S

Yüzbaşı
27 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 10)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Kanal Atama
Arkadaşlar, H267A + 3 adet AP var evde. Kanal ayarını otomatik bırakmamak gerektiğini okumuştum, o yüzden ZTE'de çevre ağları taratıp kullanılmayan kanallara atama yaptım ama bir süre sonra çevre ağları tekrar tarattığımda daha önce kullanılmadığı için benim atama yaptığım kanallara yığılma olmuş. Diğer modemler muhtemelen otomatik ayarda olduğu için habire değiştiriyorlar kanallarını. Nasıl bir yol izlemeliyim kanal konusunda? Mesela halihazırda 2,4,6,10 kanalları seçtim ama bir bakıyorum komşuların modemleri de 2'ye yığılmış. Otomatikte bırakmak daha mı iyi olur?
S
2 yıl
Router'a bağlı cihazları Modem görmüyor
Arkadaşlar, biraz karışık bir durum ve bozuk bir Türkçeyle anlattığım için peşinen özür dilerim. Ancak 3 gündür router resetlemekten-modemi yeniden başlatmaktan-kablo takıp çıkarmaktan yoruldum.

Sorunum şu: SOL fiber modem'e (HG255s) LAN to WAN olarak bağlı Netis Router'a yine LAN ile bağlı cihazlara router kendi IP range'inden DHCP yaptığı için modeme bağlı ana bilgisayarda router'a bağlı cihazları göremiyorum.

Ana bilgsayarda Plex server kurulu ve salondaki TV'den ana bilgisayardaki dosyalara erişmek istiyorum ama modem 192.168.1.1 router ise 192.168.0.1 IP aldığı için sanırım modem sadece netis router'ı görüyor ama ona bağlı cihazları görmüyor. TV aynı IP range'de olmadığı için de Plex uygulaması ana bilgisayarı görmüyor.

Router'in IP'sini değiştirip DHCP'yi kapattığımda router sapıtıyor ve internet bağlantısı gidiyor. Windows 10'da Plex'in yeni sürümleinrde network ayarlarından TV'nin IP'sini manuel girmem gerekiyor ama farklı IP range girince Plex server access izni vermiyor.

Router'a 192.168.1.111 IP atadım ama router dağıtırken yine 192.168.0.1 kullanıyor. Router'da DHCP kapatıp, modem IP atasın diye uğraştım ama yukarıda yazdığım gibi router'in IP'sini değiştirip DHCP kapatınca internet gidiyor ve router modeme bağlanamıyor.

Yapmak istediğim mümkün mü ve nasıl yaparım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
S
6 yıl
Şeker Ölçüm Cihazı Medikal ve Web fiyatları arasındaki Uçurum Neden?
Arkadaşlar,

Roche Accucheck Performa cihaz alacağım. İnternette 44-54-74 gibi fiyatlar çıkarken hastane karşısındaki medikal 200 küsur fiyat çekti. Bu kadar fiyat farkı beni şüpheye düşürdü. Bunların sahtesini-çakmasını mı yapmaya başladılar yoksa medikal ve ecaneler sağlam mı geçiriyor?
S
9 yıl
Laminat Parke altından Kablo geçirme
Yeni taşınacağımız evde anten fişleri hep ters duvarda, o yüzden laminat parke döşenmeden yerden karşı duvara anten kablosu ve ses sistemi kablosu, hatta network kablosu geçirmek istiyorum. Sorduğum kisiler laminat parkeyle duvar arasında kalan yerden, yani süpürgelik altından gezdir dediler ama kolon ve köşelerden dolayı ve duvar boyunca kablo gezmesin diye bodoslama bir duvardan karşı duvara parke altından kablo geçiremez miyim? Tamam kablo ezilebilir ama parke altına da şilte-keçe belki strafor falan döşenecek anten kablosu yine de ezilir mi? Bunun başka bir yolu var mı? Kablo kanallı süpürgelik olayına mütahit girmez ve parkeye uygun renk bulamayabilirim diye bir de yine kolon ve köşelerden dolayı zor olur düşünmüyorum.

Teşekkürler.
S
10 yıl
Panasonic Plazma Yardım
Panasonic TX-P50C2E plazma TV kumandadan kapatıp açınca hep Anten modunda açılıyor. TV açıldıktan sonra manuel olarak HDMI 2'ye geçmek zorunda kalıyorum. Genelde HDMI 2'ye bağlı Digitürk seyrediyorum ama her kapatıp açtığımda antenle açılıyor. Bunu ayarlamanın yolu var mı? Kullanma klavuzunda bulamadım.

Teşekkürler.
S
11 yıl
PC Monitör+Film-Dizi+Biraz da oyun için LCD TV Tavsiyesi
Selam arkadaşlar. TV'yi PC'ye bağlayıp %70 Monitör, %25 Film-Dizi %5 PC Oyun için 32" LCD TV almayı düşünüyorum. Ağırlıklı olarak PC monitör olarak kullanacağımdan dikkat etmem gereken bir özellik var mı? (Panel tipi, 50-100 Hz, vs.) PC'de yüksek çözünürlük alabilmek için Full HD lazım sanırım. Şu an 20" monitörde 1680X1050 kullanıyorum. Çok fazla bütçem yok max 1000TL.

Zaman ayırıp yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.