C

Teğmen
11 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
2 ay
Sistem Destek Uzmanı Ne Yapar?
Sistem Destek Uzmanı Ne Yapar?
 
Bir Sistem Destek uzmanının ne yaptığını merak ettiyseniz, doğru yere geldiniz. Ne yaptıklarını ve nasıl Sistem Destek Uzmanı olunacağını öğrenin. Bu makale size kariyeriniz için doğru seçimi yapmanız için gereken bilgileri verecektir. Ayrıca, başarılı olmak için hangi özel becerilere ihtiyaç duyacaklarını öğreneceksiniz. Bir Sistem Destek Uzmanı, yazılımların yüklenmesinden ve bireysel PC'lerdeki sorun gidermeden sorumludur. Ayrıca tüm sistemlerin izlenmesi ve kötü niyetli kullanıcıların yapabileceği saldırılara karşı güvenlik önlemi almakla sorumludur.

Sistem Yöneticisi Nedir?
 
Bir sistem yöneticisi, bir kuruluşun bilgi teknolojisi altyapısının yapılandırılmasından ve bakımından sorumludur. Büyük şirketlerde bulunabilirler, ancak birçok küçük ve orta ölçekli işletme, tüm teknik bileşenleri denetlemek için bir sistem yöneticisine de ihtiyaç duyar. Bu kişilerin geniş bir beceri seti vardır ve bir alanda uzmanlaşabilirler. Rollerinin belirli yönlerini ele almak için uzmanlar işe alabilirler. Bir sistem yöneticisinin ortak sorumluluklarından bazıları, yeni donanım ve yazılımın kurulmasını ve yapılandırılmasını içerir.
Bir sistem yöneticisi ayrıca ağ altyapısını denetler, dosya sistemlerini yapılandırır ve farklı ortamlarda yedeğini korur. Sistem yükseltmelerinden sorumlu özel bir kişiyle farklı organizasyon birimlerine ayrılabilir. Diğerleri, yazılım ve donanımın test edilmesi ve belgelenmesinden sorumlu olabilir. Sistem yöneticileri, olabilseler de tipik olarak sistem mimarları, mühendisler veya tasarımcılar gibi değildir. Ayrıca teknik destek, veri tabanı, ağ veya depolama yöneticileri olarak da görev yapabilirler.

Sistem Yöneticisi Ne Yapar?
 
Sistem yöneticisi ne yapar? Bir bilgisayar sistemleri yöneticisi olarak, kuruluşun bilgisayar ağlarının ve donanımının bakımını yaparsınız. Sistem yöneticisi olarak, kuruluşunuzun donanımı içindeki arızaları giderir, güncellemeleri uygular ve dosya sistemlerini yönetirsiniz. İşiniz ayrıca veri ve e-posta sistemlerinin bütünlüğünü korumayı da içerir. Yeni kullanıcıları eğitmek ve telekomünikasyon ağlarını yönetmekle ilgilenebilirsiniz. Sistem yöneticilerinin hangi becerilere ihtiyacı var? Bu önemli iş rolü hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.
Birçok sistem yöneticisi gölgede çalışır ve sistemleri çalışır durumda tutar. Geliştiricilerin aksine, sistem yöneticileri BT hizmetlerinin birincil sağlayıcısıdır. Hem donanım hem de yazılım konusunda derin bir anlayışa sahiptirler ve bunları güvenli ve dayanıklı bir şekilde yapılandırırlar. DevOps'un yükselişi ve bulut bilişim ve DevOps'un yükselişiyle sistem yöneticilerinin rolü önemli ölçüde değişti, ancak birincil sorumlulukları aynı kalacak.

Nasıl Sistem Yöneticisi Olunur?
 
Sistem yöneticisi olmanın birkaç farklı yolu vardır. En popüler olanlardan biri, bilgisayar bilimi alanında lisans derecesi almaktır. Daha ileri düzey pozisyonlar için, sistem yönetimi alanında dört yıl sürecek ve daha fazla paraya mal olacak, ancak daha fazla kapı açacak bir lisans derecesi kazanmayı düşünebilirsiniz.
Sistem yöneticisi olmak için ilgili iş deneyimine sahip olmak çok önemlidir. Deneyimli profesyoneller bile sistem yöneticisi olmadan önce yönetici olarak çalışırlar. Bu nedenle, bu alanda aktif olarak deneyim aramalısınız. Ağınızı kullanıp arkadaşlarınızdan ve iş arkadaşlarınızdan öneriler alın. Bunlar işe girmenize yardımcı olabilirler ve onlardan daha fazla bilgi ve deneyim kazanırsınız. Yeni işverenler bulmak ve mevcut fırsatlar hakkında bilgi edinmek için ağınızı da kullanabilirsiniz.
C
3 yıl
Turkcell Superonline Fiber internet kopma sorunu
Arkadaşlar 18.10.2019 dan beri fiber internetim sürekli kopuyor. Modem sanki arka düğmeden resetliyor gibi fabrika ayarlarına dönüyor. Arıza kaydı oluşturuyorum sürekli tamamlandıya çekip duruyorlar. cumartesi pazarı evde internetim sürekli koparak geçirdim. Akşamları iş çıkışı online oyun keyfim vardı kaç akşamdır sıkıntı yaşıyorum ve sorunumu çözmüyorlar nasıl bir yol izlemeliyim. Hem hizmet veremiyorlar hemde cayma bedeli de 600 tl nin üzerinde çıkartıyorlar. En son talebi otomatik ip aldığı için tamamlandıya çekmişler.
sorunumun videosunu da çekip attım youtube ye
https://www.youtube.com/watch?v=DLkhQ9NvAn8

< Resime gitmek için tıklayın >
C
8 yıl
Samsung Hdd HD Tune SS leri
Merhaba arkadaşlar elimde 320 Gb. lık bir Samsung hdd var. HD Tune Health kısmında hata var iki kısımda ama error scan yapıyorum sorunlu kısım göstermiyor. Bu hata verdiği ksımlar ne oluyor acaba bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevineceğim. Teşekkürler.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
C
8 yıl
Samsung Disk HD Tune Resimleri
Merhaba arkadaşlar elimde 320 Gb. lık Samsung bir harddisk var. HD Tunede Error scan taraması yaptım disklerde sorun yok gösterdi.
Fakat Health kısmına baktığımda 2 yerde sıkıntı var gibi gösteriyor. Bu diskin durumu nedir acaba kullanabilir miyim. 2 hafta önce oldu bakalı
şimdi yeniden gözlemledim değerleri yine aynı herhangi bir artış yok. Biraz araştırma yaptım ama tam bilgi sahibi biri aydınlata bilirse çok makbule geçer.
Şimdiden teşekkürler.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
C
8 yıl
Special Force 2 oynayan var mı ?
Evet arkadaşlar donanım haber üyelerinden bu oyunu oynayan varsa pm ile ulaşırsa beraber takılabiliriz.
C
8 yıl
GA-770TA-UD3 ve AMD Phenom 2 965 overclock Yardım (4.275Mhz. full stabil)
Merhaba arkadaşlar başlıktaki ikiliyle 1.44 voltta 4100 Mhz de full stabiliteyi yakaladım.
Fakat benim şöyle bir isteğim var biostan 18.5 X 200 - 3700 Mhz olarak ayarlı
windowstan easy tune 6 programıyla 18.5 X 222 - 4100 Mhz olarak full stabiliteyi yakaladım
prime95 de 22 dakika kararlılık testi yaptım sorun yok. Bu hızda R9 280X ekran kartına işlemci limit yapar mı ?
birde çarpanla masaüstünden daha fazla artırım yapamıyorum. Acaba ince ayarlar mı yapmam lazım biostan
bu konuda tecrübeli arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu arada ramler sınır yapmıyor. ramlerim 1600 mhz cl 7 ramler
ben şuan bu ayarlarda ramlerimi 1480 mhz cl7 de kullanıyorum benim amacımda
zaten çarpanı indirip fsb yi artırarak ramlerin normal hızını yaklaşmak istiyorum.
240 X 17 de hız 4080 mhz ramlerimde 1600 Mhz oluyor fakat fsb yi 222 den yukarı 1 kademe bile
artırsam kararsızlaşıyor bilgisayar.

Not: fsb yi windowstan artırıyorum. ve bu şekilde artırmak istiyorum biostan değiştirerek hiç denemedim.
Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
C
10 yıl
iphone 4s ios 5.1 Bilinmeyen numara sorunu
Merhaba arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi numaram bilinmeyen numara çıkıyor :S Ayaralar - telefon - numaramı göster kısmına girdiğim zaman kapalı gibi gözüküyor o ayarla oynayamıyorum. fakat hattımı başka tele taktığımda numaram gözüküyor. bu hatayı alıpta çözebilen arkadaşlar varsa yardım edebilirlerse çok sevinirim teşekkürler.
C
11 yıl
120 GB. OCZ Agility 3 Testlerim
Anakartım gigabyte 870A ssd yi alalı 1 ay kadar zaman oldu 500 TL ye forumdan bir arkadaştan aldım sağolsun.
ilerde bunun kardeşini alıp raid yapıcam kısmetse tek olarakta performansı gayet güzel. bütcesi yeten bence hiç durmadan geçiş yapsın.
ssd yi aldım alalı mekanik diskleri makinaya takmadım bile

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
C
12 yıl
2 x TEAM Xtreem-S1 60 GB SSD Raid 0
* Model Adı: S25AS1 (TG060GS25AS1M)
* Bellek Tipi: MLC
* Kapasite: 60 GB
* Arabirim: Sata II
* Biçim Faktörü: 2.5"
* Boyutlar: 100.2 x 69.85 x 9.5mm
* En yüksek okuma hızı: 285 MB/s
* En yüksek yazma hızı: 275 MB/s
* Çalışma sıcaklığı: 0ile 70 derece arası
* Şok dayanımı: 1500 G
* Titreşim: 20 G
* MTBF: 2.5 milyon saat
* Garanti süresi: 2 yıl


ssd leri aldım geldi testleri yaptım ama sanki biraz düşük çıktı hızlar.

as ssd
< Resime gitmek için tıklayın >
atto
< Resime gitmek için tıklayın >
crystaldiskmark
< Resime gitmek için tıklayın >

Teknobiyonikten aldım diskleri daha olmazsa ocz vertex 2 ile üstünü vererek değiştirmeyi düşünüyorum.
yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Bu arada tüm win 7 ince ayarları yaptım.
C
12 yıl
Team 2.5" Xtreem-G1 SSD Serisi 60 GB 64MB Önbellekli SSD Disk
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bu ssd den 2 tane alıp raid 0 yapmak istiyorum. Bu disklerden kullanan arkadaş varmı varsa performanslarını paylaşırlarsa çok sevinicem şimdiden teşekkürler.

Şuan WD Claviar black 512 x 2 Raid 0 kullanmaktayım.
şuan kullandığım disklerin performansı güzel ama rasgele erişim süreleri ssd lere göre çok kötü biraz bana yardımcı olursanız çok sevinicem.

Team ların fiyatlarıda uygun diğer ssd lere göre tr de şuan 265 TL ye kdv dahil taksitle bulmak mümkün sizce geçiş yapmalımıyım ?

Teknik Özellikler

Kapasite: 60GB
Önbellek: 64MB SDRAM
Okuma Hızı: 210MB/sn *
Yazma Hızı: 145MB/sn *
Erişim Süresi: - 0.1ms
İnce 2.5" tasarım: 100 x 70 x 9.5mm **
Düşük Güç Tüketimi: 2.75W
Darbeye Dayanım: 1000G
Ortalama Ömür (MTBF): 2.5 milyon saat
Üretici Kodu: S25AG1
Ürün Kodu: TMSSDXTREEMG1 60G
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.