T

Er
22 Mart 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
5 ay
KİTAPLARIMI SATIYORUM (MAX 12 TL)
Selam arkadaşlar,
İTÜ Endüstri'ye yerleştim. İkizimle hazırlanmıştık bu sene, elimizde birçok kitap kaldı. En yükseği (birkaç tane var bunlardan, yeni hiç çözülmemiş olanlar) 20 tl olacak şekilde satıyorum. Fotoğraflara bakıp istediğiniz kitap için dm atabilirsiniz. Fiyatta anlaşırız bir şekilde.
Az çözülmüş ya da çözülmemiş kitaplardır. < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
T
5 ay
Okula kaçıncı girdiğimiz önemli mi?
Selam arkadaşlar cevap belli gibi ama sorayım.
İtü endüstri geldi. Okula kaçıncı girdiğimiz önemli mi? buna göre liste falan yapılıyor mu?
T
5 ay
İTÜ vs TOBB IE
Selam herkese,
Bilmem kaçıncı postum, artık sona gelmiş bulunuyorum. Endüstri mühendisliğine karar verdim(veri analiziyle uğraşabilirim) fakat İstanbul şehir olarak biraz zor gözüküyor maddi açıdan. Ankara'da da TOBB seçeneği var, 1250 tl bursu var. Fakat network ve eğitim kalitesi açısından çekincelerim var. Siz olsanız ne seçerdiniz? İstanbul imkansız değil ancak biraz daha zor bir 4-5 sene olacak. Tabiki sonrası da önemli.
T
6 ay
İTÜ Endüstri vs YTÜ Bilgisayar
Arkadaşlar selam herkese, burayı meşgul ediyorum ama kararsızlık içindeyim.
7.8k sıralamam var, biraz 'üniversite seçerek' İTÜ yazmak istiyorum. Seçeneklerim:

okul birinciliğinden ehb (bu bölüm hakkında net bilgiler bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim)
endüstri
makine

Diğer yanda da, uzaktan bakınca uzun süredir kendime uygun gördüğüm bilgisayar mühendisliği var fakat Yıldız Teknik hakkında çekincelerim var.
Okul bitince ne seçersem seçeyim yurtdışında yüksek lisans hedefim var.
Kararsızların mesleği gibi görülen endüstri müh tatmin eder mi beni? Sosyal bir insanım, bu işi yapabilirim fakat bir alanda uzman olamamak sorun yaratır mı, üzerine bilişimle alakalı bir dalda uzmanlaşmak mesela veri bilimi üzerine yüksek lisans yapmak nasıl bir fikir olur? Ya da makine okuyup (makineye çok çok zor diyorlar, gerçekten öyle mi) üstüne mba yapmak daha mı mantıklı?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
T
6 ay
7.8k'ya mühendislik
Selam herkese,
Sıralamam 7.8k . İstanbul'da İTÜ Endüstri, Kontrol ve otomasyon, İşletme müh, Makine ve YTÜ bilgisayar arasında gidip geliyorum. Başka tavsiyeniz varsa lütfen yazın.
Bilgisayar okusam uzaktan baktığımda daha rahat yapabilirim gibi duruyor ama aslında bu bölümlerin hepsi bana uygun geliyor. Yine de illaki birine daha yatkınımdır. Sorularım:
1)Seçeceğim bölümde okuyacağım derslerin içeriklerinin ilgimi çekip çekmediğini nasıl bilebilirim? Dersin adı yeterli değil bence.
2)İTÜ Endüstri'yi Türkçe okumak çok eksiklik hissettirir mi?
3)Bölümlerin akademik kadrosunu incelerken doktoralarını nerede yaptıklarından başka bakmam gereken bir şey var mı?
4)Türk-Alman'ı hiç düşünmeyeyim mi? 5)Sıralaması 2 katım ama Almanya imkanı olması ve Alman çıkışlı hocaların olması çok büyük avantajlar değil mi?
Aklıma geldikçe ekleyebilirim, şimdiden teşekkürler.
T
7 ay
85 tyt 69 ayt 10k gelir mi?
Görüşlerinizi bekliyorum. Hacettepe Bilgisayar mühendisliği düşünüyordum. 98 obp ve okul birinciliği var.
T
10 ay
Çıkmış Sorular ve Sosyal
Merhabalar, 12. sınıf mf'yim. TYT AYT konularım (sosyal hariç) bitti. Haftada 2 AYT 2-3 TYT ve branş denemeleriyle ilerliyorum şuan. Çıkmış soruları çözmeye başlamam gerekiyor sanırım, son kaç yılı çözmeliyim sizce?
Bir de bu konudan bağımsız, tyt sosyal için nasıl bir yol izlemeliyim, denemelerde ortalama 14-15 geliyor. Kanal önerileriniz, eksik kapatma tavsiyeleriniz olursa sevinirim.
T
10 ay
Hangi TYT Matematik Denemesi?
Selamlar herkese. TYT Mat 30-35 net aralığındayım. Bir türlü yukarı çekemedim. Sizin de çözdüğünüz, çok kasıntı veya çok kolay olmayan deneme tavsiyelerinizi alabilirim. Endemik, Bilgi Sarmal, 3D, Antrenör, Orijinal(yarısı), Ankara, Metin yayınlarını çözdüm. Acil ve 345'i en son çözüp sonrasında genel denemeler üstünden gitmeyi planlıyorum.
Palmetre veya Palme Math-e almayı düşündüm, çözen var mı görüşleriniz nedir?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.