M

Yüzbaşı
26 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
8 yıl
Samsung Galaxy S2 I9100 Jb 4.1.2 Türkiye Romu Güncellemesi Hakkında...‏‏
Arkadaşlar Samsung Galaxy S2 I9100 Jb 4.1.2 Türkiye Güncellemesini "http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9100&pcode=TUR#firmware" indirip yükledim halen de kullanıyorum, ancak güncellemenin yayınlandığı günden bu yana en çok karşılaştığım sıkıntılar;

1-Telefon belirli aralıklarla herhangi bir zorlama yada kasma yapmadığım halde reset atıyor (kendi kendine yeniden başlıyor),

2- Rehbere giriş yaparken sim kart hafızası dolu olmadığı halde sim kart bilgilerine ağır bir geçiş yapıyor kişi listesi geç geliyor halbuki sim kart hafızası dolu olsa bile bu kadar geç girmemesi gerekmez mi? Sizce?

3- Ice cream 4.0.3 te Office programı Polaris 4.0 sürümü var iken güncellemeden sonra malesef program bulunamadı tekrar apk kurulumu istiyor. Ne yapabilirim... (Yönlendirirseniz sevinirim)

Bu saydıklarımın haricinde herhangi bir sıkıntı yok, gayet stabil çalışıyor.

Tavsiyeniz nedir yardımcı olur yönlendirebilirseniz sevinirim. Şimdiden herkesin yardımlarından ötürü teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...
M
8 yıl
DUNGEON HUNTER 4 SAVE DOSYASI HAKKINDA...
Arkadaşlar Dungeon Hunter 4 için Save dosyası Android telefonumuz içerisinde tam olarak nerede bilginiz varmı örneğin " storage/sdcard0/Android/ vs.. " gibi yardımcı olursan sevinirim...

Telefona format atacağım save dosyasını alabilirsem tekrar karakter gelişiminden kurtulacağım. Bu arada Yüklediğim Dungeon Hunter 4 Offline oynuyorum, Bilginize...
M
8 yıl
SGS2 9100 CİHAZINA 4.1.2 JELLY BEAN ROM YÜKLEYEN HERKES FİKRİNİ SÖYLERSE SEVİNİRİM...
Arkadaşlar malumunuz geçen yılın Ekim ayından bu yana Samsung Türkiyenin Samsung Galaxy S2 9100 modeline vereceği 4.1.2 Jelly Bean Romu için sabırla halen bekliyoruz, fakat daha önceki paylaşımıma bakacak olursakhttp://forum.donanimhaber.com/m_72380594/tm.htm daha uzun bir süre de bekleyeceğiz gibi görünüyor. Farklı ülkelerin Rom’ unu yükleyen arkadaşların yaptığı yorumlardan yola çıkarak bende artık beklememeye karar verdim, bunun için sizlerden ricam, aşağıda sormuş olduğum birkaç soruya yanıt vererek yardımlarınızı önemle rica ediyorum. Sorulara geçmeden belirtmek isterim ki; Benzer konu veya konular forum içerisinde oldukça fazlası ile bulunmakta sıkıntı yaşadığım konu ise bilgiler son derece dağınık ve o kadar ilginç fikirler var ki hepsini birleştirip en mantıklı olana karar kılmak istiyorum. Benim gibi kafası karışık olan her arkadaşın yoluna umarım az da olsa ışık tutabiliriz. Rom güncelleme isteğimin nedeni çoğu arkadaşımızın forumda yaptığı yorumlarda olduğu gibi benimde orijinal 4.0.3 sürümünde özellikle Kamerada (Donmalar oluyor) ve Bataryada (Günü çıkartmıyor) sıkıntı yaşıyorum. (Farklı şikayetleriniz oldu ise lütfen yazınız) Bunun için yine 4.1.2 rom yükleyen arkadaşlarımızın yaptığı yorumlarda söz konusu sıkıntıların ortadan kalktığına dair ciddi anlamda fikir ve öngörüler var.
Öncelikli olarak şunu söylemek istiyorum; “Cihazın garanti dışı kalmaması için 4.1.2 i rom yükleme faaliyetini kies üzerinden yapmak istediğimi belirtmek isterim.

1-Hangi ülkenin 4.1.2 Romu’ nu tavsiye ediyorsunuz? Neden?
2-Söz konusu Ülke Romu’na hangi Kernel Sürümü tavsiye edersiniz? yada Kernel sürümünü değiştirmeye/güncellemeye gerek varmı dır? Nedeni ni açıklarsanız sevinirim.
3-Konu ile ilgili en sağlıklı şekilde gerek Kernel yükleme işlemi, gerekse 4.1.2 Rom yükleme işlemlerini sırası ile ve nasıl yapılması gerektiğine dair hatta mümkün ise linklerle açıklama yapılıp bilgi verilebilirse çok sevinirim.

Yardımların dan ve değerli fikirlerinden ötürü şimdiden bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Saygılarımla
M
8 yıl
SGS2 JB 4.1.2 İÇİN SAMSUNG TÜRKİYENİN CEVABI BUYRUN 28.02.2013...
Bu yazıyı okuyan arkadaşlardan bazıları kendince haklı olarak eminim ne gerek var bu kadar uğraşıya sızan jb sürümlerinden birini yükle gitsin diyecektir. Ancak ben herzaman herşeyin orjinal ve sıkıntısız olanı tercih etmek isterim en azından herhangi bir sıkıntı olur ise karşımda ki yetkili kişiden hakkımı sonuna kadar arama avantajım olması için uğraşırım. Bu amaçla maili yazdım ve cevapla beraber aşağıda yer almakta.

GÖNDERDİĞİM MAİL:
Sayın Yetkili
2012 Ekim ayından bu yana Samsung Galaxy S2 I9100 dünya genelinde 4.1.2 Jelly Bean sürümüyle ilgili sızıntı dedikoduları günümüze kadar halen sürmekte bu konuda resmi ağız olarak bildiğimiz samsung Türkiye malesef herhangi bir açıklama yapmıyor, sammobile göre şuan hali hazırda ispanya da dağıtımı devam eden Jb nin Türkiye için dağıtım zamanı (tarihi) hangi aylara tekabül edecek bilgilendirme yaparsanız. Sevinirim şimdiden teşekkür ediyor iyi çalışmalar diliyorum. Saygılarımla...

GELEN MAİL:

[ANSWER]Samsung Galaxy S2 I9100 Jb Güncelleme‏

28.02.2013
Yanıtla ▼
Samsung Customer Support Center
Kişilere ekle
Kime: ...........@msn.com

Sayın M........... ,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

Samsung Electronics Türkiye olarak daha önce yaşanan yazılım sorunlarının tekrarlanmaması nedeniyle size daha iyi bir hizmet verebilmek için cihaz yazılımları detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.
Bu sebeple zaman zaman yazılımların yayınlanması gecikebilmektedir.

Saygılarımızla

Samsung Electronics Turkiye
Müşteri Hizmetleri

Bu sayfadaki bilgiler bütün ihtiyaçlarıma cevap veriyor.
Kat?l?yorum
5 4 3 2 1
Kat?lm?yorum
* Bu e-postaya lütfen cevap vermeyiniz. Bu e-posta sadece
sistemden gönderilen mesajlar için oluşturulmuştur.
* Eğer bu cevabın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, lütfen buraya tıklayın.
* Başka bir ürünle ilgili sorunuz için lütfen burayı tıklayın.
M
8 yıl
SGS2 9100 CİHAZI PC OLARAK KULLANAN ARKADAŞLAR YARDIM...
Arkadaşlar bugüne kadar sgs2 9100 cihazı pc olarak sürekli kullanıyorum! Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım, her türlü işimi cok ta verimli bir şekilde görüyor yalnız son zamanlarda karşılaştığım kafama takılan bir soru var Aşağıdaki resmilerde de gördüğünüz üzre, ADownloader programını film müzik aklınıza ne geliyorsa bu program sayesinde torrentli dosyaları bularak bu program sayesinde çok rahat indirebiliyorum son zamanlarda karşılaştığım ilginç durum ise 4GB üstü dosyaları indirmeyip aşağıdaki hata ekranı geliyor "android şu anda 4gb'den daha büyük dosya boyutlarını desteklemiyor " acaba Android sürümüm olan 4.0.3 bu versiyonu illa 4.1.2 ye yükseltmeden ne yapabilirim? Alternatif başka hangi yollar olabilir. Malumunuzdur resmi olarak halen 4.1.2 sürümü Türkiye ye giriş yapmadı! gayri resmi yolla 4.1.2 sürümü yüklenebiliyor. Gayri resmi yola başvurmadan ne yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.