S

Er
07 Mayıs 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Playstore'dan aldığım The Crew 2 steam hesabı istiyor
Dostlar Playstore'dan The crew 2 aldım ve Uplay hesabıma site üzerinden bağladım. Uplay'den oyunlarıma baktığım zaman 2 tane The crew 2 görüyorum. Birisi, demo sürümü ile aynı anahtara sahip ve bir diğeri ise steam hesabıma bağlanıp oyunu steam üzerinden satın almamı istiyor. Bu durumda ne yapmalıyım ? Uplay ile mi yoksa Playstore'un sahibi Türktelekom ile mi iletişime geçmem gerekiyor ?
S
geçen yıl
DSLAM kilidi nasıl kaldırtılır ?
TürkNet kullanıyorum ve altyapım 100 Mbps download hızını kaldırabilmesine rağmen, DSLAM kilidi aktif olduğu için maksimum 88 Mbps hız alabiliyorum. Kilidi kaldırtmak için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Veya mümkün müdür?
S
geçen yıl
Ryzen 5 3600 RX570 Sistem 1 saniye takılma sorunu
Dostlar merhaba, bilgisayarım üzerinde bir süredir konu açmama sebep olacak şeyler yaşıyorum. Rainbow Six siege oynarken oyunum sadece 1 saniyeliğine donuyor ve ardından oyunu yeniden başlatana kadar bu durum bir daha da yaşanmıyor. Valorant oyununda sadece ilk ellerde bazenleri oyunda böyle tam kasma gibi değil ama sağ sola atma ve donma ile karışık bir şey yaşıyorum. Ve her oyunda geçerli olacak şekilde, mesela ilk kez envanteri açıyorsam, envanter ilk açılışta kasıyor. Ardından bir daha da olmuyor. Bunların sebebi ne olabilir ? Tüm disklerin durumu sağlam, İşlemci stres testlerinde stabil, RAM'ler de o şekil.Chipset sürücüleri, güncel BIOS ve ekran kartı driver'ı kurulu.Isı değerlerim de kabul edilebilir düzeylerde. Sistem özelliklerim:Ryzen 5 3600 MSI Armor RX570 4 GBadata xpg 128 GB NVME M2 + adata su650 120 GB SATA SSD + WD 7200RPM 320 GB HDDGamepower 500W 80+ PSU (bundan biraz şüphelenmiyorum değil ancak bilgisayar da kapanma gibi durumlar yok, o yüzden eliyorum.)B450M S2H Anakart
S
geçen yıl
İngilizce olan bu kullanımların mantığı nedir ?
Dostlar selamlar, bugün ingilizce'de gördüğüm fakat herhangi bir gramer kuralında adının geçtiğini göremediğim veya benim doğru bakamadığım bir kullanımı sizlere danışmak istiyorum. Bu gramer yapısını gördüğüm zaman anlayabiliyor ve kullanabiliyorum fakat herhangi bir şekilde mantığını çözemiyorum, çünkü bu kullanımla alakalı bir gramer kuralına rastlayamadım.

örnekler ile başlamak istiyorum,

1. He doesn't love me making fun of him cleaning yourself.

2. I love you helping/supporting me

3. I haven't thought about you going there
I haven't talked anyone about you and your girlfriend hanging out

4. Doesn't us being here mean that it never happened ?

4. İt is an effect of me doing this.

5. Let us not keep you waiting (bunu az çok anlayabiliyorum, sanırım seni beklerken tutmayalım olarak tam çevirisi yapılıyor ancak uygun olsun diye seni tutmayalım deniyor.)

Bu kullanımlarda kafama takılan kısımlar,
us,you,me vb'lerden sonra düz bir şekilde gerund kullanılmasıdır. Bu kullanım şeklinin tam olarak mantığı nedir ? Bahsi geçen yerlerde, our/your/their/my kullanılması veya that clause kullanılması daha mantıklı olmaz mı ?
S
3 yıl
Cinemaximumda Çalışmak İstiyorum
Arkadaşlar merhaba, 16 Yaşındayım açıktan lise okumaktayım ve evde boş boş oturacağıma bir işte çalışmak istiyorum. Bunun için en uygun yerin Cinemaximum olduğunu düşünüyorum ancak nereden ve nasıl başvurabileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Direk gidip çalışmak istediğim şube ile mi görüşmem gerekiyor yoksa daha farklı bir şekilde mi işliyor başvurma süreçleri ? Ve aklıma yaşım takılıyor, 16 Yaşında olmam herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.