C

Er
01 Eylül 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
C
2 hafta
akşam yemeğinde ne yediniz
evet dürüstçe ne yediniz
C
geçen ay
Londra'da yaşam hakkında her şey
Merhabalar,

8 seneidr İngiltere/Londra'da yaşıyorum; sorularınızı alabilirim
C
2 ay
ben kötü biri miyim?
Bir süredir edindiğim ve hala bana bile garip gelen bir alışkanlığım var. Bana aşırı zevk ve mutluluk vermesinin yanında bu mutluluğun arkasındaki motivasyonumu sorguladığımda acaba kötü bir insan mıyım diye sormuyor değilim. Ama işin arka planını önce sizlere açarak by alışkanlığıma gelmek istiyorum:

İstanbul'da ilkokul-lise boyunca aynı okulda okudum. Özellikle lisede aşırı derecede dışlandığım ve kimi zaman fiziksel şiddete kadar gelen ayrımcılık ve düşmanlık gördüğüm günler oldu. Kibar bir çocuk olduğumdan sürekli 'i*ne, t*p vs." gibi küfürler yerdim ve koca bir sınıfın her daim ayrımcılığına uğrardım. Bir gün bir hocanın bile beni bu dışlayanlarla beraber güldüğüne sahit olmuştum. Ne bir dostum ne de düştüğümde kaldıranım vardı; maddi manevi tekme yerdim.

O dönemler sanata sardım; ne yapıp ne edip sanatçı olacağım, bir şekilde kendi markamı yaratıp hatta yurtdışına çıkacağım dedim. Uzun lafın kısası, her şeyi sineye çektim ve üniversiteden itibaren hayat yüzüme güldü. muhteşem ve başarıyla geçen 4 senenin ardından Londra'da yükseklisans yaptım ve burada kaldım. Şimdi asıl soruya geliyorum:

Facebook'ta orada burada zamanında bana işkence çektiren herkes bir şekilde bende ekli kalmış durumdalar. Yani her paylaşımlarını görüyorum. Bundan 2-3 ay önce özellikle bana her okul günü kan kusturan bir çocuğun evini kaybettiğini, boşandığını ve oradan buradan dilendiği paralarla ayakta kaldığını gördüm. Facebook'ta her gün depresif, içkiye vurmuş, çökmüş ve aşırı kilo almış haliyle paylaşımlar yapıyor (bu çocuk lisede aşırı fit idi)

Her gün onun paylaşımlarına baktıkça aşırı zevk alıyorum. Allah'ım diyorum sopan yok ama bana bunları gösteriyorsun ya, tırnağımla kazıyarak geldiğim şu noktada elimde zevk viskimle şu çocuğun (artık adam gerçi) çöküşünü bana gösterdin ya, şükürler olsun diyorum

Her gün profiline girip bugün ne kadar dibe batmış diye merak ediyorum her defasında da ayrı bi felaket görüp mutlu oluyorum

Sonra bi kendime bakıyorum; belli ki affetmemişim asla bu ve bunun gibi insanları. kendimi kötü hissediyorum birinin çöküşünden zevk aldığım için. Ama sonra da diyorum ki zamanında yaşadığım işkence dolu yıllarda ben de belki bitebilirdim, pes edebilirdim, intihar bile edebilirdim ama dayandım; şimdi bunun zevki neden bana çok olsun?

ne düşünüyorsunuz.....
C
2 ay
vücut yaptım iyi mi? (SS'li)
Herkes böyle konular açıyor benim ne eksiğim var dedim

2018'den beri HIIT çalışıyorum aynı zamanda bboxing yapıyorum
< Resime gitmek için tıklayın >
C
2 ay
yeni mezuna 4bin tl maaş?
selamlar
Kuzenim istanbul anadolu yakasında bi tekstil firmasında bir ofis işi buldu. moda tasarım mezunu yani öyle türkiyede çok parlak bi gelecek vad edecek bi bölüm değildi şimdi hazır modayla da alakalı bi iş yerinden teklif almış durumda ama ofis tam 9-6 buçuk arası ofis işi. orada çalışan bir patronun asistanlığı gibi. sizce oradan yükselebilir mi? bir de ayda 4bin iyi midir 27 yaş yeni mezun biri için?
C
2 ay
istanbulda ideal aylık maaş?
Çok bir şey değil istediğim;
hafta sonu arkadaşlarla 2 kadeh bir şeyler içebileceğim bi mekana gidebileyim

Sağlıklı organik yiyecek alıp evde pişireyim (işe de götüreyim, dışarıda yeme parası düşsün)

kiramı ödedikten sonra eksiye mi düştüm demektense biriktirdiğim parayla acaba bu yaz tatil yapabilir miyim? diye düşüneyim. (kiram 2500 TL)

bu kadar. istanbulda bu ayda en az kaç maaşa olur?
C
3 ay
yeni mezun maaşları?
İyi devlet/özel üniversitelerinden mezun olan sosyal bilimler yeni mezunları İstanbulda ayda ortalama ne kadarla işe başlarlar?
C
4 ay
günde kaç para kazanıyorsunuz?
çok merak ediyorum... Türkiye'de bu kadar ekonomik zorluk yaşanırken yeni mezunlar ne kadar kazanıyor? internetteki tüm veriler 2020 ve öncesine ait. Peki 2021'de mezun olan veya az çok 5-10 senelik deneyimli bir mezun ofis işinde ne kadar kazanıyor günde?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.