< Resime gitmek için tıklayın >

Passense™ bilgisayar destekli futbolcu antrenman platformudur. Sistem antrenörlere sporcularının gelişimlerini takip edebilecekleri ortamı oluşturmanın yanı sıra anlık antrenman sonuçlarını takip etme olanağı da sağlamaktadır.

Antrenör, yapılacak çalışmaların parametrelerini dilediği gibi ayarlayabilir. Sistem antrenman sonunda detaylı ve genel gözlem olanağı sunar. Detaylı gözlemlerde sporcuların top kontrol, başarılı hedefleme ve zamanlama becerileri detaylı olarak gözlemlenebilir. Genel gözlem alanlarında ise sporcuların birbirleri arasındaki farklar ve zaman içindeki gelişimleri gözlemlenebilir.

Sistemin Genel Özellikleri

Sporcuların güçlü ve eksik yanları raporlanır.
Sporcuların eksik yönlerini iyileştirmeye yönelik tavsiyelerde bulunulur.
Sporcuların top kontrol, paslaşma, şut atabilme ve reaksiyon sürelerini geliştirmeye yönelik antrenmanlar yapılabilir.
Sporcu gelişiminde aylarca süren antrenmanlar neticesinde ulaşılmak istenen hedefe birkaç günde ulaşılabilir.
Sporcuların, performanslarını belirlenen bir standardın üzerinde tutmasına yardımcı olur.
Yeni sporcu seçimi esnasında, belirlenen kıstasların üzerindeki sporcular gözlemlenebilir.
Sporcunun sahadaki mevkiine göre düzenlenen antrenmanlarla sporcuların belli özelliklerinde üstün performans alınabilir.

Nasıl çalışır: Sporcu, dört akıllı duvar ve dört top atıcıdan oluşan sistemin ortasında antrenmana başlar. Antrenörün hazırladığı senaryoya uygun olarak sırası gelen top atıcılar, çalıştırıcının ayarladığı vücut bölgesine istenen hızda ve kaviste topu fırlatır. Yine çalıştırıcı tarafından belirlenen süre zarfında sporcu ışıklı ve sesli uyarıyla beliren hedefe topu atmaya çalışır. Bu halka şeklindeki çalışma çalıştırıcının belirlediği top adedine ulaşıncaya kadar sürer. Antrenman sonunda sonuçlar detaylı olarak veri havuzunda toplanır. Ve analiz edilir. Analizler neticesinde sporcunun eksik yönleri belirlenerek bu özelliklerini geliştirebileceği yeni antrenman programları düzenlenir.

Sistemi kimler kullanmalıdır: Sistem modüler yapıda olup istenildiğinde tek, iki, üç veya dört duvar halinde kullanılabilmektedir. Sistem U-10 takımlarından başlayarak A takıma kadar her yaş kategorisinin kullanımına uygundur. Sistem ayrıca sakatlıktan dönen sporcuların performans tutması amacıyla da kullanılmaktadır. Sistem mevkiine göre savunma, orta saha, ileri uç oyuncusu, kanat oyuncuları için detaylı çalışma senaryoları içermesinin yanı sıra, kaleciler içinde top kontrolü ve oyuna topu yeniden sokma becerisini geliştirecek senaryolar içermektedir.Videoyu izlemek için tıklayınız