G

Er
26 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
2 ay
Polarize gözlük ile gözüken mor bölgeler hk.
Merhabalar, orjinal olduğunu kanıtladığım bir Ray-ban (RB 4165 622/T3 54*16*145) polarize bir gözlük satın aldım (hatırı sayılır bir para ile..). Araç dışındaki normal kullanımda pek fark etmiyorum ama aracın LCD ekranında ve bazen dış ortamdaki araçların üzerinde renk bozukluğu tespit ettim. Bazı bölgelerin mor renk ile gösterimi gibi..
Bu gözlüğü kullananlar olarak size sormak isterim aşağıda paylaşmış olduğum görüntüler bu gözlükler bazında normal midir? Fotoğraflardan sağdaki normal, soldaki gözlük kullanılarak çekilmiştir. Dikkat edilirse gözlük kullanılarak çekilen görüntünün sol üst tarafındaki kısımda mor renkler mevcut.. Şimdiden teşekkürler değerli görüşleriniz için..

< Resime gitmek için tıklayın >

Satın alınan gözlük modeli:

< Resime gitmek için tıklayın >
G
6 yıl
LG G3 Kırık Ekran Değişimi
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni çıkan akıllı telefonları herhangi bir kılıf, case vb. kaplamalar olmadan kullanmak ne kadar hoş değilmi? Bu soruya çoğumuzun evet dediğini duyar gibiyim, bende bu kervadan biriydim..Maalesef yeni aldığım LG G3'ümü düşürdüm ve ekranım kırıldı.. Dokunmatik işlevsiz hale geldi..Hemen değiştirme yollarına koyuldum. Öncelikle LG yetkili servisine gittim ve 500 TL bir fiyat çıkardılar. Daha sonra ise nette alternatif durumları aramaya koyuldum ve aşağıda belirttiğim linkte bu işi layıkıyla yerine getiren ve 300 TL'ye işinizi halleden bir ustaya rastladım. Deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum:

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum: Yıllarca bir işi yapacaksınız ve hiç sıkılmadan usanmadan gelen müşterilerinize sanki dükkanınızın ilk müşterisiymiş gibi davranacaksınız. Bunu başaracak esnaf şuanda ülkemizde neredeyse yok denecek kadar az. Lokman Bey bunu başaran insanlardan biri. İşiniz düşer ve bir muhabbet etme fırsatınız olursa söylediklerimi zaten anlayacaksınız. Yapılan iş anlatılacak olursa, öncelikle ekran değişimini siz isterseniz gözlerinizin önünde yapılabiliyor ve bu durum piyasada dolaşan parça değişimi olaylarının önüne geçiyor. Ayrıca telefonunuz sökülürken çok hassas davranılıyor ve orijinal ekranınız takılıyor. İş bittikten sonra kırılmaz cam hediyenizle ve 6 aylık garantiyle mutlu mesut ayrılıyorsunuz. Tavsiye ediyorum arkadaşlar, gönül rahatlığıyla gidip telefon teknik servisi ile ilgili her türlü işinizi (iphone, Samsung, LG, HTC vb. piyasadaki diğer kıymetli cihazlar) halledebilirsiniz.

İletişim bilgileri ve diğer kullanıcıların yorumları aşağıdaki linkte belirtilmiştir:

http://www.serhatsaglam.com.tr/blog/lg-g2-ekrani-kirildi-degisimi-ne-kadar#comment-1225
G
6 yıl
Honda Civic'te Michelin CrossClimate Lastik Deneyimi
Arkadaşlar Merhaba,

Geçen hafta itibariyle (02.08.2015) aracimda bulunan "Continental Contact 2 - 205/55R16" lastikleri Michelin'nin yeni çıkarmış olduğu kış sertifikasına sahip ilk yaz lastiği sınıfındaki CrossClimate'lar ile değiştirdim. Deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum:
Öncelikle malum Honda Civic (Yeni Kasa) sahipleri bilir süspansiyonlar bayagi bir serttir. Kasislerde ve ufak çaplı bazı çukur ve tümseklerde geçerken araç kullanıcıya bayağı bir tepkiyi hissettirir. Ayrıca lastik sesi uzun yolda giderken içeriye bazen çıldırtacak şekilde gelmektedir. CrossClimate'ları kullanıdıktan sonra tepki neredeyse yarı yarıya düştü. Lastik sesi ise gerçekten hissedilir ölçüde azaldı. Olumsuz diyeceğim tek durum ise yakıt. Uzun yolda yaklaşık 1100 km'de 0,4-0,6 lt gibi bir sarfiyatın arttığını gördüm. Diğer kriterlerdeki olumsuzluklar elimine olduğu için belirtilen miktardaki sarfiyat benim için sorun teşkil etmiyor. Özellikle yeni kasa Honda Civic sahiplerinin Michelin CrossClimate lastiğini incelemesini tavsiye ediyorum.

Testler ve detaylı bilgi (http://www.crossclimate.michelin.com.tr)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.