C

Onbaşı
18 Aralık 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
6 yıl
Yardım Lütfen :)
Merhabalar Arkadaşlar,


Şimdiye kadar birçok sistem kurup dağıttım, çok zararlar ettim ve yıprandım, bu gidişata bir dur demek için yakın zamanda bir çift Harbeth SHL 5 edindim, fakat malesef yanına bir türlü doğru bir sistem

oturtamadım, o yüzden şimdilik idareten yedekte duran Denon 510ae amplim ile Harbeth leri sürüyorum

Eski kafalı bir dinleyici olduğum ve bu hoparlörün karakterini çok beğendiğim için elden çıkarmak istemiyorum!

Çoğunlukla kaynak olarak yeni edindiğim pioneer plx 1000 pikabımı ortofon 2m blue ile kullanıyorum. ( Bu pikaptan gayet memnun olduğumu söyleyebilirim)

Ayrıca diğer bir kaynak olarak Dj lik zamanlarımdan kalma pioneer cdj 500 S CD çalarım var ( O da kör topal idare ediyor) en büyük handikapı uzaktan kumanda edememek.

Elimde yaklaşık 150 ad kadar cd , 300 de plak arşivi mevcut, fakat bilgisayarımda bulunan 2TB kadar digital arşivimi de değerlendirmek istiyorum ama bir dac ım yok.

Tabi ki her şeyden önce Harbeth lerin kanı ile uyuşacak kaliteli bir entegre ampliye ihtiyacım var. ( Kumandasız modeller benim için çok kullanışsız oluyor )

Kafamı kurcalayan sorular ise şunlar:

Transistorlü mü yoksa lambalı bir ampli mi tercih etmeliyim?

Hangi marka ve modeller Harbeth lerin hakkını verir?

Phono katı ve Dac ı harici mi kullanmalıyım?

Çamlıca ya yakın oturduğum için harici phono katlarına Radyo frekansları karışıyor,

Bu yüzden dahili dac ve phono katlı bulunan, kumandalı bir entegre ampli benim için daha mı mantıklı olur?

Yoksa Naim uniti 2 veya unitilite tarzı all in one birşey mi tercih etmeliyim?

Sürekli cihaz değiştirmek istemediğim için beklemede kaldım ve hala araştırıyorum ama daha fazla sabrım da kalmadı

Müzik arşivi olarak, classic ve progressive rock, metal , modern jazz , klasik piano music hatta electronic house music e kadar uzanan geniş bir koleksiyonum var

Benim amacım odyofil arkadaşlarımı çağırıp onlara hava atmak değil, mütevazı bir sistem ile kaliteli sound almak ! Bu yüzden de herhangi sabit bir bütçe belirlemedim, makul ve mantıklı olur ise bütçemi esnetebilirim.

Doğru bileşenler seçildiği zaman uçuk ve gereksiz paralar harcanmadan çok iyi sonuçlar elde edebileceğimin de bilincinde olan bir tüketiciyim.

Şimdi esas soru şu :

Benim yerimde siz olsaydınız tercihleriniz ne yönde olurdu?

Değerli fikir ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla

Ç.Ş
C
6 yıl
Phono pre amfiye radyo frekansı karışması
Merhaba arkadaşlar,

Bir Plak sever olarak çok sıkıcı bir problem ile karşı karşıyayım Acıbadem de yeni bir eve taşındım, burası türk telekom binasının arka sokağında, aynı zamanda çamlıca'ya bakıyor ( sanırım lokasyondan dolayı) kullanmakta olduğum "moon lp 110" preamp e radyo frekansları karışıyor bu tip bir problem yaşayıp üstesinden gelen veya konu ile alakalı bilgisi olan varmıdır ??? Bundan kurtulmam için ne yapmam gerekiyor ??? kafayı yiyeceğim Yardım lütfeeeen
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.