B

Er
21 Eylül 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
7 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
4 hafta
Dünyanın en rahatsız şeyi servis koltuğudur
< Resime gitmek için tıklayın >

Hepimiz İş'e, Okula gitmek için servise, en kötü Minibüse binmişizdir.
Hele ki bu İş'e gidip geldiklerinse(ki benim öyle)

Bu lanet koltuklar insanı bel ve boyun fıtığı yapmak için düzenlenmiş, omuzları geriye değil öne atıp postürü tamamen bozma yönelik Allah belasını versin.
Eğer boyun hafif uzunsa o zaman geçmiş olsun dostlarım bacaklarını sokacak yer bulamadığın için öndeki koltuğa dizini yaslarsın fakat bu lanet koltuklar bir o kadar serttir ki bu sefer de seni dizlerinden eder. Düz otursan koltuğun omuzlukları sırtına batar batmasın diye bir tarafına yük veririsn omurganı mahveder.

Cama yaslansan yaslanamazsın kafanı yaslasan yaslayamazsın seni gerçek hayatta bildiğin gideceğin yere kadar bugta kalmış vaziyette götürür. Hele bide trafik varsa geçmiş olsun bitmez o yol terlemeye başlarsın. Hayata neden geldiğini niye bu durumu yaşadığını sorgulamaya başlarsın.


Koltuk o kadar kötüdür ki yanındaki koltuk boş olsa bile rahat ettirmez o koltuk seni çeker kanatlarına alır diğer koltukla ilişkini keser. Dolu olsa o kadar büzülmenin üstüne bide yanındaki için toplanmaya çalışırsın olayın sonu önce Ortopedi sonra Fizyoterapi şeklinde sonuçlanır.

Kısaca Servis koltuklarını çizen,üreten,tasarlayan,düşünen,şekillendiren, bunu onaylayıp kabul edenlerinde...........
B
2 ay
Kendimiz için en önemli şeyi unuttuk
< Resime gitmek için tıklayın >

Deniz şart değil. Ormandan, Pencereden, Balkondan, Parktan vb. Hava kapalı olduğunda içimiz kapanır, sıkıntılı hissederiz ve hiç bir şey yapmak istemeyiz. Ama unuttuğumuz şey;

Gökyüzünün güzel olduğu bir anda rüzgarın yüzümüze hafifçe vururken derinlere, uzaklara dalmak..
Geceleri yıldızlara bakarak hayaller kurmak,
Yaşadığın sıkıntıları gökyüzüyle paylaşıp iyisinden bir iç çekmek,
Bir an olsun yaşadığın zorlukların ağırlığını hafifletmek yokmuş gibi hissetmek,
Hayatın için en güzel planları yapabilmek,
Farklı düşünmek,
Sağlıklı kararlar vermek,
Sevdiğin insanı düşünmek,
Sadece kafanı boşaltmak,
Hiçbir şeyi umursamamak,
Sessizce öylesine gülümsemek
Veya Ağlamak,
Dertlerinle savaşmaya birazcık olsun ara vermek
Veya Yüzleşmek,
Kendinle konuşmak,
Söyeleyemediklerini söylemek,

Bu böyle uzar gider dostlar. Önemli olan ne yapmak istediğin, Biraz rahatlamak mı? Yoksa karşısına çıkmak mı?

Bunu tek başınıza da yapabilirsiniz veya;
Bir müzikle,
Sevdiğin kişiyle,
En yakın arkadaşınla,
Bir şeyler içerken,

En kötü kendiniz için bir şey yapmış olursunuz.
Son zamanlar da asla yapmadığımız şey kendimize vakit ayırmak.
Sevgiler...
B
2 ay
Dışarıdan yemek sipariş etmek
< Resime gitmek için tıklayın >
Yemek söylemek için internette biraz gezindikten sonra yarım ekmeğe salça sürüp karşarlı tost yapmaya karar verdim. En azından 2 3 saat idare eder.

Evde tek olup bir şeyler yapmaya üşenen, işinden gelmiş, dışarıdan gelmiş herhangi bir insan 1 saat yemek yapmakla sofra hazırlamakla yedikten sonra bulaşık yıkamakla uğraşmamak için şöyle internetten bir şeyler sipariş edip hakkıyla karnını doyuramaz mı arkadaşlar? Allah aşkına ortalama bir dürüm daha pahalıları da var ben ortalamasını seçtim kola değil ayran seçtim bu nedir ya

1 dürüme doyacak insan var mı ki ben ciddi anlamda 2 yesem doymuyorum hem yüksek fiyat hem ufak ürün gerçekten doyan var mı varsa çok şanslı bakıyorum sözde 120,130 liradan indirime girmiş 60,80 liralık menülere gerçekten 1 kişi ya doyurur ya doyurmaz biz insanız ya 8,10 liraya içinde ne olduğu belli olmayan sucuk kaşarla her gün tost mu yiyelim? Onu da restoranlar getirmiyor diyor "50 lira , 30 lira harcamadan sipariş edemezsin" diye eve bir öğün idare etsin diye yemek söylemek lüks mü?

Şaka değil Asgari ücrette çalışan biri günlük maaşının yarısını vermesi gerekiyor gerçekten ortalama bir restorandan doyarak bir şeyler yemek için nereye gidiyoruz hele bir dertleşelim sizde durumlar nedir?
B
2 ay
Ülkemizde ki gençler iş beğenmiyor diyen dayılar
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar bu dayılara laf yetiştirilemeyeceğinin farkındayım fakat bu dayılarla tartışırken verilen cevaplar da beni çok tatmin etmiyor
Bu yüzden bizlerin düşüncelerini kendi fikirlerimi ve tecrübelerimi sizlere söylemek istiyorum

Bizlere diyorlar iş beğenmiyorlar çalışmak istemiyorlar zor geliyor gibi gibi örnek olarakta mağazacılık garson,komilik inşaat vb. şeyleri söylüyorlar ama bilmiyorlar bu işler de neden sürekli işçi sirkülasyonu oluyor? neden giren çalışanlar kalıcı olmuyor? neden hep gençler oluyor?

Ben size bunların cevabını vereyim öncelikle kendim 2.5 yıl mağazacılık yapmış biri olarak az çok iç yüzünü biliyorum benden daha uzun çalışan ve daha kötü durumları yaşayanlar vardır çevremde de çok defa gördüm neden sirkülasyon var? çünkü iş zor ama emin olun tek sebebi bu değil olay sadece işin zor olması değil bir iş yorucu bile olsa bir süre sonra insan bir şekilde alışıyor aynı spora başlayıp ilk 2 hafta zorlanmak gibi

Ama olayın iç yüzünü gördükçe olayın böyle olmadığını farkediyorsunuz yine Mağazacılıktan örnek vericem Bir satış danışmanından ne beklenebilir ki Ürünlerin düzeni etiketleri gelen müşteriyi karşılaması yardımcı olması ürünlerin çıkartılması bu böyle uzar gider tabi ama şimdi size daha da detay vermek istiyorum bir satış danışmanı genel olarak 13:30 - 22:30 civarı zamana mevsime göre de değişebilir çalışma aralığı budur (yani tüm günün)
İşi gereği düzgün görünmelidir bu yüzden sabah kalkar duşunu alır kahvaltısını eder yola çıkar ve işe koyulur işten sonra saat 22:30 da çıkamaz da çıktı diyelim eve gelene kadar ortalama olarak 1 saat veriyorum 23:30 da gelir elini yüzünü yıkar üstünü giyinir yemeğini yer saat 12 yi geçmiştir bile zaten yoğun işinden dolayı hem fiziksel hemde müşteri ve yöneticilerinden kaynaklı stresten dolayı ruhsal olarak yorgun olduğu için uyur(bayılır)

Haftanın 6 günü böyledir kalan bir günü de ya haftanın yorgunluğu yüzünden evde boş geçirir veya bir gününü değerlendirmeye çalışıp arkadaşlarıyla görüşür akşamına keşke dinlenseydim diye pişman olur ve yarın iş var stresiyle uyumaya çalışır

İş içerisinde yöneticilerinden sürekli ne kadar hızlı olursan ol "burası neden bu kadar dağınık?" "hadi daha hızlı" durumuna göre isyan edecek dereceye gelene kadar yapabilirler eğer gerçekten eli yavaş ise çalışanın Mobbing uygulanır genelde bunu yaptırırlar daha eski elemanlara bir örnek vermek gerekirse pis işler verilir örneğin "Dağ olmuş kabin dağıttırılır" "sürekli sözlü sataşma yapılır" "sürekli şunu yap bunu yap denir"

Sonucunda bu yeni iş beğenmeyen gencimiz zaten iş şartları zor olmasına rağmen yaşadığı bu durumdan dolayı istifasını verir veya verdirilir biz yine iyi senaryoya bakalım diyelim ki bu gencimiz iyi çalışıyor ve o yüzden bu kadar da yüklenilmiyor bu durumda da iş içi entrikalar başlıyor biriyle molaya çıktığında "hayırdır molaları mı denk getiriyorsunuz?" "molalar da boş muhabbetler dönüyor her şeyin farkındayız" "ayrılmaz ikili,üçlü,beşli" gibi iğneleyici ve zaten kendi arkadaşlarıyla bile sosyalleşemiyorken işte de sosyalleşmeyi engelleyerek reyonda çalışırken oradan geçen yönetici "konuşmayalım işimize bakalım" gibi şeylerle iyice bu hayatta neden yaşıyorumu sorgulatmaya başlar

En azından Satış danışmanının yaşadığı 3 5 tane örnekle neler yaşadığını ki bunun zaman zaman ağır şeyler taşıdığı yeri geldiğinde pislik içinde toz içinde çalışabildiğini de söylemek isterim ki bence sadece saatleri bile yeterli şimdi diyeceksiniz hocam iyi de sen ne anlatıyorsun?

Şimdi dayıların sorusuna cevaplarım şudur
Biz iş istiyoruz ama iş için yaşamak işin her şeyimizi sömürmesini istemiyoruz
İş'e girdiğimiz de olduğumuz yerde saymak istemiyoruz yükselebilmek en azından 5 sene çalıştıktan sonra yeni gelenin de aynı ücreti aldığı bir iş istemiyoruz
Ve bu kadar şey yapıp asgari ücret ile sadece ev'e erzak alıp fatura ödeyelim diye çalışmak istemiyoruz biz insanız

Artık her şey daha pahalı dayılar emekli olmuş 5 10 sene önce evini arabasını bir şekilde almış şimdi sadece fatura ödeyip karınını doyurmayı bir şey zannediyor çok değil 5 10 sene önce herhangi bir yerde çalışmaya başlasaydık en azından Ev araba falan alırdık evlenirdik olur biterdi sonrası zaten karnın doysun faturalarını öde tamam zaten ah be dayım yaşadığını mı zannediyorsun sen?

Bu dayıları şuan 0 olarak bıraksak bir yerlere girip çalışsa bile aldığı ücretle birikim yapamayacağı için hiç bir şey alamayacak ve o zaman şuan ki durumun ne kadar boktan olduğunu bileceklerdi ama bunu yaşamadan asla anlamayacaklar o yüzden Boşverin sağlıcakla..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.