B

Er
29 Ağustos 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
2 yıl
Türkiye’de tek benim yaşadığım sorun??
Kore’den alınma iPhone XS Max’ım var. Telefonumu garantiye göndermem gerekti ve yetkili servise verdiğimde garantiye giremeyeceğini öğrendim. Çift simli olduğu için ikisinin de kayıtlı olması gerekiyormuş. Aldığım kişi fiziksel simi kaydettirip e-simi kaydettirmemiş. E-sim kaydı olmadığı için garanti kabul etmiyor. Apple’ı aradım yapacak bir şey yok yasalar böyle BTK ile konuşun dediler. BTK’yı aradım ve duyduğum şey beni şok etti. Aldığım kişinin 2 imei hakkı olduğunu ve 2sine farklı telefonlar kaydettirdiğini öğrendim. İlk hakkına benim telefonumun fiziksel ikinci hakkına dijital simini kaydettirmesi gerekirmiş. Dedim ki yapabileceğim herhangi bir şey var mı cevapları yok oldu. Telefonumu hakkım olmasına rağmen garantiye hiçbir zaman gönderemeyeceğimi dijital simimi de kaydettirmeyeceğimi söylediler. Benim ne yapmam gerekiyor? Apple da BTK da elin kolun bağlı otur diyor. Bir çözümü olması gerek.
B
2 yıl
Arkadaş Bul Uygulaması Kayboldu!
Bu uygulamayı bulmaya çalıştığımda yok olduğunu fark ettim. Telefon da ben de ne klasörlerin içinde ne de başka yerde bulamıyor. App Store’dan bakınca aç yazıyor. İnternette araştırdım, ana ekran yerleşimini sıfırladım çıkmadı. Ayarlar>Genel>iPhone Saklama Alanındaki kısımda gözükmüyor ama uygulama yüklü. Gözükse silebilirdim. Yapacak hiçbir şey bulamıyorum ve bu benim için önemli. iOS 13’e geçtiğimde ise Arkadaş Bul ve iPhoneumu Bul birleştiği için ‘Bul’ uygulamasında 3 sekme olmasına rağmen 2 sekme çıkıyor(cihazlar ve ben). Yani bu uygulamanın kayıp olması iOS 13’ü de etkiledi. Ne yapsam bilemedim ekte ekran görüntüsü var.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
B
2 yıl
Yurtdışı Deklanşör Sesi???
Selam arkadaşlar, Kore’den alınma iPhone Xs Max’ım var. Sessizde olsa bile her deklanşöre bastığımda devasa bi ses çıkıyor. Araştırdığım kadarıyla bunu bi dosyayı silerek yapabiliyorum. Hazır JBde çıkmak üzereyken bu haber beni sevindirdi. Bahsettiğin yöntem:https://mobil.mobilcadde.com/blog/iphoneda-kamera-ve-ekran-goruntusu-alma-sesi-nasil-kapatilir
Bununla alakalı 2 sorum olacak
1) Tüm işlemleri yaptıktan sonra JB istemezsem iTunesten cihazı sıfırladığımda ses geri mi gelecek yoksa silinmiş olduğu için tamamen yok mu olacak?
2)Diyelim ki tamamen yok oldu ve benim cihazımı garantiye yollamam gerekti Apple durumu anlayabilir mi? Garantim geçersiz sayılır mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.