S

Yüzbaşı
27 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
190.000'e müstakil ev alma düşüncesi?
Arkadaşlar, 2. el bi müstakil ev var 190.000 TL ye. Almayı düşünüyorum. Mantıklı mı diye sormak istedim.
Şimdi öncelikle müstakil ev yaptırmayı düşünüyordum ama gerek işi bilmemem gerek maliyetlerin yükselmesinden dolayı adım atamadım. Yeni yapı mustakil evler de çok pahalı. Bir tane 20-25 yıllık müstakil ev buldum. Ev bakımsız, yaz kış oturmak için 60.000 (manto+doğalgaz tesisatı dahil) civarında masraf istiyor. Ancak ben evi yılın 4 ayı oturacak bir yazlık olarak düşünüyorum. Yazlık olarak kullanmak için 5-6 binlik bir masraf yeterli olacak. Ev 115 M2, 3+1, üst kata merdiven çıkmalı çatı var. Bazıları burayı yaptırıp çatı katı yapmış. Bizimki şu haliyle ancak depo olarak kullanılabilir. Bahçesinde 20 tane yetişkin ağacı, 8 tane üzüm asması, asmalık, güller vs var. Bahçe bakım ve masraf istemiyor. Evin bulunduğu yerde arsa maliyeti 70.000 civarı. Bu evi almak sizce mantıklı mı? Beni cezbeden nokta, hazır bahçesinin olması. Bugün ev yaptırsam bir ağaç gölgesinde oturmam yıllar alacak.
S
2 yıl
Evimi Satmak Zorundayım, Zamanlama Kötü Mü?
Arkadaşlar 2011 yılında bir ev almıştım. O dönem 70.000 dolara malolmuştu. Neyse zaman içinde bayağı prim yapmıştı ama açıkcası dolar bazında piyasası nasıldı bilmiyorum. Satmayı dusunmediğim için pek de takip etmemiştim. Acil bir durumdan dolayı evi satmam lazım. Piyasasını araştırdım. 53.000-54.000 dolar civarı ediyor. Dolar bazında bu zarar piyasanın durgunluğundan mı kaynaklanıyor? Evi satmak için yanlış zaman mı acaba?
S
2 yıl
Su Tesisatı İşinden Anlayan Özel Bir İnsana İhtiyacım Var
Sevgiler, selamlar. Ayıptır söylemesi eve yoğuşmalı kombi taktırdım. Tesisatı çeken arkadaş kombi atık su borusunu mutfak lavabo giderine çekti. Mutfak giderine ikili gider borusu taktı. Birine lavabo borusunu, diğerine kombi atık su borusunu verdi. İlk zamanlarda herhangi bir sıkıntı yoktu. Sonra ara ara lavabo suyunun ikili gider borusundan fışkırarak eve aktığı oldu. İlk başlarda nadiren olan bu olayın neden kaynaklandığını anlayamadık. Sonra farkettim ki lavabo tıkandığında pompayla veya elle müdahale ettiğimizde, su fışkırarak içeri akıyordu. Takılan ikili gider borusunun eğiminin az olduğunu düşünerek bir dirsek ekledim. Görüntü gayet güzeldi, bundan sonra sıkıntı olmaz diye düşündüm. Suyu açtım epeyce aktı herhangi bir sızıntı yoktu, Bir de lavaboyu pompalayım bakalım ne olacak dedim. Yine aynı şey oldu ve dirsek ve ikili gider borusunun bağlantılarından içeriye şırıl şırıl sular aktı. Lavaboya elle veya pompayla müdahale etmediğimiz sürece sıkıntı olmuyor. Ancak illa ki Zaman zaman lavaboya müdahale etmek gerekiyor. Tesisatın son halinin resminin linkini aşağıya ekliyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim arkadaşlar? Bu özel insan sizseniz lütfen cevap verin.https://imgyukle.com/i/Eg047Y
S
2 yıl
Fujifilm X-A5 Aynasız Makine Önerir Misiniz?
Merhaba arkadaşlar,
Bu yaz tatilinde eşim babasına ait Nikon D3200 makineyi kullandı ve çok hoşuna gitti. Heves sardı biraz, ona da uğraş olsun diye giriş seviyesinde bir makine hediye etmeyi düşünüyorum. Yalnız DSLR makineler çok cüsseli olduğu için aynasız makine tercih etmeyi düşünüyorum. Dikkatimi Fujifilm X-A5 diye bi makine çekti. Tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.
https://www.epey.com/fotograf-kamera/karsilastir/86203-102800/nikon-d3200-18-55mm_fujifilm-x-a5-15-45mm/farklari/
S
2 yıl
24 Jant Çocuk Bisikleti Önerisi?
Oğlum için 24 Jant vitesli bisiklet alacağım. Tavsiyeleriniz?
S
2 yıl
Çocuk Takip Saati İçin Hangi GPS Takip Uygulamasını Kullanıyorsunuz?
Bu konuda en iyi ve ücretsiz android uyumlu GPS takip uygulaması hangisi?
S
2 yıl
Geçerli bir IMEI Lazım Nereden Bulacağım?
İlla eski telefon mu bulmak lazım IMEI için?
S
2 yıl
Telefonunuzda Hangi Fotoğraf Çekme Uygulamasını Kullanıyorsunuz?
Arkadaşlar, telefonun standart kamera uygulamasını kullanıyorum. Pek de memnun değilim fotolardan. Sizler hangi programı tercih ediyorsunuz?
S
3 yıl
Kriterim KAMERA, Hangisi? (Zenfone 5, GM 9 PRO, Mİ 8 Lite)
Arkadaşlar gece çekimi de dahil olmak üzere tek isteğim kaliteli bir kamera. En fazla 2000 verebilirim. Bu üç modelden hangisi?
S
3 yıl
İnternet Tarayıcılı Ucuz Uydu Alıcısı Bulabilir Miyim?
Arkadaşlar babam televizyondan internete girebilmek için ucuzundan Korax Hitech Vipstar uydu alıcısı almış anteniyle birlikte. Neyse geçen taktık wifi bağlantısını falan. Adamcağızın istediği uydu cihazı üzerinden bir internet tarayıcısı yardımıyla web sitelerini gezmek, haberleri okumak, google da arama yapmak. Neyse tabi aldığı uydu alıcısında böyle bir bölüm yok. Youtube koymuşlar bir de live tv diye bir zımbırtı. Onun dışında bişey yok. Acaba yine böyle uygun yollu içinde sadece internet tarayıcısı olan bir uydu alıcısı biliyor musunuz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.