S

Onbaşı
23 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
2 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
11 yıl
Herşey denendi ama NEC laptop kapanıyor
RAMler sağlam HDD sağlam işlemci sıcaklığı normal,ama sistemi zorlarsak (3-5 tane winrar la sıkıştırma yaptım) "diske yazma hatası" gibi bir hata mesajı geliyor ve XP küt diye kapanıyor.Reset değil , power butona basılı tutuyorsunuz gibi bir kapanma.
Sistemi sıkıştırmadan normal kullanırsanızda 1-1.5 saat sonra gene kapanıyor.
fikri olan arkadaşlara teşekkürler şimdiden.
S
12 yıl
DOBLOCU USTALARDAN YARDIM !!
Herkese çok selam.

Arkadaşlar benim doblo 1.3 multijet active 2005 model 70.000 de.50.000 de iken servise gösterip almıştım

bu durum aldığımdan beri var;sorun şu ki ilk çalıştığı zaman motor soğukken özellikle rampaya yada engebeli bi yere park etmişsem haliyle biraz fazla gaz vererek kalkmak gerek ,motordan bir vuruntu sesi sanki benzinlilerdeki avans vuruyo gibi takırtılı vuruntulu bir çalışma hali var ama motor ısındıktan sonra bu olay tamamen kayboluyo.Motor soğukken rolantide çalışırken yada boştayken gaz verdiğimdede anormal bi ses yok.Bu ses sadece motor soğukken ve motoru yukardaki gibi biraz zorladığımda veya soğukken ilk çalışmadan sonra normal yola devam ederken mesela 2. vitesde iken gaz kesip aracı iyce yavaşlatıp tekrar gaz verince geliyor.Ama dediğim gibi motor ısındıktan sonra herşey normal.

Bi kaç servis gördü bazısı anlamadı .Bi tanesi normal bu zincir sesi dedi.Bi tanesi zincir yağlamadan olabilir dedi biraz çalışıp yağlama normale binince ses keser dedi ama sonuçta bu anormal bi durum.Tam arızayı tesbit etmedikçede motora müdahale etmek istemiyorum.Tecrübeli arkadaşlardan görüş ve bilgi rica edicem.
Herkese teşekkürler...
S
13 yıl
Hangi Tip AMD 5200+ daha iyidir?
Arkadaşlar hangi 5200+ daha iyidir acaba

1- **ADO5200CZ** 2600Mhz 2x1mb önbellek 90NM teknolojisi 65 watt F3 rev. (Windsor)

2- **ADO5200DO**2700Mhz 2x512 önbellek 60 NM teknolojisi 65 watt G2 rev (brisbane sanırım:)

aşağıda karşılaştırmalı linki var bi bakarsanız

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUSideBySide.aspx?id=38&id=39


Bunlardan birisini satın alacağım ama hangisi karar veremedim birinin önbelleği yüksek 2MB 2600 hızında diğeri ise 60NM ve 2700 hızında brisbane 1MB önbellekli.Siz olsanız naapardınız...??
S
13 yıl
HD biosda bir var bir yok??
sorun şu::

Via çipsetli sanırım anakartımız...üzerinde IDE disk varmış değiştirilmiş sata 2 160gb takılmış.anakart sata1i desteklio jumperla diski sata1 pozisyonuna alıyoruz sistemi açıyoruz HD biosda görünmüyo çalışır vaziyette iken rest yaparsak görüyo HD yi ve ondan sonra sorun yok .sonra bilgisarı kapatıyoruz.Tekrar açınca yine aynı sorun.Resette veya bilgisayarı yeniden başlat dersek sorun yok ama kapalı makineyi açınca HD biosta yok dolayısı ile sistem açılmıyor.Reset yapmak gerekio sürekli.Bu arada diski sata1 pozisyonuna almasakta disk jumpersiz pozisyonda çalışo ama dediğim şartlarda yine.Bios güncellemesi,başka disk denemesi hepsi yapıldı sonuç yok .
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.