S

Er
02 Ağustos 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 11)
Gönderiler Hakkında
S
4 gün
Bir Dönemin Ardından Gebze Teknik Yorumum
Merhaba, universite sinavinda 9k yaparak GTÜ CENG'e girdim. Birçoğunuzun bileceği üzere forumda bazen goygoy bazen ciddi olarak çok övülen bir okul/bölüm.

Okul Şartları
-Okul konum itibariyle güzel bir yerde. Benim gibi aslen Anadolu yakasında yaşayanlar rahatça ulaşabilir Marmaray ile
-Gebze çok egleneceginiz bir yer olmasa da Marmaray ile kolaylıkla Kadıköy'e kadar gidersiniz.
-Kampüs çok güzel yeşil bir alanda ve imkanları da iyi düzeyde

Eğitim
-Ders Müfredatı konusunda Boğaziçi, ODTÜ gibi büyük isimleri sollaması aslında GTÜ'nün asıl meşhur olma sebebi.
-Derslerde işlenen konunun yani sira Linus Torvalds, Guido von Rossum gibi üstatlardan yilin belirli dönemlerinde ders tadında seminerler aliyoruz.
-Okulun siber güvenlik eğitimi çok güçlü, üç ayda kali linux, su, uyku şeklinde büyük firma sistemlerine sızacak bilgiyi veriyorlar ve bol bol etik hackleme lablari var (etik diyelim ona)
-Kardeş okulumuz Harvard oldu bu yıl bu sayede birçok online ders icerigine erisiyoruz.

Okulda çok fazla üst düzey yetenekli insan var. Koklayarak yazılım açığı algılayan da gördüm pentagon sisteminde backdoor açıp sevgilisini o kapidan tatile çıkaran da yani size çok sey katacak insanlar ile karşılaşacaksınız.
Yurtdışı ve İş İmkanı
-Gecen yil mezun olan 256 kisinin %36sı Microsoft, %8 facebook/instagram(meta) %12 Apple %14 Amazon %15 Google ve kalan %15 ise diger sirketlerde ise girdi. Yani FAANG altyapısı Gebze Teknik
-Ortalama aylik $ 70k-200k para ile basliyorlar.

Sorulariniz olursa sorabilirsiniz < Resime gitmek için tıklayın >
S
4 ay
Sistemin Online'a Evrilmesi
Hepimiz bugünlerde, korona süreci sona erince online süreci de bitecek ve maskeleri çıkarıp kampüslerde dolaşacağız düşüncesi içerisindeyiz.
Fakat dünya geneline bakarsak birçok alam online'a dogru evrilmeye başladı.
Örneğin eskiden bir işlemci için milyonluk etkinlik yapan AMD, Intel dahi bu tanıtım fuarlarını bırakıp online olarak teknoloji basınıyla görüşmenin ne kadar karli olduğunun farkında.
Benim tahminim de bundan sonra hicbir zaman üniversitelerde tam anlamıyla yüz yüze eğitim olmayacağı yönündedir.
Siz ne düşünüyorsunuz ?
S
4 ay
TYT Fen Hakkında
Geçen yıl sınava girerken dikkatimi çeken şeylerden birisi TYT Fen adına müfredat inanılmaz kalabalık ve yoğun olsa da sınavda çıkan tarz ve konular hep ayni kalmaktaydı.
Ayrıca piyasadaki kaynakların çoğunun da birbirine benzeyen ygs tipi sorularla tyt fen kaynağı hazırladığını gördüm
Ben hazırlanırken Bilgi Sarmal Fizik+, Fen bilimleri Tyt fen güzel gelmişti. Bu yayınlarda konuyu gerçekten kavrayıp kavramadiginizi soran guzel sorular vardı.
Sizin düşünceniz nedir ? Sizce TYT fen kaynak çözülmeden sadece konu anlatım ve çalışmalar ile de başarılabilir mi ?
S
4 ay
Laptoptan Gelen Sanayi Makinesi Sesi
Merhaba arkadaşlar uzun süredir böyle bir sorun yaşıyorum. Laptop normal dururken dahi bir anda bu ses çıkıyor ve videodaki gibi hafif vurunca geçiyor. Fakat laptopun konumunu degistirmeye çalışınca yine çıkıyor.
Sorun nedir ve nasıl çözerim ?

S
4 ay
Yazılımcı Adayı Bir Şahıs Linux Kullanmalı Mıdır ?
Merhabalar 18 yaşındayım ve kendimi yazılım alanında geliştirmeye çalışan bir öğrenciyim.
Sorum ise ileride bilişim sektöründe rol alacak ve belki de programlamacı olacak bir bireyin linux kullanması gerekir mi ?
Linux uzaktan bakınca çok kompleks bir sistem gibi geliyor. Tabi her şeyde oldugu gibi içine girip alışıp öğrenince daha işlevli ve daha akıcı olabilir, peki sizce hiç kullanmayan biri olarak öğrenmem gerekiyor mu ?
Bu öğrenme süreci çok aşırı zaman alır mı ?
S
4 ay
Online Eğitim Süreci Nasıl İşler (Hazırlık)
Merhabalar bu yıl hazırlıga kalmayı tercih ettim, okulum henüz tamamen yüz yüze olduğunu söylese de muhtemel olarak online eğitime topyekün geçilir gibi geliyor bana.

Online eğitim ssüreci hazırlık için nasıl işliyor ?
Hazırlığa kalmaktaki amaçlarımdan birisi aktif biçimde konuşmalarda yer almak ve dili gündelik yaşamıma yedirmek. Kısacası bolca pratik yapmak.
Online sürecinde buna benzer konuşmalar yapılan sınıf ortamı oluyor mu yoksa hocalar grammer bazlı anlat geç mi yapıyor ?
S
4 ay
Silinmeli
Sert ve haklı tepki üzerine kaldırdım
S
5 ay
IELTS ve genel dil öğrenmek için hazırlanmak
Merhabalar,
Ben bundan muhtemel olarak 2-3 yil sonra ielts veya toefl sınavına girecegim. Yurtdışında bir okula doktora için başvurmayı düşünüyorum.

Cambridge sitesinde de yaptığım testte B1-Preliminary ve B2-First sınavı icin hazir olduğumu söylüyor.
İngilizcemi tamamen gelistirmek istiyorum. Kendimi en rahat hissettigim kisimlar, speaking ve reading olabilir. Özellikle listening ile ilgili ciddi sorunlarim var. Writing icin ise kurallar(noktalama vs) farkliliklara hakim degilim.

Bana grammer icin kitap ve insanlarla konusmak icin de uygun fiyatli bir program onermenizi istiyorum. Ayni zamanda bana sinava giden sureci nasil kontrol etmem gerektigi konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Cambridge essential kitabi cok öneriliyor bunu baslamam icin önerir misinizNot1: Listening sorunumun sebebi oynadigim oyunlarda dahi altyazi(ingilizce) oynamam temelli olabilir.

Not2: Siyasi konuşmaları takip ettigim icin bazi jargonlara hakimiyetim fazla ama vocabulary anlaminda kendimi yeterince iyi görmüyorum. Bunun icin öneri istiyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.