M

Er
06 Ağustos 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
122 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
M
geçen hafta
Ayrık matematik ve mantık devreleri
Arkadaş makine mühendisliğinde okuyorum dünya dijitalleştiği için sürekli kod yazmak zorunda kalıyoruz ancak bilgisayarın ve kodların çalışma mantığını pek anlayamadığımdan kod yazarken zorlandığımı söylemek zorundayım.

Mantık devrelerine ve ayrık matematiğe ayrıca çalışmak yararıma olur mu?
M
2 hafta
GRE sınavı örnek matematik soruları.
Ösym den hayır göremeyince gavur sınavlarına çalışmaya başladım. Taktiri size bırakıyorum forumdaşlar;

Ulan bu soruları ilkokulda soran öğretmene soruşturma açar M.E.B. çok hakkımız yeniyor çok.... Gavurun lisans üstü sınavında çıkan soruları bizde ilkokulda sormazlar. Bu soruları çözeni parasıyla bile tıp diş okutturmuyor bizim devlet.

6
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Not: Kütüphaneden aldım kitabı ben çözmedim soruları.
M
2 hafta
Şaka maka ülkede kimyacının olmaması
Her sene kimya olimpiyatlatında full çeken ülkenin içler acısı halidir. Kimya alakalı bir bölüm seçmeyi düşünen var mı?

Kauçuk plastik gibi en basit malzemeleri bile üretemeyen ülke durumundayız. Ülkede doğru düzgün kimyacı yok. Hizmet sektörü ile kalkınma olmayacağını halk kafasına vurula vurula öğrenecek, öğreniyor.

Bütün başarılı öğrencileri aile baskısıyla sağlık sektörüne gönder ondan sonra "Ülke de üretim yok... Üretim!" Diye gez. Olmayacak tabi. Ne sandın?
M
3 hafta
Türk halkının tıp aşkı.
Hakkında sayısız doktora tezi çıkarılabilecek aşktır.

Şaka maka bu ülkede doktorluk Akp gibi bir şey oldu çıktı. Halk hiçbir şekilde vazgeçmiyor. Doktor arkadaşlar döner sermaye almıyoruz üç kuruşa çalışıyoruz diyor. Halk; "dönerini de söyle uçkağıtçı" diyor. Sütünü helal etmeyenler mi dersin bir daha yüzüme bakma diyenler mi....

Bir zamanlar bu meslek iyi para götürüyordu ama o zaman 65 milyon nüfusa 4.000 mezun belki vardı. Şimdi olmuş 17.000 kontenjana 85 milyon. Eee adam nasıl aynı parayı kazansın? Hani seviye de düşse gene önemli olmaz ama burada öyle bir durumda yok. Kars tıpla İtü makina hemen hemen aynı puanda. Seviye de fazla düşme olmadan kontenjanlar uçmuş gitmiş ama halk hala tıp aşkı ile çıra gibi yanıp tutuşuyor.
M
4 hafta
ders notu
M
4 hafta
Gri Koç'un griden beyaza isimli kitabı
Okuyan var mıdır merak ettiğimdir.

Biraz gaz versin diye okumayı düşünüyorum. Okuyan var mı? nasıl yazmış hergele?
M
geçen ay
404
404

Deleted
M
geçen ay
Avrupalıyım diye kız tavlamak
Deneyeceğim eylem.


Bölümde bir kız var ınstagramda hiç fotoğraf atmamasına rağmen 1600 civarında takipçisi var. Evet hiç fotoğraf yok ve 1600 takipçi var. herkes güzel sevgilisi olsun istiyor....Neyse, Instagramda kendimi Hollanda asıllı türk gibi tanıtıp kıza tanışma teklifi edeceğim. 5-10 tane de Hollanda ortamlarından fotoğraf koyarım kız da hollandalı izlenimi yaratırım. Hollandalı olmadığımı anlayana kadar da psikolojik manipülasyonla falan bağlamaya çalışıcaz artık.


Ulan şu işe bak. Düştüğümüz hala bak.
M
2 ay
Asla pes etme mottosunun milletin hayatını karartması
Üzerinde durulması gereken konu.

Gri koç ve benzerleri aşıladığı bu felsefe millete ciddi zarar veriyor. Adam salağın teki diyor ki ben koç tıp kazanacam millete umut olucam.... Kazanamıyor... Bu sefer de asla vazgeçmeyeceğim diyor sınava girmeye devam ediyor. Kazanabiliyor mu yok? Yok.

Başarısız olduğunuz da "Bu okul benim neyime..." diyebilmelisiniz arkadaşlar aksi taktirde başarılı olamadığınız gibi üstüne bir de Uruk-Hai olursunuz.

Kısaca kişisel gelişim uzmanlarını ve sınav koçlarını dinlemeyin.

Edit: İmla.
M
2 ay
Uruk Hai vs Koç Tıp Yaman
Uruk'un alacağı versustur.

Uruk aklı selimdir doktor olmak ister, hayali Kars tıptır her şeyden öte anadolu çocuğudur; Yaman ise kafadan kırıktır, şekil şukul peşinde koşar, Koç Tıp'ı kazanıp sarışın pelinsuları Koç kampüsünde bafilemek en büyük hayalleri arasında olsa da Koç tıp yerine kazanacağı şeyi herkes çok iyi bilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.