Türkiye’de evde musluklardan akan suya çok güvenemiyoruz. Kokusu ağır, tadı kötü geliyor. Halbuki musluklardan akan şebeke suları Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa İçme Suyu Direktifleri ile %100 uyumlu. Düzenli olarak denetlenen ve raporlanan bu sulara, borulardan gelebilecek bakteri vb maddeler için temizleme amaçlı klor ekleniyor. Bu da suyu tadını ve kokusunu etkiliyor.

Musluklarımızdan akan temiz suyu lezzetli ve iyi içme suyuna dönüştürmek için uygun fiyatlı ve pratik bir çözüm arayanlara Brita Filtreli Sürahi’yi öneriyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >


Alman mucizesi Brita Filtreli Sürahi’yi kısaca özetlemek gerekirse sürahinin içerisinde üç aşamalı özel bir filtre var. Bu filtre, suda bulunan kloru, kireci ve borulardan suya karışılabilen ağır metalleri arıtıyor, yararlı mineralleri suya geri bırakıyor. Böylece sağlığımız için gerekli mineralleri içeren, lezzetli ve kokusuz iyi su her zaman elimizin altında oluyor.
Türkiye genelinde 1.000 kişinin katılımı ile yapılan araştırma sonuçlarına göre; BRITA filtreli sürahiyi kullananların %99’u çevresine de BRITA kullanmayı öneriyor. Siz de; musluk suyu ve Brita ile filtrelenmiş suyu karşılaştırdığınızda aradaki lezzet ve koku farkını göreceksiniz.

Brita Filtreli Sürahi’nin filtre sistemi nasıl?
Brita’da MAXTRA+ su filtresi kullanılıyor. Bu filtrede MicroFlow Teknolojisi var ve bu sayede suyu 3 aşamada filtreliyor. Partikül filtresi ile musluk suyundaki kum benzeri kaba kirleri, İyon değiştirici reçine sudaki kireci ve ağır metalleri, Aktif karbon parçacıkları ise sudaki kloru filtreliyor. Geriye iyi ve lezzetli su kalıyor. MAXTRA+ filtrenin içeriği gıda yönetmeliklerine uygun ve tamamen zararsız.

Gerekli güvenlik incelemeleri ise düzenli olarak yapılmakta ve üretim tesisleri TÜV SÜD Almanya tarafından takip ediliyor.


Brita Filtreli Sürahi nasıl kullanılıyor?
Brita’yı kullanmak çok kolay. Herhangi bir sistem kurulumu yapmaya gerek yok. Brita’yı kutusundan çıkarıp filtresini yerleştirip musluk suyu doldurmak yeterli. İlk kullanımda suyu iki kere doldurup boşaltarak filtreyi kullanıma hazır hale getiriyoruz.
< Resime gitmek için tıklayın >


Filtre ne kadar gidiyor? Ne zaman değiştirmeliyim?
Bir filtre yaklaşık 150 litre suyu arıtıyor. Düzenli kullanımda bir filtre 1 ay boyunca yeterli olacaktır.

Sürahinin üzerindeki göstergenin amacı ise hatırlatma yapmak, zaman sayacı olarak çalışıyor ve filtreyle doğrudan hiçbir bağlantısı yok. Günlük kullanım miktarı, musluk suyu içeriği/kalitesi ve kullanım yerine göre değişebildiğinden sabit bir süre vermek doğru olmuyor. O nedenle zaman bazında hatırlatma yapıyor. Filtreyi değiştirmek istediğinizde eski filtreyi çıkarıp yenisini yerleştirmeniz yeterli oluyor.
< Resime gitmek için tıklayın >


Su arıtma cihazına göre avantajı neler?
Su artıma cihazlarına göre maddi açıdan ve kullanım kolaylığı açısından avantajlı. Su arıtma cihazları ve filtrelerin bakımı için yüksek ücretler ödersiniz. Brita Filtreli Sürahiler ve filtreler çok daha uygun fiyata satılıyor. Üstelik ters osmos tezgah altı sistemlerdeki gibi yararlı mineralleri filtrelemiyor, muhafaza ediyor.
Tezgah altı Su arıtma cihazı, evinizde bağlandığı tek musluğun suyunu filtrelerken, BRITA filtreli sürahiyi evinizde, yazlığınızda hatta komşunuzda yani dilediğiniz musluktan su doldurarak kullanabilirsiniz. Üstelik kurulumu, kullanımı ve bakımı daha kolay. Evinize ne kurulum için ne de bakım için servis gelmesi gerekmiyor, kurulumu için tezgahlar delinmiyor.

Şu an BRITA sürahi ve yedek filtreleri çeşitli sitelerde indirimde. A101 linkini bırakıyorum.


https://www.a101.com.tr/list/?search_text=brita&personaclick_search_query=brita&personaclick_input_query=brita

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:


https://www.brita.com.tr/iyisuicinbrita?utm_source=Donanimhaber&utm_medium=Proje&utm_campaign=Sonbahar-Kampanyasi