D

Onbaşı
27 Ocak 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
3 ay
Nmax Yüksek Yakıt Sarfiyatı
Merhaba,
2016 model 57.xxx km de bir nmax 125 kullanıcısıyım. 2. Motor olarak kullanıyorum ve genellikle tamiratlarını kendim yapıyorum. Küçük bir atölyem var ve bu sebeple anahtar vs gibi ekipmanlar konusunda problemim yok.
Yakın zamanda yaşamaya başladığım bir problem için sizler danışmak istedim. Motorum şehir içerisinde 3.5lt/100km civarında yakıt yakmaya başladı. Hava filtremi, ön varyatör setini, varyatör kayışını ve bujiyi yeni değiştirdim. Yakıt tüketimi bunlardan önce 4lt civarında iken 3.5 e kadar düşse de buralarda sabit kaldı. Çok yüksek devirlerde gitmememe rağmen hâlâ düşmüyor.
Kontrol etmem parçalar konusunda fikir verebilecek olursa çok sevinirim.
Ek olarak yakıtımı iki motorum içinde aynı yerden alıyorum. Diğerinde böyle bir sorunum yok.
D
2 yıl
Altyapısız Internet Seçenekleri Neler? (Beylikdüzü)
Arkadaşlar merhaba,
Istanbul / Beylikdüzü/ Dereağzı mahallesinde ikamet ediyorum. Geçen yaza kadar evde fiber Internet kullanılıyordu. Iptal ettirip, 6 ay kadar önce tekrar başvuru yaptım ve boş port sorunundan dolayı tekrar hizmet alamıyorum.
Türk telekom bölge müdürlüğüne ilk başvurumun ardından 2,5 ay sonra tekrar gittiğimde başvuru alan arkadaşın hatalı işleminden dolayı başvurumun tekrar alınması gerektiği söylendi ve ocak ayının ilk haftasında tekrar başvuru yaptım lakin yine ses seda yok. 180 gün süre verip olumlu yada olumsuz haber verileceği yada bu süreçte port boşalırsa da hizmet vereceklerini söylediler lakin sonuç malesef yok.
Süperbox ı sinyal kalitesizliği sebebiyle alamıyorum.
Bu bölgede uydu net haricinde alternatif bir hizmet sağlayıcı kullanan mevcut mudur?
Internet kutusu adlı bir iss yi gördüm forumda lakin hatalı yüklenen bir Internet siteleri var ve pek güvenemedim. Uzunca bir süredir de forumda aktif olmamışlar zaten.
Tavsiye de bulunabilecek bir arkadaş var mı acaba?
D
2 yıl
2 Zamanlı Motor Geri Püskürtme ve Gaz Yememe
Merhaba,
Bir süredir kullandığım ve üzerinde 2 zamanlı 50cc motor bulunan bir bisikletim var. Motor bisikletler için satılan klasik kitlerden. Bir süredir şöyle bir sorunla karşılaşıyorum;
Motor tam yada tama yakın gaz verildiği zaman boğuluyor. Ardından o sırada karbüratör den geriye benzin atıyor. Özellikle egzoz ucuna pul taktirdiktan sonra bu sorun iyice arttı ve performans ta ciddi düşüş yaşadım. Aklıma katalizör geldi lakin şuan için kendim müdahale de bulunamadığım dan fikir almak istedim.
Şamandıra yada iğneyi kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok. Sızıntı yada pislik te yok. Motor viteste iken gazi kesince güzel fren yapıyor içerde bir sorun yoktur diye düşünüyorum. Benzin filtrem yeni.
Birde hava filtremi biri oynarken düşürmüş (çalmış yada) bulamadım tekrar. Hava filtremin olmayışı buna sebep olur mu ? Hava* ayarını nerede tutarsam tutayım tam gaz yemiyor. En verimli hali ise en açık olduğu an. Beylikdüzü nde oturuyorum bu bölgede motor ile uğraşacak kimse bulamadım bu sebeple görüş ve fikirleriniz önemli. Selamet ile ..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.