R

Çavuş
11 Mart 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
3 ay
10 aydır saç uzatıyorum beyler (SS'li)
Beyler hedefim şu sarışın eleman kadar uzatmak. Ama 10 ay olmasına rağmen hala bu seviyeye gelmedi. Sizce önümde daha ne kadar süre var? Trolllemeyin lütfen benim için önemli bir konu. 10 ayda bu kadar uzama sizce iyi mi? İlk başladığımda 3 numaradan biraz daha uzundu saçlarım, şimdi biraz toplanıyor. Geçen gün ilk kez çam terebentin ve argan yağı kullandım. Dax supergro da sipariş ettim gelecek, son durum bu şekilde.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
R
6 ay
6 ayda saçlarım bu kadar uzadı [Fotoğraflı]
Saçlarımı 6 aydır uzatıyorum son durum bu şekilde. Saçlarım kesinlikle bağlanmıyor. Şekil vermek istediğim zaman doğru düzgün şekil almıyor. 6 aylık bir süreye göre bu uzama normal mi? Nedense yetersiz gibi geliyor bana. Rahatça bağlanacak seviyeye ne zaman gelir? Omuzlarıma kadar uzatmayı düşünüyorum açıkçası. Hiçbir takviye, ürün kullanmadan kendiliğinden ne kadar süre sonra omuz seviyesinde olur saçlarım sizce?
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 ay
Askerlik muayenesinde doktor inisiyatif sağlar mı?
Arkadaşlar 2 ay sonra tecilim bitiyor ve ne yazık ki başka tecil hakkım kalmadı. Fazla kilolarım var. Kilodan dolayı 1 sene tecil alabilmek için uğraşıyorum.
Boy : 180
Kilo : 102
Daha da almaya çalışıyorum. Daha önce hiç askerlik için doktor karşısına çıkmadım. Doktor inisiyatif sağlıyor mu acaba? Çok fazla başlık okudum bu konu hakkında. Kimisinin kilosu fazla olmasına rağmen az yazanlar olmuş. Kimisine bilerek fazla yazılmış kendi isteği doğrultusunda.

Benim merak ettiğim; doktor bu konuda bana inisiyatif sağlar mı acaba? En azından 110+ kilo olmak istiyorum ve her şeyi dürüst bir şekilde doktora anlatmak istiyorum. Bu sene sınavım berbat geçecek. Muhtemelen sınavda çakacağım zaten. Seneye yks ile bir yere yerleşmek istiyorum. Ve fiziksel olarak gerçekten askerliğe kendimi hiç hazır hissetmiyorum. Günlük 2 paketten fazla sigara içiyorum. 4 paketten düşürdüm. Çabuk yoruluyorum. Doktor bunları göz önünde bulundurarak kilomu fazla yazıp, boyumu daha kısa yazabilir mi? Bu konuda inisiyatif tamamen doktorun tekelinde midir? Benim için gerçekten çok önemli bir konu. Şimdiden teşekkürler.
R
7 ay
Saçlar ne kadar sürede bu uzunluğa ulaşır?
Saçlarımı yaklaşık 5.5 aydır uzatıyorum. Belli bir uzunluğa ulaştı. Ama maalesef fotoğraftaki kişinin yanından bile geçemez. Böyle bir saça sahip olmak için ne kadar süre geçmesi gerekir sizce? Ben 1 - 1.5 sene civarında bu seviyeye gelirim diye düşünüyorum. Yoksa daha kısa sürer mi? Herhangi bir ürün, ilaç kullanmadan doğal bir şekilde bu uzunluğa gelmesini istiyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >
R
7 ay
2.5 ay içinde 15+ kilo almak mümkün mü?
Herkese merhaba.
Boyum 180 civarı
103 kilo bandındayım. Önümdeki 2 - 3 ay içerisinde 120 sınırlarını zorlamak istiyorum. Ama bunları yaparken çeşitli sağlık sorunlarına yakalanmak istemiyorum. Kiloyu yağ olarak alabilirim hiç önemli değil. Kas derdim yok. Kilo almak isteme sebebim, askerlik tecil hakkım bitti ve tecil etmemin tek yolu bu. Seneye üniversite sınavıyla birlikte tamamen tecil ettiririm diye düşünüyorum yerleştikten sonra. Ama bu sene böyle bir hakkım olmayacak. Sizce bu süre içerisinde 15+ kilo nasıl alabilirim? Çalışmıyorum bütün gün evdeyim. Ama günlük 2 paket sigara içiyorum. Bunu bırakıp abur cubura abansam kilo alabilir miyim?
R
geçen yıl
Cayma bedeli öder miyim?
21 Ocak tarihinde taahhütüm bitecek. Hat annemin üzerine kayıtlı. Ben de bugün hat başvurusunda bulundum. Kendi adıma. Hattım taahhüt bitimine denk gelecek, öyle konuştuk. Güncel kullanım haklarımı kaybetmemek için böyle bir şey yaptım. Şu anki hattımı iptal etmek için annemle beraber Vodafone'a gitmem gerekiyor. Şu an cayma bedeli kısmı - gözüküyor. Kampanya'da son aya girmiş bulunuyorum. Müşteri hizmetleri hat iptali için ücret alınmaz dedi taahhüt bittikten sonra. Ama benim merak ettiğim ben şu an hattımı annemle gidip iptal etmek istersem cayma bedeli çıkar mı? 21 Ocak bittikten sonra gideyim desem yeni taahhüt başlayacak. Kafam karıştı. Bu iş nasıl olacak? Cayma bedeli alınır mı şu an?
< Resime gitmek için tıklayın >
R
geçen yıl
Markette çalışan kızla nasıl tanışılır?
Bizim burdaki şok marketten her gün düzenli olarak sigara alırım. Son birkaç aydır çok tatlı bir kız çalışmaya başladı burada. Gerçi maskeden pek anlaşılmıyoruz ama davranışları çok tatlı. Herkese, enerjik bir şekilde hoş geldiniz diyor yardımcı olmaya çalışıyor. Diğer kasiyerler gibi asık suratlı, merhaba desen yüzüne boş boş bakacak biri değil. Ama öğlen gittiğim için yoğun oluyordu. Bugün marketlerin kapanmasına 10 dakika kala gittim. 2 kız vardı sadece. Biri arkada ürünlerle ilgileniyordu. Kasaya bir baktım benim hoşuma giden kız. Sadece ikimiz vardık ve ben hiç beklemiyordum o yüzden boş bulundum. Tamamen spontane şekilde konuşmaya çalıştım. Merhaba, hoş geldiniz gibi klasik konuşmalar. Ardından da beklemediğim şekilde cümleler ağzımdan döküldü

Ben: Pardon burası 8'de kapanıyordu değil mi? Önceden 9 diye biliyorum da.

Kız: Evet 10 dakika var.

B: Keşke hep bu saatte olsa, gerçekten 9'lara kadar çalışmak çok fazla. Korona da çok yaygın.

K: Keşke ya, zaten bugün çok yorucu geçti.

B: Önlemler de düzgün değil, doğru dürüst yasak getirmeleri lazım ama işte saraya para lazım, yasak gelmesi zor.
Kız da onayladı dediklerimi

En sonda da neyse çok konuşmayalım da içeri almasınlar dedim gülerek ve ayrıldım. Bu şekilde kısa bir konuşma oldu. Ama sorun şu ki saatler hep böyle olmuyor. Mesela dün akşam yine aynı saatlerde gittiğim zaman kasada 3 kız 1 erkek vardı. Hiç belli olmuyor. Müsait zamanı nasıl yakalayabilirim bilmiyorum.

Fişten ismini bulamadım, erkek olan kasiyerin ismi yazıyor fişte. Çıkış saatini bekleyip konuşmaya çalışmayı da doğru bulmuyorum. Çünkü hiç yalnız olmuyor. Muhtemelen arkadaşıyla beraber gidiyordur. Sapık gibi takip etmek de olmaz. Ama genel olarak baktığım zaman kız reddetse bile kötü bir şey olacağını sanmıyorum. Ama tek sorun fırsatı yakalamakta. Sizce nasıl yapabilirim bunu ve diyaloğu nasıl başlatmalıyım?

Bu arada konuşma soğuk geçmiş gibi ama kesinlikle soğuk değildi kız içten ve sıcaktı bunu anlayabildim. 
R
geçen yıl
PC özelliklerinden anlayan var mı?
Beyler evde uzun zamandır duran bir notebook vardı. Bu sene üniversite sınavına hazırlanacağım. O yüzden YouTube'dan ders videoları izlemek için bunu kullanmaya karar verdim. Ama belli başlı sorunlar var. Mesela bilgisayarı açtığımda kendine gelmesi 5 dk sürüyor. Chrome açıp YouTube'a girene kadar 15 dakika geçiyor. Videoyu tam ekran yapınca biraz bekliyorum. Bu özellikler çok mu berbat? Ders için ucuz laptop vs bakayım dedim ama fiyatlar uçmuş. Bu şekilde idare etmeliyim sanırım. Bir de pilin dolması 4 5 saat sürüyor ve 3 saatte bitiyor. Sürekli şarjda kullanmanın zararı olur mu? Önümüzdeki yks'ye kadar beni idare etse yeter.
< Resime gitmek için tıklayın >
R
geçen yıl
Sıfır matematik 25 netlere çıkar mı?
Tamamen sıfır durumdayım ama kafaya taktım, mutlaka matematiği halletmek istiyorum. Yalnızca tyt gireceğim. 25 üzeri net yapabilir miyim sizce bu sene?

Kaynak olarak antrenmanlarla matematik 1 2
Antrenmanlarla geometri 1 2
Birey a
345 düşünüyorum.

Ardından da ilyas hoca ve Kenan kara ile işi götürmeyi planlıyorum. Sizce bu iş olur mu? Antrenmanlar gereksiz diyeceksiniz biliyorum ama cidden 4 işlem bile sıkıntılı. Ayrıca yavaş bir kitap gibi. 1 gün de 2 sayfa birden gideceğim yani 1 ayda biter sanırım antrenmanlar.
R
geçen yıl
Benim Hocam kanalını kullanan var mı?
Not almak cidden vakit kaybı. Bu yüzden video ders kitabıyla birlikte dersleri takip etmek istiyorum. Kanala baktığım zaman videoları gayet başarılı gibi geldi bana.

Biyoloji - Selin Hoca
Geometri - Kenan Kara

Bunun dışında tamamen benim hocam kanalıyla çalışmayı düşünüyorum. Dilci olduğum için ayt kısmına girmeyeceğim. Bu kanalı kullananlar memnun kaldılar mı? Video ders kitabı aldınız mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.