidiyor. Ama aklıma takılan konu şu :Çift kavrama powershiftle ilgili çok şikayet var. Bu şanzıman çok mu sorunlu? Arıza çıktı diyelim masrafı ne kadar olur? Ayrıca arıza belli bir km sonra mı çıkıyor, yoksa araç yeni, km'si düşük bile olsa çıkar mı? Şanzıman arızalandı ve yaptırdık diyelim, yakın zamanda yine arıza çıkarır mı? (Araç hakkında gerçekten bilgisi olanlar, özellikle kullanmış olanlar yorum yaparsa sevinirim.) (Manuel al demeyin, eşimin kullanabilmesi için otomatik vites almamız gerekiyor.)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.