K

Teğmen
10 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
56 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
9 ay
İlk araba ve bilgisizlik. Ağır hasar kaydı nedir?
Merhaba üstadlar,

Yaş geldi 40'a, bu zamana kadar hiç araba hevesim olmadı, eşim sağ olsun ilk hedefimiz ev almak oldu ve hala kredisi 7 yıl devam edecek. Ama Allah'ın izniyle yakında bir kız babası olacağım, haliyle araba ihtiyaç olarak kendini belli etti.

Dönem olarak kötü bir döneme denk geldim, arabadan pek anlamam, piyasa koşullarına girmeyeceğim 70bin bile benim için şuanda yüksek bir bütçe.

Ama bütçe sınırlarında aradığım birazcıkta iyi olsun dediğim arabaların neredeyse hepsinde "ağır hasar kaydı vardır" denmektedir.

İnternetten yaptığım araştırmalarda pekte güzel bir anlama gelmediğini gördüm ama bu insanlar nasıl kullanıyor bu araçları, bu araçların gerçekten kullanılabilir yanı var mı? Yani ben mi çok ürküyorum bu şekilde açıklama görünce yoksa ürkmekte haklı mıyım?

Bazı ilanlarda mesela 25bin - 50bin ağır hasar kayıtlı diyor, bu serviste mi yapılmış bu kayıt çıkmış demek yoksa kötü bir anlama mı geliyor.

Ne yapmalıyım sizce?
K
2 yıl
Smart olmayan TV için | Youtube, Çanak, Netflix
Merhaba Üstadlar,

Konuda belirttiğim üzere smart olmayan TV mi, hafif smart yapmak için bir uydu alıcısı arıyorum. Uydu antenim var haliyle normal uyduyu bu antenden çeksin ve çok sinir edici bir kanal değiştirme hızı olmasın, ve youtube & netflix gibi uygulamaları açabilecek yarı android yarı uydu alıcılı bir cihaz var mı?

Hiremco GT Turbo V8 ile karşılaştım netflix varmı emin olamadım, eğer bildiğiniz kullandığınız çok tuzlu olmayacak bir ürün tavsiyesi verebilirseniz çok sevinirim.
K
2 yıl
Antalya - Bolu ( Ankara üzeri ) - Nasıl gidilir?
Merhaba arkadaşlar,

Memlekete ailemi ziyarete gitmek istiyorum ,Antalya'dan yola çıkacağım Bolu'ya gideceğim Yandex ve Google Mapsler farklı alternatifler öneriyor, yolda çok zaman geçirmek bir yerler görmek değil amacım en tasarruflu ve stressiz şekilde yolu geçirmek, tam bayram öncesi Arife günü çıkacağımdan dolayı trafiği de dikkate almalıyım.

1. Alternatif : Google Enkısa çıkardığı : Antalya-Eğirdir-Akşehir-Yunak-Polatlı-Ankara-Bolu şeklinde ama bu yol yeryer çok darmış sanırım.
2. Alternatif : Yandex : Antalya-Isparta-Bolvadin-Emirdağ-Polatlı-Ankara-Bolu şeklinde,
3. Alternatif : Sanırım otobüslerin kullandığı : Antalya-Burdur-Afyon-Polatlı-Ankara-Bolu şeklinde,

yada önerebileceğiniz daha optimum bir rota var mı, teşekkürler. yola gündüz çıkacağım.
K
2 yıl
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle Hamilelik ve Doğum
Merhaba Arkadaşlar,

Konu umarım doğru yerdedir.

Şuan için bir durum yok ama Allah'ın izniyle bebek düşünmeye başladık ve bende sigortaları araştırmaya başladım, çoğu 12 ay bekleme süresi sunmakta ama mesela sigortalılığın 8. ayında hamile kalındı 4 ay için hamilelik testlerini karşılamıyorlar ama sonrasında sigorta yenilenince tüm test ve doğumu karşılıyorlar gibi bir bilgi edindim.

Anadolu 12 ay değil 1 ay bekletiyor ama primleri inanılmaz pahalı, aklımda Aksigorta yada Allianz var sanırım. Ayakta tedavi ve primleri birbirine yakın.

Bu durumla karşılaşan, nelere dikkat etmemiz gerektiğini belirtecek birileri var mı? Aklım çok karıştı.

Teşekkürler.
K
3 yıl
Ev sigortaları hkk
Merhabalar, iyi bayramlar,

Yeni bir ev aldım, sigortalar hakkında pek bilgim yok yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim, evin içindeki kaçak akım sigortasının üstü boyalı bu yüzden okuyamıyorum ama ben her halükarda yenilerle değiştireyim diyorum, evin dışındaki saate bağlı sigortalarda bana pek sağlıklı gelmedi. Alttaki fotoğrafa göre sizce nasıl bir değişiklik yapmalıyım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

İçerideki sigorta ve KAR nasıl seçmeliyim? İlla Siemens 25A 30mahmi olmalı yoksabu Viko nun ürünüde olur mu?

https://urun.n11.com/salt-malzemeler/viko-vtr2-4030-2x40a-30ma-kacak-akim-koruma-rolesi-6ka-P164801968

Teşekkürler.
K
3 yıl
Güneş enerjili su ısıtma / Günısı sistemleri
Merhaba Arkadaşlar,

Antalya'da taşınacağım evdeki Günısı sistemi arızalıymış, panel içi çürümüş ve değişmesi gerekiyormuş. Bu iç paneller hakkında bilgisi olan var mı? Ortalama ücretleri ne kadardır?

Sanırım SELLEKTİF, ALÜMİNYUM ve BAKIR KOLLEKTÖRLER bulunmaktaymış.

1-2 usta iç panelin değişmesi gerektiğini söyledi, bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.
K
3 yıl
Serbest Tüketici ile Elektrik Firma seçimi
Merhaba,
Antalyada ikamet etmekteyim, bu ay CLK AKdeniz sözleşmem bitiyor açıkçası faturalardan biraz şikayetçiyim son faturamın birim fiyatı 0,214059 du, şuan Aksa 12 ay kalma sözüne 0,203 teklif etti. Acaba AKSA nasıldır, nette biraz fatura ile şikayet gördüm ama bir kişiden, başka büyük bir şikayet görmedim, kullanan var mı? Memnuniyet nasıl, indirim oranlarına sadık kalıyorlar mı, Kasım 2017 EPDK 0,2161 TL/kWh tarife belirlemiş. vermiş olduklar 0,203 %6 indirimi doğruluyor. Ama merak ettiğim başka kalemlerden faturaya bindirme filan yapıyorlar mıdır? 1-2 güne sözleşme imzalamak için gelecekler.Yardımcı olursanız sevinirim.
K
4 yıl
Ryanair Bagaj Kuralı
Merhaba dostlar,

Yakında eşimle balayına gideceğiz İtalya'ya dönüşte Milan'dan Rodos'a Ryanair ile bilet aldım, Plus seçeneğini seçerek bazı servisleride topluca aldım,

2 x Priority BoardingIncluded
2 x BagsIncluded
2 x Reserved seatsIncluded

Şimdi bu bag dediğim kabin bagajı dışında normal uçağa binerken aşağıya vereceğimiz bagaj mı, yoksa kabine alacağımızın kilosunu mu arttırdı? Bu kısmı çözemiyorum çünkü Ryanair kabin bagajı belli ölçüler ve 10 kg ye kadar ücretsiz diyor, benim 1 adet 20 kg ve 1 adette 10 kg hakkım mı oldu kişi başı şuanda?

Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
K
4 yıl
Daikin Shira Seasonal FTXS35K Bakım
Merhaba arkadaşlar,

07/07/15 yaklaşık 2 yıl oldu klimayı alalı henüz hiç bakım yaptırmadım, daikin servis/bakım fiyatlarını bilenler var mıdır? Bakım için en iyi vakit hangi aylardır?

Aydınlatırsanız sevinirim.
K
4 yıl
Yeni Pasaport Düzenlemesi
Merhaba Arkadaşlar,

Temmuz ayında evleneceğim, benim önceden alınmış pasaportum var ama eşimin yok, İtalya planlıyorum ama kafama takılan bazı konular var, yeni pasaport alımlarında illa yeni kimlik kartı istiyorlarmış? Yeni kimlik kartları 15-20 gün sürüyormuş, 7 temmuzda evleneceğim hemen arkasından kimlik başvurusu yapsam, nüfus dairesinin verdiği evrak ile yeni pasaporta başvurabilir miyim acaba? Kimlik veriliş süreleri hala uzun mu, son zamanlarda alan var mı? Pasaporttaki sorun çözüldü sanırım 1 haftada geliyor diye biliyorum.

Bu soruları pasaportla ilgili birime yazılı sordum ama pek önemsediler, cevap verseler ne güzel olurdu.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.