U

Yüzbaşı
22 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
9 yıl
Phenom II x4 965 - Hd7770 performansı
Amd x2 7750 ve hd4830 kullandığım bilgisayarımı x4 965 ve hd7770 olarak değiştirdim. Ancak ddr2 2gb ram aynen duruyor. Ocz 1066 mhz 2 gb tek modül ram takılı dual yapmak için bir tane daha bulmam gerek ancak bulamadım şimdilik. Anakarttaki ram slotlarını denemek için rami farklı slotlara taktığımda sadece bulunduğu slotta yani 4 slottan ikincisinde çalıştı. Halbuki diğerleri 4 yıldır hiç kullanılmadı. Bu diğer slotların sorunlu olduğunu mu gösteriyor yoksa başka bir sıkıntı mı vardır acaba?

Şu anda aldığım performansa gelincede;

Alan Wake 1080p high : 25-30 fps
Mafia 2 physx dışında herşey açık 1080p : 40 fps
Testament of Sherlock Holmes 1080p'de high da sorunsuz oynatıyor ancak reflected effects leri açarsam kasıyor.
Benim için en önemli olan oyuna gelincede La Noire 1080p de Balanced da bile kasıyor. İşin ilginç tarafı ilk başta işlemciyi almıştım. x4 965 ve hd4830 ile birliktede La Noire aynı performansı veriyordu Hd7770'e geçmem bu oyunda belki de hiç farketmedi.

Acaba bu işlemci ve ekran kartının performansı bu mudur yoksa 2 gb ram nedeniyle darboğaz mı yaşıyorum? Çünkü sadece internet pencereli açıkken bile ramin 1,40 gb kullanıldığını görüyorum. 2 gb daha ddr2 ram ekledikten sonra yada ddr3 bir anakartla beraber 4 yada 8 gb ram satın alırsam ne derece performans artışı sağlarım?

Şimdiden teşekkürler.
U
9 yıl
Athlon x2 7750 işlemci ile hd7850 ekran kartı
Ecs A780gm-a Ultra Black Ana kart
2 gb ddr2 ram
athlon x2 7750 2.7 ghz dual core işlemci
hd4830 ekran kartı
420w psu

şeklinde bir bilgisayara sahibim. Bu bilgisayarı;

+2 gb ram ile beraber 4 gb ram
phenom ii x4 965 işlemci
hd7850
550w psu olarak upgrade etmeyi düşünüyorum. Ancak bu upgrade i 2 aya yayılacak şekilde yapabilirim. Yani bu ay psu+ekran kartını alırsam işlemci ve ram gelecek aya kalacak. Bu konu ile ilgili yardımınıza danışmak istedim.

1-ilk ay x2 7750 işlemci ile kullanacağım hd7850 sonucunda nasıl bir performans alırım ve oluşacak darboğazın herhangi bir şekilde bilgisayara zararı olur mu?
2- Oyunları 1080p de oynayacağım için ekran kartının 2 gb versiyonunu almalımıyım? Aradaki fiyat farkına değer mi?
3-Düşündüğüm upgrade sonucunda ne seviyede bir bilgisayara sahip olurum?

Şimdiden teşekkürler.
U
10 yıl
Leopard Gecko
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Yaklaşık 5 buçuk aylık olan High Yellow Leopard Gecko'm. Eğer ilgisini çekenler var ise sorularını cevaplayabilirim.

Yeni fotoğraflar ekliyorum. Gecko 8 aylık oldu.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu da bonus olarak tarantulam.

< Resime gitmek için tıklayın >
U
11 yıl
KYK'dan daha aşşağılık bir kurum var mıdır?
Yaşadığım durumu özet geçmek gerekirse;

Mersin Üniversitesinde okuyup öğrenim kredisi alıyordum. Geçen yıl YGS/LYS'ye girerek Çukurova üniversitesini kazandım ve kaydımı silerek oraya gittim. Ekim ayıyla beraber öğrenim kredim kesildi. Bende hemen KYK tarafından istenen gerekli belgeleri ve dilekçeyi gönderdim. Yani 3 aydan fazla oldu göndereli. Hiçbir gelişme olmadı, hiçbir geri dönüşte olmadı. Mersin ve Adana'da ki KYK şubesine gittim ancak hiçbir bilgi veremiyorlar bir telefon numarası veriyorlar. O numarayı aylardır sürekli arıyorum ama her seferinde meşgul. Bimer'e durumumu yazdım yine bişey çıkmadı ardından bakan Suat Kılıç'a twit attım. Danışmanı beni aradı ve durumumu anlattım. Bakan adına ileteceğini söyledi. Ordan da bişey çıkmadı. Benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlarımın durumları güncellendi ve yeniden kredi almaya başladılar. Ancak benim elim kolum bağlı. Bilgi alamıyorum, başka birşey yapamıyorum. Tabi bunun faturasıda ağır oldu. Ben aylık giderimi öğrenim kredisi alacağıma göre hesaplıyordum. O kesilince kredi kartı çıkarmak zorunda kaldım limiti doldu ve faiz biniyor. Ev arkadaşlarıma borcum oluştu. Yapacak hiçbişeyim yok. Bu ayda yatmazsa nasıl okula devam ederim bilmiyorum.
U
11 yıl
23 Ekim Pazar kuponu (7 maç)
Paris SG - Dijon H1
Alkmaar - Roda H1
Arsenal - Stoke City 1
Blackburn - Tottenham 2
Valencia - Bilbao 1
Udinese - Novara 1
U
11 yıl
Üniversite kayıt ve Hazırlık Muafiyet Sorunu (çok acil!!)
Mersin Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği hazırlık sınıfını okudum ve başarılı olarak bitirdim. Lys'ye yeniden girip bu sene Çukurova Üniversitesinde aynı bölümü kazandım. Oraya kayıt olmakla ilgili bazı problemlerim var malesef.

1-Acaba beni orada hazırlıktan muaf sayıp direk 1. sınıftan başlatacaklar mı?
2-Oraya kayıt olmak için illa ki Mersin Üniversitesinde kaydımı sildirip mi gitmem gerekiyor? Kayıtlar sadece 5 Eylül'de. Ancak 5 Eylül'e kadar tatil olduğu için günlerdir elim kolum bağlı malesef. Aynı gün içerisinde hem Mersin'den kayıt sildirip hemde Çukurova'ya kayıt olabilirmiyim? Bunu yapamaz isem Çukurova bana kayıt gününde bir esneklik sağlayabilir mi?

Çok acil yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.
U
11 yıl
Üniversitede okurken sınavı kazananların başvuruları
Başlık pek anlaşılamamış olabilir durumumu şöyle özetleyeyim. Mersin üniversitesine 2 sene önce yerleştim. İngilizce Öğretmenliğinde hazırlığı 2 sene okudum 1. sınıfa geçtim ve bu senede yeniden sınava girerek Çukurova Üniversitesini kazandım. Normalde katkı kredisi almıyorum ancak bu sene başvurmak istiyorum. Bende aynen üniversiteye yeni başlayacaklar gibimi başvuru yapacağım yoksa ayrı bir şekilde mi?
U
11 yıl
İbrahim Akın'ın şikesinin kanıtı
http://www.youtube.com/watch?v=_Ftvt48fPmA

1.30-1.35 arasına bakın. Güzel bir şut çektikten sonra İbrahim Akın çok korkmuş yüz ifadesinden belli. Az kalsın atacaktım diye üzülmüş
U
11 yıl
Jebrin ve Abdülkadir neden oyundan çıktı?
Dk 60'ta maçın en iyi oyuncularından Jebrin çıktı önce. Ardından 2 gol 1 asist ile oynayan Abdülkadir'de çıkartıldı oyundan. Fenerbahçe dk 59'da 3-2 yapmış. Jebrin 60'da çıkmış. Yani maç daha 3-1 iken hocası bu kararı vermiştir. Neden yahu neden? En iyi 2 oyuncu neden çıktı?
U
12 yıl
Sınavın iptal olması saçmalığı
Ortadan bir haksızlığı kaldırmak için sınavın iptal edilmesi yüzbinlerce öğrenciye haksızlık olur. Zaten kimsenin kimseyi düşündüğü yok. Herkesin adalet aradığına bakmayın. Sınavı kötü geçen iptal edilmesini istiyor o kadar. Peki ya şansa bala sınavı iyi geçmiş benim gibiler ne yapacak? Sınavda dakikalarca elim titredi, kalp ritimlerim bozuldu. Ben şimdi aynı stresi bir daha çekmek zorundamıyım? Eğer aynı netleri bu sınavda da yapamazsam kim verecek peki bunun hesabını?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.