L

Çavuş
03 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
11 yıl
SELE ÜZERİNDEKİ YAZIYI SİLMEK
Merhaba arkadaşlar,

Motorumu daha yeni aldım ve selenin arkasında motorun markası yazıyor. Bu yazı gözümü çok tırmalıyor ve deriye zarar vermeden silmek istiyorum.
Tecrübeli arkadaşlar nasıl yapabileceğimi söylerlerse memnun olurum.

http://www.trendmodeller.com/wp-content/uploads/2012/04/8975830.jpg

Bahsettiğim yazı, linkteki fotoğrafta görülebilir. Selenin arkasındaki KUBA yazısını silmek istiyorum.

Teşekkürler.
L
11 yıl
Macbook MD231LL/A ile MD231TU/A arasındaki fark
Merhaba arkadaşlar,

Macbook MD231LL/A ile MD231TU/A arasındaki fark nedir acaba ? İnternette biraz araştırdım bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
L
15 yıl
HANGİ DVD PLAYER? HANGİ BAĞLANTI?
Arkadaşlar benim kafam kaldırmadı, işin uzmanlarından çözüm bekliyorum =)

Samsung 40N87BD TV'm var. TV'nin bağlatıları:

AUDIO OUT (STEREO, JAK)
DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
2xSCART (1'i RGB)
COMPONENT IN
PC IN
3xHDMI
1xKULAKLIK ÇIKIŞI

DIGITURK RECEIVER ve bağlantıları:

SPDIF
AUDIO OUT (STEREO, JAK)
2xSCART (TV ve VCR)

NOTEBOOK'umun bağlantıları:
DVI OUT
SPDIF Kulaklık çıkışı

Şu anda digiturk scart'tan TV'me bağlı. Bir DVD player alacağım. Kendinden amfili olanlardan ve elimdeki 2 adet sony ss-j20 hoparlör ile stereo bağlantı yapıp, home theather gibi kullanacağım.

SORU 1: Uydu alıcıyı VCR scartından doğru DVD player'a, alacağım dvd player'ı da HDMI bağlantıyla TV'ye bağlarsam her 2si de açık konumdayken görüntüyü TV'den, sesi player'dan alabilir miyim?

SORU 2: Notebook'umu TV'ye DVI to HDMI kablo ile bağlıyorum. Sesi de bir ucu kulaklık girişine giren diğeri stereo jak kablo ile direkt olarak TV'ye bağlıyorum. DVD player aldıktan sonra DVI to HDMI kablo ile gene görüntüyü TV'den alabilirm. Ses için ise audio in'i olan DVD player'lar var mıdır? YAni aux'u, audio in'i olan DVD player gerekiyor diye tahmin ediyorum. Yoksa amfi almak zorunda mıyım?

SORU 3: TV'nin üzerinde kulaklık çıkışı ve dijital optik çıkış var! uydu alıcısı, dvd player ve bilgisayarı direkt olarak TV'ye bağlayıp, TV'deki dijital çıkıştan sesi dvd player'a aktarıp sesi ondan alabilir miyim? Bunun için audio in'i veya aux'u olan bir dvd player aldığımı farz ediyorum.

boğulup kaldım bu sorular arasında. :S
L
15 yıl
Hoparlör > Player Bağlantı Sorusu
arkadaşlar benim problemim acemi problemi =)

Ben de 2 adet SS-J20 Sony hoparlör war. Bu kolonlar arkadan "tel-sıkıştırmalı". yani lale jak falan yok direk teli sıkıştırıyosunuz. Bir DVD player alıp bu 2sini bağlayarak ses elde edebilir miyim? Yoksa araya AV receiver mı almam lazım? Bunları direk bağlama imkanım nedir?

DVD playerların arkasında girişler hep jak gibi, direk tel sıkıştırmalı yani kendinden amfili olanları war mı? Ya da ben bu telin bi ucunu rca'ya falan dönüştürüp o şekilde bağlayabilir miyim dvd playera?

cevaplar için şmdiden teşekkürler.
L
15 yıl
HDMI çıkışlı ev sinema paketi önerisi?
SAMSUNG LE 40N87BD FULL HD LCD TV'ye ses sistemi alacm baya araştırdım fakat bütçemin kısıtlı olması çok zorluyor beni...

Öncelikle maksimum 600YTL civarlarına çıkabilirim... O bile fazla şöyle kampanyalarla 450-500'e çekersem çok güzel olur...

Ne için kullanacağıma gelirsek, Laptop'dan DVI to HDMI kabloyla HD Rip filmler izleyeceğim ve SPDIF çıkışından da ses bağlantısı yapacağım... Yani DVD'den de önce bu çıkıştan alacağım maksimum verimi almak istiyorum? Ve bir de Digitürk war.. LİG TV için özellikle iyi performans istiyorum. Oda 38m2 büyüklüğünde...

HDMI çıkışı olmasına öncelik veriyorum? Sizce önceliği ona mı vermeliyim? Her HDMI çıkışı olan sistemde Upscaling özelliği olduğunu varsayarak böyle düşünüyorum...
Yoksa nasıl olsa Notebook'u bağlayacağım görüntü için diye düşünnüp, ses kalitesi en iyi olanlara mı yönelmeliyim? Benim için upscaling işe yaramaz diye mi düşünmeliyim?


PHILIPS HTS3357 modelini bi kampanya bekleyerek alabilirim, bütçemin yettiği tek sistem bu gibi geliyor fakat forumda arka kolonlarda ses problemi olduğundan şikayet edilmiş..

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17026&productid=evphhts3357

ya LG ve PHILIPS'ın 300-450 YTL aralığından sıradan sistemlerinden alsam yeterli mi?

tavsiyelerinizi bekliyorum...
L
16 yıl
SEG LCD ve TELEFUNKEN PLAZMA
Arkadaşlar 1.100YTL'ye 82 EKRAN SEG LCD TV var.

HD READY
1366x768 çöznürlük,
450 cd/m2 parlaklık,
1200:1 contrasti,
HDMI, STEREO,
PC BAĞLANTISI
HOPARLOR YOK!.

BUnu gören, deneyen war mı? Bir arkadaşımdan bu fiyata alıcam. Ne dersiniz, HD REady 82 ekran LCD!

Bir de TELEFUNKEN 106 EKRAN PLAZMA var,
1024x752 WGA çözünrlük,
1.200 cd/m2,
10.000:1 contast,
160 derece görüş açısı,
PIP,
HDMI, PC girişi,
A2 stereo,
3D surround,
5 bant ekolayzer.

fiyatı 2bin YTL falan olur dedi.

Hangisini tavsiye edersiniz? Biri plazma diğeri LCD, Kablolu TV ve özellikle FİLM performansı nasıl olur. Bi de 106yla 82 arasında uçurum war mı. En önemlisi SEG'e güvenilir mi. Telefunken en azından bilindik bi marka yani :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.