PATLATILAN BALON: 0
BALONLARI KAPAT
S

Çavuş
18 Ocak 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
79 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Forumdakiler sizce ne yapmalıyım ?
Okuyamadım durumum yoktu arkadaşlar
S
geçen yıl
Temel sorun ekonomi.
Arkadaşlar technopatta geçenlerde türkiyenin temel sorunu sizce nedir gibi bir konu açılmıştı ve herkes kendisine göre sorun yorumlamıştı fakat şunu fark ettim.Sağlık,eğitim,adalet,işsizlik,enflasyon gibi şeyler yazılmış.Halbuki en makulü adaleti çıkarırsak tek çatı altında yani ekonomide toplamak çünkü ekonomi iyi olursa sağlık ve eğitime yatırım yapılabilir işsizlik ve enflasyon düşer fakat arkadaşlardan bir tanesinin yorumu dikkatimi çekti altyapının kötü olması internetin yavaş olması v.s yazmıştı.Bunlar gerçek sorun değil evimde 100 mbps internet var fakat kötü bir semtte oturuyorum.Sizin yorumlarınız nelerdir sizce temel sorun ülkemizde nedir türkiye neden yıllarca gelişemedi ve şuan gelişiyormu bu konu hakkında derince seviyeli bir şekilde tartışmak istiyorum.
S
geçen yıl
Görüldü atıp cevap vermiyor
Kız kuzenim var whatsapptan ara sıra birbirimize komik videolar atar sohbet ederiz oda ara sıra benim tarihim iyi olduğundan dolayı bana soru atar ve çözmemi ister fakat canımı sıkan olay şu ara sıra ben birşey yazdığımda görüldü atıyor fakat cevap vermiyor bende doğal olarak alınıyor fakat kendisini kırmak istemiyorum neticede birlikte büyüdük yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi böyle bir olaydan dolayı aramızın bozulmasını istemem sizce ne yapmalıyım ?Evet kızdır meşguldür belki o an cevap veremeyebilir diye düşünüyorum fakat bir daha geri dönüşte yapmıyor :( hatta bugünde aynı şeyi yaptı.
S
geçen yıl
Kavga çıkacak ne yapmalıyım ?
Arkadaşlar malum yaz bende dondurmayı çok seviyorum havaların ısınmasıyla kendime marketten bir dondurma alıp eve geldim ağzımda ise 4 e yakın çürük diş var dondurmamı bir yandan yerken bir yandan çocukların top oynayışını seyretmek için balkona çıktım ki çıkmaz olaydım dondurmayı ısırdığım zaman soğuk dondurma çürük dişime denk geldi bende ani bir refleksle istemeden dondurmayı balkondan aşağıya düşürdüm yanlışlıkla ak sakallı mercan dedenin kafasına geldi şimdi aşağıda kavga etmek için beni bekliyor sizce ne yapmalıyım aşağıya inip patronun kim olduğunu ona göstermelimiyim ?
S
geçen yıl
Subay olmak istiyorum
ortaokulun başından beri en büyük hayalim subay olmaktı hep o subay üniformasının içinde olmak istedim ve halen olmak istiyorum 2 sene sonra üniversite sınavına gireceğim fakat msü sınavlarına girmek gibi bir fikir var aklımda fakat anlatılana göre genellikle subay olma işleri torpille oluyor diyenler var.
S
geçen yıl
Sizce Radyo televizyon okunurmu ?
Küçüklüğümden beri ilgi duyduğum bir meslek insanların derdini dinlemeyi,araştırmayı severim.Yazdığım yazılarla insanları etkileyebilen bir kişilik oldum.Lisede radyo televizyon bölümüne girebildim girmesine fakat kayıt yapacağımız zaman müdürüyle konuştuğumuz vakit müdür çok karamsar bir şekilde konuştu radyo televizyon okuyan 40 kişiye bile staj bölümü bulamıyoruz çocuğum olsa böyle bir bölümde okutmam dedi.Şuan otomotiv bölümünde okuyorum ara sıra kendime sitem ettiğim oluyor keşke radyo televizyon bölümünden çıkmasaydım diye ama herkes o bölümü okursan işsiz olursun gibisinden konuşuyor tabi bende doğal olarak korkup vazgeçiyorum.Siz böyle bir durumda olsanız ne yapardınız ?
S
geçen yıl
Ryzen 7 3770X fiyat
çevremden birisi bilgisayar toplayacak bilgisayarın içinde ryzen 7 3700x kullanmak istiyor ekran kartı olarak rtx 2080 kullanacak.Ryzen 7 3700x fiyatı itopyada 2500 lira civarı bu fiyata alınırmı ?
S
geçen yıl
i7 4790k bu fiyata alınırmı
internette 2.el olarak 800 900 liraya 4790k bulunabiliyor fakat sıfır bir tane i7 4790k buldum fiyatı 1200 lira sizce 4790k ya bu kadar para verilirmi sıfır almam mı daha doğru olur yoksa 2.el alıp ucuza kaçmam mı daha mantıklı olur ?
S
geçen yıl
Laptop internetten kesiliyor
normal olarak google a girildiği zaman kesilmiyor fakat league of legends gibi oyunlara girerken internet kesiliyor aniden ping artışı oluyor ve belli bir süreden sonra ise laptop tamamen wifiden kesiliyor çözümü nedir ?
S
geçen yıl
Bilgisayar toplama önerisi
Elimde anakart,ram,harddisk var yazın işe girerek kendime işlemci ve ekran kartıda alacağım sizce böyle bir sistem toplasam battlefield 5 ve gta 5 gibi oyunları rahatça oynarmıyım ?

anakart:Asus P8H67-M PRO
işlemci:İntel core i7 3770
ram:8 gb veya 12 gb
ekran kartı:GTX 1060 3 GB
harddisk:2 TB

sizce böyle bir sistem toplasam oyun rahatça oynarmıyım ? işlemci büyük bir ihtimal 2.el olacak çünkü sıfırını bulamadım zaten bütçem kısıtlı olacak ekran kartını ise sıfır bulmaya çalışıcam.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.