N

Yüzbaşı
09 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
25 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
3 yıl
SMS58M82TR Bulaşık Makinesi Bağlantı Şeması
Merhaba,

Bulaşık makinesini servisin yüksek fiyat vermesi nedeniyle söktüm. Tabanına su taşmıştı bu nedenle devirmeden sökmek zorunda kaldım.

Sökerken kablo ve soket bağlantılarının fotoğraf ve videolarını almama rağmen tekrar toplayabilir miyim emin değilim. Hangi soket, hangi parçaya gider gibi bir şema nasıl bulabilirim. İnternette araştırdım ancak bulamadım.

Teşekkürler.
N
3 yıl
Yol Arkadaşı (Sabah 07:00 Bahçelievler - İstinye Park AVM, Akşam 18:00 İstinye AVM - Bahçelievler)
Haftaiçi hergün kendi aracımla işe gidiş geliş masraflarımı azaltmak için yol arkadaşı arıyorum. Aşağıdaki güzergahlar üzerinden alabileceğim arkadaşlarla anlaşabileceğimi ümit ediyorum.

Ödeme günlük olacaktır. Ben veya sizin gelmediğiniz bir gün olursa ücret ödemezsiniz. Aracım 2012 Toyota Auris. Aynı şirket çalışanları tercih olacaktır.

Güzergahım aşağıdadır. Gerek başlangıç noktasından, gerekse ara durak olarak alabilirim. Çıkış saatleri eksi yönde esneyebilir.

Sabah : 07:00 Bahçelievler, İncirli, Merter, Cevizlibağ, Haliç, Okmeydanı Kavşağı, TEM, Seyrantepe Çıkışı, İTÜ. İstinye Park AVM.
Akşam : Trafik durumuna göre,
Seçenek 1) 18:00 İstinye Park AVM, Reşitpaşa, Baltalimanı, TEM, Okmeydanı Kayşağı, Haliç, Cevizlibağ, Merter, Bahçelievler.
Seçenek 2) 18:00 İstinye Park AVM, Reşitpaşa, Baltalimanı, TEM, Hasdal, Otogar Kavşağı, Otogar, Merter, Bahçelievler.
N
5 yıl
Punto Evo Isı Sensörlü Sağ Ayna Değişimi
Merhaba,
Punto Evo’ların sağ aynalarının içine dış ortam ısı sensörü gizlenmiş durumda. Yan sanayi aynaların içinde ısı senserü mevcut değil. En azından ben bulamadım. Eğer bu aynalardan takarsanız gösterge panelinde dış ortam ısısı “----“ şeklinde gösterilecektir. Aynaya yetkili serviste 250 – 300 TL (Dış boyama hariç) arasında fiyat istiyorlar. Yan sanayi aynanın fiyatı ise 80 TL. Bu aynaya yurt dışından 0,98 $’a getirttiğim 1 adet NTC su geçirmez problu sensör ilave ederek değişim maliyetini yetkili servisin çok daha altına düşürebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki ürünü almanız gerekiyor. Gelmesi bir ayı geçebilir.
http://www.aliexpress.com/item/1M-NTC-Thermistor-Temperature-Sensor-Waterproof-Probe-Wire-10K-1-3950/32259643160.html

1. Üç adet vidayı çıkartarak eski aynayı çıkartın aynı şekilde yeni aynayı kaportaya monte edin.
2. Soketileri henüz bağlamayın.
3. NTC sensörün ucundaki bizim kullanmayacağımız soketi kesin ve kablonun ucundan bir bölüm sıyırın. Daha sonra aynanın uygun bir yerine bu sensörü sabitleyin ve kablosunu soketin yanına çekin.
4. Ucunu sıyırdığınız sensörün kablolarını resimde görüldüğü gibi araçtan çıkan soketin baştaki iki pinine sokun ve aracı marş konuma alıp göstergede ısı gösteriyor mu kontrol edin.
5. Araç göstergede ısıyı gösteriyorsa aynanın soketini kabloyu sıkıştıracak şekilde takın. Eğer araç soketinin kablosunu sıyırarak sensörü buraya eklerseniz daha sağlıklı olur. Ben orjinalliği bozmamak için anlattığım şekilde tercih ettim.
6. Aynanın kapaklarını kapatabilirisniz.

Bu arada yan sanayi aynaların bazılarında rezistansta mevcut değil. Rezistanslı olanını almanızı tavisiye ederim.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
N
6 yıl
Siemens WT46S511TR Kurutma Makinesi Program Bitmeden Kapanıyor
Altı sene kadar önce aldığım siemens WT46S511TR model kurutma makinesi program bitmeden kapanmaya başladı. Cihazı kapatıyorum ve bir süre geçmeden tekrar açılmıyor.

Nedeni ne olabilir?
N
6 yıl
vestel pixellence super slim 26850 kullanım kılavuzu
vestel pixellence super slim 26850 tv`nin kullanım kılavuzuna ihtiyacım var. İnternette bulamadim. Elinde olan var mi?
N
6 yıl
Siemens KG57NP01NE Soğutmuyor (Servis 350 TL istedi)
3 yılı aşan süredir sorunsuz ve gıdaları uzunca süre koruyan buzdolabım bir ay kadar önce soğutmamaya başladı. Fişini çekip 2 gün bekledim ve tekrar çalıştırdım. Bir kaç gün önce tekrar soğutmamaya başladı ve servis çağırdım. Dondurucu ile soğutucu arasındaki alan sağlam buzlanmıştı.

Servis termik, sensör ve bir parça daha değişimi için 350 TL dedi. dolayısıyla fiyat yüksek geldi. Özellikle ustalardan öneri alabilir miyim?
Muhtemelen yetkili olmayan servis çağırsam daha ucuza halledecek. Daha 3 senlik buzdolabı çöp olsun istemiyorum.

Servis cuma günü gelecek.
N
7 yıl
Doğa Phyto Slim Çay
Selam,

Eşim diyetisyeninin önerisiyle Doğa'nın Phyto Slim çayını (kiraz saplı olan) kullanıyor. Ancak bir kaç aydır piyasa da bulamıyoruz. Bu çayın yerine önerebileceğiniz çay var mı?

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/1421558-32025-phyto-slim-zayiflama-cayi-20-li

İstanbul'da herhangi bir markette görürseniz buraya yazabilirsiniz de...
N
7 yıl
TRIDENT HD7000 Mini Receiver Isınma Sorunu İçin Fan
Selam,
Trident HD7000 HD receiver sahibiyim. özellikle HD kanalları izlerken cihazda ısınma hat safhaya ulaşıyor yayın donuyor. kapatıp açtıktan sonra yayın tekrar başlıyor ancak ısınma devam ettiğinden kısa sürede tekrar donma tekrarlıyor.
http://www.trident.com.tr/tr/index.php?option=com_content&view=article&id=127:tpad&catid=36:tablet&Itemid=70

Receiver üstüne bir tane fan taksam ısınmasına engel olur mu?

Fanı beslemek için hangisini önerirsiniz?
1. Ayrı bir adaptör
2. Receiverın USB çıkışları (Ayrıca ısınmaya neden olur mu bilemedim)
3. Receiverın 12 V 350 ma adaptörü (Eğer receiver 250 ma'dan fazla kullanmıyorsa yeterli geleceğini tahmin ediyorum)

Başka çözüm önerilerinize açığım...
N
7 yıl
Piranha Business II Tab 9 için Dokunmatik Ekran
Piranha Business II Tab 9'ın dokunmatik ekranı (kodu DRFPC057T) kırıldı. Yurt içi neredeyse tabletin fiyatını istiyorlar değiştirmeye.

Aliexpress'dehttp://www.aliexpress.com/item/9-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Panel-HOTATOUCH-C149231A2-GG-DRFPC057T-V2-0-Free-Shipping/1919120696.html buldum. fiyat oldukça uygun.

Sorun şuki elimdeki tabletin ölçüleri 23.3 x 15,2 cm. Yani linkteki ürünün ölçülerinden 3 mm daha küçük. SAtıcıya ölçülerini teyit için sordum verilen ölçülerin doğru olduğunu yazdı. Ürünün kodu aynı olmasına rağmen löçülerden dolayı tereddüt ediyorum almaya. Öneriniz varmı?
N
7 yıl
Araç İçi Kamerayı 7x24 Besleme
Merhaba,

Aşağıdaki başlıkta araç içi kamralar için çok güzel öneriler çıkıyor. Bu cihazlar aküden besleniyor ve araç stop ettiğinde kapanıyor yada bataryalı ise bataryası bittiğinde kapanıyor.
http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=74988670&mpage=154

Bir çok kullanıcı ve bu ben kameraları harekete duyarlı halde park halindeykende kullanmak istiyoruz. power bank kullanarak çözüm bulmaya çalışan arkadaşlar oldu ancak uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum.

Kameraları (genellikle çift kameara tercih ediliyor) 7x24 çalıştırabilmek için önerilerinizi alabilir miyim?

Örneğin şu aküye benzer bir akü kullanılabilir mi? Kullanılırsa günde 1 saat sürülen bir aracın çalışma süresi şarj için yeterli olu mu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.