T

Çavuş
08 Ağustos 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
3 yıl
Özel lise mi? Devlet lisesi mi?
Öncelikle selamlar dh üyeleri

Sizlere şu aralar gece uyumama engel olan bir sorunu anlatmak istiyorum, yardım ederseniz çok sevinirim.

Ben bu sene 11. Sınıfa geçmiş olan bir öğrenciyim, ortalama bir anadolu lisesinde okuyorum ve sürekli özel bir liseyemi geçmeliyim yoksa devlet okulundanmı devam etmeliyim diye düşünüp duruyorum.

Ailemin durumu Allaha şükür iyi, beni özel okula gönderebilirler sıkıntı çekmeden.

Ve bu içinde bulunduğum durumda en mantıklı kararı vermeye çalışıyorum
Acaba özel okula mı gitmeliyim yoksa devlet okuluna mı?

Devlet okulunun yararları ve zararları:
2 yıldır burda okuyorum ve okulun en başarılı sınıfındayım, 450 küsür puanlı insanlar var genel olarak. Hocaların geneli olmasada yarısı gerçekten tecrübeli ve ders anlatmak konusunda çok başarılılar.

Evimin yakınında bulunduğu için yürüyerek gidebiliyorum.

Ayrıca arkadaş ortamı olarak biraz kötü çünkü okulun bi kısmı [özellikle 9. Sınıflar çok fazla sıkıntı çıkarıyo(okulun geçen sene sınavsız lise seçilmeside bunun cabası)] serseri ve kavgacı tiplerle dolu, ama iyi insanlarda yok değil sadece daha az.

Ve bu okula gidersem birde okuldan sonra dershane de olacak ve bu dahada yorucu olur çünkü oturduğum yerde dershane yok her seferinde otobüsle gidip gelmem gerekli.

Ama bildiğim bir yerde bildiğim insanlarla olacağım.

Özel okula gelirsek:
Düşündüğüm birkaç yer var ve çoğu genelde apartmandan bozma temel lisenin biraz daha gelişmiş hali gibi duruyor. Tabiki bunların fiyatı diğerlerine göre daha ucuz birazda bunun da etkisi var

Dersi anlatayım geçeyim kafasındaki öğretmenlerden çok üniversite sınavına öğrencileri nasıl daha iyi hazırlarım kafasında oldukları için sınava yönelik daha çok ders tekrarı, hafta sonu ek dersler ve soru çözümü saatleri tarzı hazırlık aktivitelerinin bolca olması

Daha az öğrencili sınıflar (10-15 kişilik) ve haliyle daha fazla ilgi, daha fazla ek kitap vb.

İlgili hocalar olmalarına karşın daha az tecrübeli( geneli yeni mezun) hocaların olması( gerçi bazı özel okullarda bu sorun yok onları tercih ederim büyük ihtimalle eğer özele gideceksem)

Uzak olduğu için servisle gideceğim ama bu büyük bir sorun değil


Sizlerden istediğim bana ve bu durumda olan veya gelecekte bu durumda olabilecek insanlara bir parça da olsa fikir vermesine yardımcı olmanız

Bu konu biliyorumki birçok öğrenci sıkıntılar çekiyor ve karar vermekte zorlanıyor

Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için
T
4 yıl
Rainbow six fps düşme sorunu
Arkadaşlar ben r9 270x kullanıyorum r6s de önceden 90-100 fps arası oynarken geçen gelen güncellemeden sonra oyuna girdiğimde fps 30 a kadar düşmeye başlamıştı, biraz ayar falan düşürdüm internetten biraz araştırdım ama çözemedim en yüksek ayardada 30fps en düşük ayarlardada 30fps vsync de kapalı ne yapacağımı bilemedim buraya yazayım dedim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.