F

Onbaşı
10 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
11 yıl
Facebook Fifa Superstars yükleniyor ama açılmıyor, lütfen yardım
FAcebook'taki Fifa Superstars oyununu bir süredir açamıyorum. Oyuna bastığımda loading ekranları geçiyor, en son kadromun gözüktüğü ekrana geliyor ve yüklenirken dönüp duran simge bir türlü ekrandan kalkmıyor. Bu sırada sol tarafta Play ve benzeri hiçbir tuşa basamıyorum.

Bu problemi kendi bilgisayarımda yaşıyorum, başka bilgisayardan girdiğimde problem yok. Google Chrome kullanıyorum ama problemi yaşamaya başladığımdan beri ie, firefox ve opera'da da aynı sorun var, hiçbirisinden açamıyorum oyunu. Flash player ile ilgili bir problem olabileceğini düşündüm ama en güncel versiyonunun yüklü olduğundan eminim. Böyle bir problem yaşayan var mı? Oyunu nasıl oynayabilirim, yardım eden olursa sevinirim.
F
11 yıl
Joomla site için hosting önerisi?
Joomla'nın sorunsuz olarak çalışabileceği, mod yüklemesi yaparken problem yaşamayacağım hosting için önerilerinizi bildirirseniz sevinirim.

100MB web alanı yeterli olur mu kestiremiyorum. Siteye eklenecek içeriğin fazla yer tutmaması muhtemel ama işin içine resimler girdiğinde bu sınır aşılabilir gibime geliyor. Zaten joomla'nın boş yüklemesi 25MB üstünde yer kaplıyor diye biliyorum. Bu konuyla ilgili de görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Linux hosting arıyorum. aylık Bandwith başlangıç için 500MB rahat yeterli olur ama 1GB ihtiyacı olabilir bir sene içinde.
F
11 yıl
Windows Live agent (msn bot) yazmak için yardım
Windows Live Agent olarak da geçen MSN bot'u geliştirmek için hangi programlama dili daha uygun, hangi programlama dilleri kullanılabilir? MSN protokolleri veya gerekli diğer protokoller nasıl kullanılır? Windows'un sağladığı hangi SDK'lar bu iş için kullanılabilir veya bildiğiniz farklı SDK'lar var mı? Konuyla ilgili yol gösterebilecek kaynak veya bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
F
11 yıl
PHP ile msn api geliştirmek için yol gösterir misiniz?
PHP tabanlı bir forumda kullanmak üzere msn api yazacağım. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yol gösterebilirler mi? msn api'yi sadece PHP kullanarak geliştirebilir miyim? msn tarafından veriyi nasıl alabilirim?
F
11 yıl
Yıldız Teknik'te Bilgisayar Müh. yüksek lisansı yapan var mı?
Yıldız teknik üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğine yüksek lisansa başvurmayı düşünüyorum. Lisans'ta ytü bilmüh bitirmiş ya da orada yüksek lisans yapmakta olan arkadaşlar, bölümün yeri, kendi düşünceleri, derslerin genel içeriği, daha çok hangi alanlarda eğitim verildiği gibi konularda bilgi verirlerse çok sevinirim. Fazla geç kalmazsa cevaplar iyi olur, başvurular geçmesin :)
F
11 yıl
.com Domain alırken tckimlik numaramın istenmesi normal mi?
.com alan adları almayı düşünüyorum. Bir türk hosting firmasında 5domain+2host'luk güzel bir paket beğendim. Nasıl alabileceğim konusunda bilgilendirilmek istedim. Siteye üye olmamı sonra da telefon veya msn ile irtibata geçebileceğimizi söylediler. Siteye üye olurken ad-soyad-adres-telefon gibi klasik bilgiler dışında tckimlik numaramı da istiyorlar. Bu normal mi? TCkimlik numaramı herhangi bir siteye kayıt olurken paylaşmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bunu talep etmenin de doğru olmadığını düşünüyorum ama sanırım TCkimlik isteyen yerlerin sayısı hiç de az değil :) Konuyla ilgili beni bilgilendirebilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Bir de domain almak için önerebilececeğiniz güvenilir siteler varmı? ücretsiz linux hosting kullanmayı düşünüyorum ama bahsettiğim şirketinki gibi güzel bir kampanya olursa domain+hosting pakedi de alabilirim.
F
11 yıl
wireless ağa bağlanmıyor
Kablosuz ağıma bağlantıda problemler yaşıyorum. Wireless kartım Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter.

Bağlanmak için birden fazla ağ görebiliyorum. Otomatik olarak bağlanmam gereken ağa bağlanmıyor. Bağlanması için tıkladığımda da "Kablosuz ağ güvenliği anahtarı doğru değil" hatası alıyorum. Ağ benim ağım, şifre doğru. Neden böyle bir problem oluyor? ne yapabilirim? Bilgisayarı yeniden başlattığımda çoğu sefer düzeliyor.
F
11 yıl
phpbb subsilver2 temada hızlı mesaj özelliğini nasıl aktif edebilirim?
phpbb'de prosilver temalarda hızlı mesaj özelliği sorunsuz çalışıyor. subsilver2 temada ise forum özelliklerinde hızlı mesaj özelliğini aktif etsem de tahmin ediyorum temadan ötürü hızlı mesaj gönder butonu, mesaj kutusu falan gözükmüyor. Yani hızlı mesaj gönderemiyorum. Bunu nasıl aktif hale getirebilirim?
F
11 yıl
12-13 inch notebook istiyorum. Tavsiyeleriniz?
3 senedir 17" bir notebook'um var. Memnunum ve işlerime yetiyor ama taşıması çok problem oluyor. O yüzden 12"-13" büyüklüğünde bir notebook almak istiyorum. Netbook al derseniz performans olarak yeterli bulmuyorum. Aslında gözüm MacBook Air'da ama onun da fiyatı alabileceğimin çok üzerinde. GEçenlerde gezerken Casper'ın Macbook air görünümlü bir notebook'unu gördüm. Kasa aynı, inceliği falan. Ama Casper'a karşı pek güvenim yok. Kullanan var mı daha önce? Ekran kartının çok iyi olması önemli değil ama kesinlikle paylaşımlı olmasın istiyorum. İşlemci de minimum çift çekirdek 1.8GHz, RAM de 2gb olmalı. Önerileriniz neler?
F
11 yıl
Her saat en az bir kere internet bağlantım kopuyor
Evde 3bilgisayar kullanıyor interneti. Sadece ben wireless ile bağlıyım. Çok sık şekilde internet bağlantısı gitmeye başladı bu ara. Gidince tüm bilgisayarlarda gidiyor. Ara sıra ağ ile olan bağlantım da gidiyor. Onun dışında sadece internet kopuyor. Sebebi nedir acaba? Ne yapabilirim?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.