M

Çavuş
13 Eylül 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
16 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 ay
Apple Watch 8 ve Beklenen Tüm Özellikler
Apple Watch 7‘nin kullanıma sunulmasıyla birlikte şimdiden dikkatimizi Apple Watch 8 için çeviriyoruz. Muhtemelen Eylül 2022‘den önce gelmeyecek olsa da Apple’ın bir sonraki giyilebilir cihazı hakkında şimdiden birkaç söylenti var.
Olası çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgiler de dahil olmak üzere Apple Watch 8 hakkında şimdiye kadar duyulan bütün bilgileri yazımızda sizler için derledik.

Apple Watch 8 çıkış tarihi ve fiyatı

Apple Watch 8’in ne zaman duyurulacağına dair henüz bir haber yok, ancak bu, çıkış yıllarının Eylül ayında duyurulan orijinal model dışında ve çoğu zaman, iyi bir tahminde bulunabileceğimiz bir şey.
Daha spesifik olarak, geçmiş forma dayanarak Apple’ın Apple Watch 8’i Eylül ayının ilk veya ikinci Salı günü, yani 6 Eylül veya 13 Eylül‘de piyasaya sürmesi bekleniyordu.
Apple Watch 8’in ne kadara mal olacağını da bilmiyoruz, ancak Apple Watch 7 ile benzer bir fiyat etiketine sahip olma ihtimali yüksek, yani yaklaşık 399 ABD doları olması bekleniyor.
Haberler ve söylentiler
Geçmişte Apple ile ilgili konularda haklı olan ve Apple Watch 8 için iki yerine üç boyut olabileceğini ve yenisinin daha büyük bir seçenek olabileceğini söyleyen bir sızıntı bulunuyor. Ne kadar büyük olacağını söylemiyorlar, ancak 45 mm Apple Watch 7’deki ekranın zaten akıllı saat standartlarına göre oldukça büyük olduğu göz önüne alındığında, gözle görülür bir fark olabileceği düşünülüyor.
Sırada, Apple Watch 8’in bir vücut ısısı sensörü içerebileceğine dair bir iddia var. Bu iddia, Apple sızıntıları konusunda harika bir geçmişe sahip olan Ming-Chi Kuo‘dan geliyor.
Patent başvurularından bunun Apple’ın üzerinde çalıştığı bir şey olduğunu biliyoruz ve yüksek bir sıcaklık, vücudunuzda olmadığınız anlamına gelebileceğinden, egzersiz yapmak için uygun bir durumda olup olmadığınızı değerlendirmenize yardımcı olacak yararlı bir özellik olabilir.
Ayrıca Apple Watch 8 kan basıncıkan şekeri ve alkol seviyelerinin bazı kombinasyonlarını izleyebilir. Bu teori, Apple’ın bu şeyleri izlemek için sensörlere odaklanan bir şirketin en büyük müşterisi haline gelmesine dayanıyor.
Ancak bu, Apple’ın en azından bir kısmı üzerinde ciddi bir şekilde çalıştığını gösteriyor olsa da, bunun Apple Watch 8 için hazır olacağını garanti etmiyor. Ayrıca kan şekeri takibi ile tüm bu sensörleri görmeyi beklemiyorduk. Apple Watch 7’ye dahil edileceği daha önce söylendiği için en muhtemel olanı olarak karşımıza çıkabilir.
Peki yeni Apple Watch 8 ile beklenen yenilikler ve özellikler neler?

Daha iyi pil ömrü

Apple Watch 7’nin 24 saatten fazla dayanma eğiliminde olduğunu gördük; bu, Apple’ın iddia ettiğinden daha fazla ve yine de gerçekten yeterli değil, özellikle de uykunuzu izlemek istiyorsanız.
Bazı rakiplerle karşılaştırıldığında, daha da kötü görünüyor, birçok giyilebilir cihaz günler hatta haftalar sürüyor – ancak en uzun ömürlü olanlar Apple’ınki kadar çok özelliğe sahip olma eğiliminde değil.
Bu nedenle Apple Watch 8 için pil ömrünün önemli ölçüde iyileştiğini görmek istiyoruz. İdeal olarak, Apple Watch 7 ile elde ettiğimizin en az iki katı olmalıdır, ancak bu muhtemelen olmayacak.

Geliştirilmiş antrenmanlar ve uyku takibi

Apple Watch 7, oldukça fazla sayıda antrenmanı izleyebilir ancak bunu yaparken bazı oldukça temel özelliklerden yoksundur. Örneğin, bir koşuyu takip ederken kalp atış hızı uyarıları veya interval seansları almazsınız.
Benzer şekilde, uyku takibi mevcut olsa da, nasıl uyuduğunuza ya da uykunuzu nasıl iyileştirebileceğinize dair derin bilgiler sağlamada başarısız olur.
Bu iki özelliğin de Apple Watch 8 için daha da geliştirildiğini görmek istiyoruz. Apple bunu önceki tüm modeller için de bir yazılım güncellemesi olarak yapabilirse, o zaman çok daha iyi olur.

Daha fazla sağlık özelliği

Apple Watch 7, yeni özellikler konusunda oldukça hafifti, bu nedenle Apple Watch 8’in biraz daha büyük eklemelere ihtiyacı olduğunu hissediyoruz.
Bir vücut ısısı sensörüne, bir kan basıncı monitörüne, bir kan şekeri monitörüne ve hatta alkol seviyenizi takip etme yeteneğine sahip olabileceğine dair söylentiler bulunuyor, bunların herhangi birini veya hepsini görmek güzel olurdu.
Yeni bir görünüm
Apple Watch 7’nin piyasaya sürülmesinden önce, alıştığımız yuvarlak kenarların yerine düz kenarlarla önemli bir yeniden tasarımdan geçebileceğine dair söylentiler vardı. Giyilebilir cihazlarda bazı değişiklikler olsa da, aslında bunların hepsi daha büyük bir ekran ve daha küçük çerçevelerdi.
Bu nedenle, Apple Watch 8 için, ister daha düz kenarlar ister başka değişiklikler olsun, görünümün büyük ölçüde yenilendiğini görmek isteriz. Çünkü iPhone gibi, Apple Watch tasarımı da biraz bayat gibi gelmeye başladı.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
3 ay
Steam, Blockchain Temelli Her Şeyi Yasaklıyor!
Valve’ın “Steam’de Yayınlamamanız Gerekenler” listesine eklenen bir kurala göre, blok zinciri teknolojisi kullanan veya kullanıcıların NFT veya kripto para alışverişi yapmasına izin veren oyunlara Steam’de izin verilmeyecek. Değişikliğe, NFT tabanlı bir oyun üzerinde çalışan bir geliştirici olan SpacePirate dikkat çekti ve değişikliğin, şirketin gerçek dünya değerine sahip olabilecek oyun öğelerine izin vermemesi nedeniyle olduğunu söyledi. Ancak Steam, hareketle ilgili tartışmalardan da kaçınıyor olabilir.

Steam blockchain temelli özellikleri yasaklıyor

Steam, en iyi bilinen PC oyun mağazalarından biridir, ancak tek mağaza değildir. Epic’in CEO’su Tim Sweeney, şirketin NFT’lere dokunmakla ilgilenmediğini söylese de, bu politika mağazasındaki oyunlar için geçerli görünmüyor: Epic, yabancı kaynaklarla NFT kullanan oyunlar fikrine “açık” olduğunu paylaştı.
Ağustos ayının sonundan itibaren Steam’in kural sayfasının bir Wayback Machine yakalamasına bakıldığında, yalnızca 12 kural var ve kripto para birimleri veya NFT’lerden söz edilmiyor. Yeni kural diğer belgelerde de yok – şu anda Steamworks Dağıtım Programına Katılma sayfasında görünmüyor.
Steam, özellikle cinsel içerikli oyunlar söz konusu olduğunda, tartışmalı moderasyon kararları verme geçmişine sahiptir. Ancak bu durumda, insanlar NFT oyunlarına saygı göstermek için F’ye basıyor gibi görünmüyor – yanıtların ve SpacePirate’in tweet’lerine yapılan alıntıların çoğu, Valve’ı bu hamle için övüyor (veya bu konuda üzülenlerle alay ediyor)
Steam’in platformunda NFT’lere sahip olmaktan neden kaçınmak istediği belki de anlaşılabilir. SpacePirate tarafından gerçek dünya değerine sahip olabilecekleri gerekçesinin yanı sıra (CS:GO kaplamaları ve Team Fortress 2 şapkaları gibi şeylerin etrafındaki devasa ticari topluluklar göz önüne alındığında, bu biraz zayıf görünüyor), NFT ve kripto tabanlı oyunların özelliği yok. en iyi itibarlar. Bir geliştiricinin, bir dövüş oyununa dahil edilecekleri vaadiyle NFT’leri sattığı, ancak görünüşe göre parayı alıp kaçtığı rezil Evolved Apes destanı var. NFT’leri kullanan bazı potansiyel olarak ilginç oyun konseptleri var, ancak izin verilse bile bunlardan kaçının Steam için uygun olacağını söylemek zor.
UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
3 ay
PlayStation 5 İçin Apple Music Sürprizi!
Kasım ayında ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana PlayStation 5, müzik akışı seçeneği olarak Spotify‘ı sunuyordu ve şimdi ise size oyun oynarken en sevdiğiniz müzikleri dinleme seçeneğini artırmak için bir Apple Music sürprizi ortaya atıldı.

Apple Music, PlayStation 5 için mi geliyor?

İlk ipucu, bu hafta başlarında bir Reddit kullanıcısının PS5‘in müzik menüsünde görünen Apple Music’in bir resmini yayınlamasıyla geldi.

Bir Reddit kullanıcısının karşısına çıkan seçenek, yeni bir hesap oluşturduktan ve Spotify ile bağlantı kurmaya çalıştıktan sonra ortaya çıktı. Görünüşe göre uygulama işe yaramadı – Reddit kullanıcısı, bir uygulama mevcut olmadığında standart bir hata mesajı olduğunu söylediği “Bu uygulama yalnızca PS4’te oynanabilir” yazan bir mesajın fotoğrafını da paylaştı.
Kullanıcı, yeni bir ABD hesabı oluştururken Apple Music seçeneğini de görebildiğini, ancak bunu kullanma seçeneğinin olmadığını belirtti. Bu makaleyi yazarken yeni bir ABD hesabı oluşturmaya çalıştığında ise Apple Music seçeneği görünmüyordu.
Apple Music seçeneğinin tutarsızlığı, Sony ve Apple’ın çalışmalarında sahip olduğu bir şey için erken bir erişim gibi görünüyor. İki şirket yakın zamanda PS5 sahipleri için bir Apple TV Plus promosyonunda birlikte çalıştı, bu yüzden orada bir ilişki var gibi görünüyor. Apple, Apple Music’i geçen yıl Samsung akıllı TV’lerine getirerek, uygulamanın kullanılabilirliğini Apple platformlarının ötesine genişletmeye istekli olduğunu gösterdi. Uygulama, Apple ve Sony’nin uygulamanın PS5’e geleceğini duyurması için potansiyel bir mekan olacak olan Apple’ın 18 Ekim etkinliğinden sadece birkaç gün önce ortaya çıkıyor.

Sony ve Apple, yorum talebine ise hemen yanıt vermedi.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
3 ay
Twitter Yeni Özelliklerini Deniyor: Daha Çok Reklam Kapıda
Pek çok kullanıcı Twitter tarafından uygulanan yoğun reklam döngüsünden rahatsız. Ne yazık ki, bu reklamlar şirket için yeterli görünmüyor, çünkü onlara gösterilecek yeni bir yeri test ediyor: konuşmaların tam ortasında.
Yeni reklam formatı iOS ve Android’de test ediliyor ve Twitter’ın gelir ürün lideri Bruce Falck’a göre, testteyseniz bir tweet’e verilen ilk, üçüncü veya sekizinci yanıttan sonra reklamlar göreceksiniz. Yeni konuşma içi reklamların nasıl göründüğüne dair bir GIF paylaştı:

Twitter reklamları arttırıyor

Sohbet içi reklam tam olarak beklediğiniz gibi görünüyor, ancak pek çok kişi bunu beğenmediğini belirtiyor. Twitter zaten oldukça uyarıcı bir yer olabilir, özellikle de potansiyel olarak hararetli yanıtlara dokunarak risk alınıyor; Elon Musk taklitçileri gibi diğer önemsiz şeyler arasında reklamları bilişsel olarak işlemek zorunda olmak oldukça zor olacak.

Başka planlar da var

Twitter’ın Salı günü Twitter Spaces yaratıcılarını Spaces Spark Programı adı verilen üç aylık yeni bir hızlandırma programı aracılığıyla desteklemeyi planladığını duyurdu. Twitter’ın planları, Clubhouse’un Mart 2021’de başlattığı benzer bir içerik oluşturucu üç aylık programını takip ediyor.
Twitter, Spark Programının teknik, finansal ve pazarlama desteği ile yaklaşık 150 Spaces yaratıcısını “keşfedip ödüllendirmek” için tasarlandığını söylüyor. Başvuran ve giren herkes için, buna aylık 2500$’lık bir maaş, Twitter’da Alanlarınızı tanıtmak için harcayabileceğiniz aylık 500$’lık reklam kredisi, yeni Twitter özelliklerine erken erişim, Twitter’ın resmi sosyal medya hesaplarından destek ve “öncelikli fırsatlar” dahildir. iyi performans gösteren Spaces için uygulama içi keşfedilebilirlik.”
Twitter, Clubhouse’un bu yılın başlarındaki Creator First programına kıyasla biraz farklı bir avantaj paketi sunuyor. Creator First, canlı ses yaratıcıları ile sponsorluklar için markalar arasında bağlantı kurmaya ve hedef kitlelerini oluşturmaya odaklandı. Clubhouse’un “Pilot Sezonu”nun bir parçası olan gösteriler için aylık 5.000 $ – Twitter’ın sunduğundan biraz daha fazla – ve yeni ekipmana erişim içeriyordu.
Twitter bu özellik ile rekabeti arttırsa da reklamları çoğaltma politikası yüzünden kullanıcı kaybetmeye devam edebilir.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
3 ay
Activision’dan Yeni Call of Duty Hile Önleme Sistemi
Activision, hem Call of Duty: Warzone hem de Call of Duty: Vanguard oyunlarında uzun süredir problem haline gelen hileler için yeni bir Ricochet hile önleme sistemi geliştiriyor.

Activision, Call of Duty hile sistemi geliştiriyor

Sistem, PC çekirdek düzeyinde bir sürücü, oyuncu davranışını incelemek için makine öğrenimi algoritmaları ve hile yapanları araştırmak için çalışan bir “özel profesyonellerden oluşan ekip” kombinasyonunu kullanacak.
PC çekirdeği düzeyindeki sürücü, Activision tarafından Call of Duty franchise’ı için dahili olarak geliştirildi ve ilk olarak yaklaşmakta olan Pacific güncellemesiyle Call of Duty: Warzone için piyasaya sürülecek. PC oyunları, karmaşık hileleri tespit etmek için giderek artan bir şekilde çekirdek düzeyinde sürücüler kullanıyor, ancak Windows’ta bu kadar yüksek düzeyde çalıştıkları için, böyle bir yaklaşımı çevreleyen gizlilik endişeleri her zaman vardır.
Activision’a göre Call of Duty’deki Ricochet hile önleme sistemi her zaman açık olmayacak. Bu, çekirdek düzeyindeki sürücünün yalnızca Call of Duty: Warzone’u açtığınızda çalıştığı ve çıktığınızda sürücünün kapanacağı anlamına gelir. Sürücünün kendisi, kod enjekte etmeye veya oyunu manipüle etmeye çalışıp çalışmadıklarını görmek için Warzone ile etkileşime giren süreçleri izleyecek ve sonuçları geri bildirecektir.
Çekirdek seviyesindeki sürücü, Call of Duty: Vanguard’a ise “daha sonraki bir tarihte” gelecek.
Call of Duty oyuncuları, çekirdek düzeyinde bir sürücü hakkında kaçınılmaz sorular ve endişeler olsa bile, bu yeni hile karşıtı çabayı memnuniyetle karşılayacaktır. Call of Duty Twitter hesabından ise konuyla ilgili bir paylaşım yapıldı.

Hile yapanlara sert bir uyarıda bulunulan açıklamada, “Hile yapanlar hoş karşılanmıyor. Hile yapanlara tolerans yoktur ve yakında ne demek istediğimizi anlayacaksınız.” ifadelerine yer verildi.
Activision binlerce hesabı yasaklarken, hileciler aylardır Call of Duty: Warzone’u mahvediyor. Tanınmış Warzone oyuncuları, sorun hakkında oldukça sesli hale geldi ve Raven Software’i hile sorunları hakkında daha sık iletişim kurmaya ve Ağustos ayında tam bir hile karşıtı sistem vaat etmeye zorladı.
Activision tarafından geliştirilen bu hile önleme sistemiyle birlikte, oyun içi hilelerde gözle görülür bir düşüş yaşanması bekleniyor.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
3 ay
AirPods Birçok Yeni Özelliğe Kavuşacak
The Wall Street Journal’a göre Apple’ın AirPod’ları için yeni sağlık odaklı özellikler keşfettiği bildiriliyor. Özellikler, kullanıcıların ateşini ölçmek, duruşlarını izlemek ve işitmelerini iyileştirmek için kulakiçi kulaklıkları kullanmayı içerebilir. WSJ, ikinci işlevin AirPods’un mevcut “Konuşma Hızlandırma” özelliğinden önemli ölçüde farklı olup olmadığının net olmadığını belirtiyor.
WSJ’ye göre, bu işlevler “gelecek yıl beklenmiyor ve asla tüketicilere sunulmayabilir veya zamanlama değişebilir.” Başka bir deyişle, iPhone üreticisi, önümüzdeki bir veya iki yıl içinde çıkacak ürünlerle entegre etmek için aktif olarak çalışmak yerine, bu yeni sağlık özelliklerini keşfediyor gibi görünüyor.

AirPods yeni özelliklere kavuşacak

Bu sensörleri eklemek Apple için mantıklı olacaktır. Şirket, ürünlerini sağlık ve fitness uygulamalarının gücüyle giderek daha fazla pazarlıyor, ancak şimdiye kadar bu ilginin çoğu Apple Watch’a odaklandı. Geçen ayki raporlar, şirketin giyilebilir cihazlara kan basıncını, sıcaklığı, uyku kalitesini, kandaki oksijeni ve kan şekerini izleme dahil olmak üzere çeşitli sensörler eklemeyi düşündüğünü öne sürdü.
Sağlık özelliklerini ticari ürünlere entegre etmek, çoğunlukla tıbbi düzenleme standartlarının yüksek çıtasını karşılamanın zorluğu nedeniyle zor bir iştir. Bu kaçınılmaz olarak gecikmelere yol açar. Örneğin, Haziran ayında bir sonraki Apple Watch’un sıcaklık izleme ekleyeceği bildirildi, ancak bu işlev Eylül ayındaki Apple Watch 7’de hiç görünmedi. Bu durumun temel sebebi daha önce de söylediğimiz gibi bu sektörün oldukça zorlu ve pahalı olması. Bu tarz riskli girişimlerden kaçınarak şirketler milyonlarca dolarlarını koruyabilirken giyilebilir teknoloji üretip bilinenin dışına çıkmak istemiyorlar.
Fakat geleceğin bu alanda olduğu aşikar olduğu için birkaç büyük firma bu alana oldukça büyük yatırımlar yapıyor. Bunlardan bir tanesi de Apple olarak karşımıza çıkıyor.
Ne yazık ki, WSJ’nin raporu, Apple’ın AirPod’lar için planları hakkında fazla ayrıntı içermiyor. Yine de birinin kulağından sıcaklık almak olağandır ve piyasada, eğilirken kullanıcıları uyarmak için dijital sensörler kullanan birçok duruş cihazı vardır. Apple, AirPod’ları bir tür işitme asistanı olarak kullanmakla ilgilendiğini zaten gösterdi, ancak kulaklıklar bu amaç için FDA tarafından onaylanmadı.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
4 ay
Apple Etkinliği Yaklaşıyor! Neler Tanıtılacak?
Apple’ın bir sonraki donanım etkinliği, bugün gönderdiği davetlere göre 18 Ekim’de gerçekleşecek. Şirketin ikinci sonbahar etkinliğini bir çift yeni MacBook, yeniden tasarlanmış bir üst seviye Mac Mini ve muhtemelen bir çift üçüncü nesil AirPod’u piyasaya sürmek için kullanması bekleniyor. Apple etkinliği hakkında merak edilenleri derledik.
Davet videosu tek bir kelimeyle dalga geçiyor: Aşağıda, Apple pazarlama yöneticisi Greg Joswiak’ın bir tweetinde görüldüğü gibi, mini LED teknolojisine işaret edebilecek noktalı bir yazı tipinde görünüyor. “Özel” etkinlik Apple.com’da 13:00 ET / 10:00 PT’de canlı yayınlanacak.

Apple etkinliği yaklaşıyor
Söylentiler, aynı M1X işlemcinin yeniden tasarlanmış üst düzey bir Mac Mini’de yer alacağını gösteriyor. Yeni makinenin, iki Thunderbolt / USB 4 Type-C bağlantı noktası ve iki USB Type-A bağlantı noktası ile geçen yılki M1 modelinden daha fazla bağlantı noktasına sahip olacağı bildiriliyor. Değişiklikler, yeni Mac Mini’yi ileri düzey kullanıcılar için çok daha uygun hale getirecek.

Son olarak, Apple, şirketin orijinal gerçek kablosuz kulaklıklarının üçüncü neslini temsil eden bir çift yeniden tasarlanmış AirPod’u duyurabilir. AirPods’un AirPods Pro’ya benzer bir tasarımı benimsemesi bekleniyor, daha kısa gövdeler ve yeniden tasarlanmış bir şarj kutusu ile beraber gelip gelmeyeceği kesin değil.
Bir sızıntıya göre Apple’ın yaklaşmakta olan MacBook Pro’ları, temel modellerde yükseltilmiş 1080p kameralar, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ve her yerde daha küçük çerçeveler içerebilir.
Söylentiler, Apple’ın 18 Ekim’deki “Unleashed” etkinliğini resmen açıklamasından kısa bir süre sonra tahminleri yapan iOS geliştiricisi ve sızdırıcı @dylandkt’tan geliyor.
Bir sızıntıya göre temel modellerde depolama ve daha küçük çerçeveler.Söylentiler, Apple’ın 18 Ekim’deki “Unleashed” etkinliğini resmen açıklamasından kısa bir süre sonra tahminleri yapan iOS geliştiricisi ve sızdırıcı @dylandkt’tan geldi. Sızdıran, hem 14 inç MacBook Pro hem de 16 inç MacBook Pro’nun mini LED ekrana sahip olacağını ve 2021’de ortaya çıkan söylentileri ve raporları yineleyeceğini söylüyor. Salı günü erken saatlerde, bir ekran analisti mini LED’in “%100″ olduğunu söyledi. onaylandı” yeni modellerde.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
4 ay
Kripto Para Dünyası Yükselişte! Bitcoin 60 Bin Doları Ne Zaman Görecek?
Bitcoin bu hafta etkileyici bir performans sergiledi ve önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkmayı başardı, yaşanan bu yükselişin ardından 53 bin direncini de hızlı bir şekilde aştı. Eylül ayının ATH seviyesine imza atılırken aynı zamanda da 100 saatlik ortalamanın üstüne çıkarak yatırımcıları mutlu etti. Kripto paralar önümüzdeki günlerde bu yükselişe devam edecek mi?
Hafta içi en yüksek 56100 dolara ulaşmayı başardı ve 55 bin ila 58 bin dolar arasındaki mevcut yatay trende giriş yaptı.

Şimdiye kadarki ralli, çok daha genç kriptolardan kar elde ettiğini gösterirken, piyasanın ilk isimleri (Bitcoin, Ethereum, Link) istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bu yılın başlarında 50 bin doların üzerinde Bitcoin satın alan birçok zayıf el, Mayıs düşüşleri sırasında panik içinde satış yaptılar, ancak kalan bazı yatırımcıların, özellikle 55 bin ila 58 bin dolar arasında yakın vadeli satış baskısı eklemesi de beklenen bir durumdu.

Kripto para dünyasında durum ne?

55 bin dolar ile 58 bin dolar arasındaki bölgede gerçekleşen teknik ve ağır işleyen yükseliş denemeleri düşünülünce, BTC’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan 64800 dolara doğru büyük bir kırılmayı onaylamadan önce bu seviyelerin üzerine çıkmak için birden fazla girişimde bulunması gerekebilir.

Yakın vadeli teknikler, özellikle 4 saatlik grafik, orta derecede aşırı alım seviyelerine ulaştı ve bir sonraki büyük hamleye hazırlanmadan önce bir konsolidasyon veya küçük bir geri çekilme gerektiğini gösteriyor. Şu anda Bitcoin, çok önemli bir seviye olan 52900 dolar seviyesi ile Eylül’ün yükseğinin üzerinde kalmaya devam ediyor.
Bunlarla beraber dominanstaki yükseliş de altcoin’lerin üstünde büyük bir baskı oluşturarak yükselişin önüne geçiyor. İlerleyen günlerde dominansın rahatlaması ve yükselen trendin sağlamlaşması ile altcoin’lerde de hatrı sayılır yükselişler görülebilir.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
4 ay
Çıkacak Olan En İyi Xbox Series X Oyunları
Yaklaşan en iyi Xbox Series X oyunları, eğlenceli ve yeni deneyimleri oyunculara sergilemek için gün sayıyor. Peki hangi oyunlar çıkış yapacak?
Xbox Series X ve Series S artık piyasada ve dünyanın dört bir yanındaki oyunculara daha iyi çözünürlük, daha yüksek kare hızları ve ışın izleme özellikleri vaat ediliyor.
Xbox Series X ve Series S, büyük bir özel lansman başlığı olmadan mağaza raflarında yerini aldı. Bunu telafi etmek için yeni donanım için “optimize edilmiş” 30’dan fazla oyun geldi.
Bu oyunlar oyunculara birkaç farklı şekilde sunulacak. Assassin’s Creed Valhalla gibi oyunlar, konsolların Akıllı Teslimat özelliğini kullanarak, oyuna Xbox One‘da sahip olan oyunculara ücretsiz yükseltme sağlar. Gears Tactics ve Ori and the Will of the Wisps gibi birinci taraf oyunlar da dahil olmak üzere bu yükseltilmiş oyunlardan bazıları Game Pass aracılığıyla edinilebilecek. Peki bu oyunlar hangileri?

En iyi Xbox Series X oyunları

Listede, hali hazırda çıkış yapmış ve oynanabilir durumda olan oyunların yanı sıra yayınlanma tarihi için gün sayılan birçok yapım yer alıyor. İşte tüm oyunlar:
 • Assassin’s Creed Valhalla (Akıllı Teslim)
 • Borderlands 3 (Akıllı Teslim)
 • Bright Memory 1.0
 • Cuisine Royale (Akıllı Teslim)
 • Dead by Daylight (Xbox Game Pass and Smart Delivery)
 • Devil May Cry 5: Special Edition
 • DIRT 5 (Akıllı Teslim)
 • Enlisted
 • Evergate
 • The Falconeer (Akıllı Teslim)
 • Fortnite
 • Forza Horizon 4 (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • Gears 5 (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • Gears Tactics (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • Grounded (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • King Oddball (Akıllı Teslim)
 • Maneater (Akıllı Teslim)
 • Manifold Garden (Akıllı Teslim)
 • NBA 2K21
 • Observer: System Redux
 • Ori and the Will of the Wisps (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • Planet Coaster (Akıllı Teslim)
 • Sea of Thieves (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • Tetris Effect: Connected (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • The Touryst (Xbox Game Pass and Akıllı Teslim)
 • War Thunder (Akıllı Teslim)
 • Warhammer: Chaosbane Slayer Edition
 • Watch Dogs: Legion (Akıllı Teslim)
 • WRC 9 FIA World Rally Championship (Akıllı Teslim)
 • Yakuza: Like a Dragon (Akıllı Teslim)
 • Yes, Your Grace (Akıllı Teslim)

Kaynak: Teknoloji Haberleri
M
4 ay
Yeni Marvel Dizi, Filmleri ve Çıkış Tarihleri
Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Evresi için yapımı süren yeni dizi, filmleri ve çıkış tarihleri ne zaman? Tüm detaylar yazımızda.
2022 ve sonrasında piyasaya sürülecek daha birçok film ve TV şovu ile Marvel‘in 4. Aşama programının eksiksiz bir özetinin yanı sıra çıkış tarihleri, büyük oyuncu kadrosu, fragmanlar ve diğer duyurular dahil olmak üzere stüdyonun gelecek tüm prodüksiyonları için detayları sizler için derledik.

Yeni Marvel dizi ve filmleri ile çıkış tarihleri

 • Eternals | 5 Kasım 2021
 • Hawkeye |24 Kasım 2021
 • Spider-Man: No Way Home | 17 Aralık 2021
 • Ms. Marvel | 2022 başı
 • Doctor Strange in the Multiverse of Madness | 25 Mart 2022
 • Thor: Love and Thunder | 6 Mayıs 2022
 • Black Panther: Wakanda Forever | 8 Temmuz 2022
 • The Marvels | 11 Kasım 2022
 • Galaksinin Koruyucuları Holiday Special | Aralık 2022
 • Moon Knight | 2022’de bekleniyor
 • She-Hulk | 2022’de bekleniyor
 • Secret Invasion | 2022’de bekleniyor
 • Ant-Man and the Wasp: Quantumania | 17 Şubat 2023
 • Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 | 5 Mayıs 2023
 • Fantastik Dörtlü | Tarih henüz duyurulmadı

İşte öne çıkan bazı yeni Marvel dizi, filmleri ve çıkış tarihleri:

Spider-Man: No Way Home

İkinci MCU Spider-Man filminden bir süre sonra başlayan No Way Home filminde, Peter Parker’ın (Tom Holland) gizli kimliğini geri getirmek için Doctor Strange’den (Benedict Cumberbatch) yardım istediğine şahit olacağız. Merakla beklenen film, 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek.

Thor: Love and Thunder

Kuşkusuz, Thor: Love and Thunder bir tür mini Avengers filmi olacak. Ancak Şimşek Tanrısı, MCU’nun orijinal Avengers kadrosunun başka bir canlı aksiyon gezisine çıkan tek üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Diğer Marvel filmlerinde rol alan oyuncular ve karakterlerin de bulunacağı film, 6 Mayıs 2022 tarihinde vizyona girecek.

Ms. Marvel

Aslen 2021’de beklenen ama şimdi 2022’de çıkacak olan Ms. Marvel, Kamala Khan’ı (Iman Vellani) MCU’yla tanıştırıyor – ilk Müslüman süper kahraman ve aynı zamanda Marvel’s Avengers oyununun geçen yıl piyasaya çıkan karakterlerden biri olarak dikkat çekiyor.
She-Hulk
Oyuncu Tatiana Maslany, Bruce Banner’ın kuzeni Jennifer Walters’ı, 2000’lerin ortalarından itibaren çok beğeni toplayan Dan Slott çizgi romanına benzer şekilde, yarım saatlik bir yasal komedi olarak tanımlanan She-Hulk dizisinde oynayacak. Mark Ruffalo, bu dizide de yer alarak tekrardan karşımıza çıkacak.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.