E

Çavuş
08 Ekim 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
2 yıl
Monitör Tavsiye
Merhaba,

Ağırlıklı olaran oyun oynayanan sistemim için monitör için tavsiyelerinizi rica ediyorum. Bütçe 5k - 7k arası.
Minimum 27 inc ve minimum 144hz olursa sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
E
3 yıl
Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Bağlanınca Kulaklık Olarak Bağlanmıyor.
Merhaba arkadaşlar,
< Resime gitmek için tıklayın >

Philips TAH5205 model kablosuz kulaklık kullanıyorum. Kulaklığı telefonuma bluetoothla sorunsuz olarak bağlanıp kullanabiliyorum fakat bilgisayarda bir türlü kullanamadım. Bluetooth üzerinden bağlantısını yapıyorum fakat kulaklık ses cihazı olarak değil başka bir cihaz olarak gözüküyor. Yanındaki simgesi de farklı çıkıyor zaten. Driver vb. bir şey de bulamadım, bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz? Bu arada cihazı 3 farklı bilgisayarda bağladım, 3’ünde de aynı şekilde gözüktü cihaz. Ekran görüntüsü ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 
E
4 yıl
Anakart ve RAM
Arkadaşlar merhaba. Forumda bu tarzda birçok konu biliyorum ama tam olarak aradığımı bulamadığım için konu açma ihtiyacı hissettim.

Ryzen 5 3600 için anakart bakıyordum. Gigabyte B450m S2H modelinin çok fazla önerildiğini gördüm fakat ürünün 3600 mhz ve 3200 mhz olanlarını bulamadım nedense. Hep 2133mhz olanlar var. Bunları OC ile mi yükseltiyoruz? Bu anakart hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca bu anakart ve işlemci ile uyumlu ram tavsiyelerinize de ihtiyacım var. Tek slot 16gb düşünüyorum, ilerde 1 adet daah 16gb eklerim diye böyle düşündüm. Sizce mantıklı mı?
Gigabyte anakart modeli dışında onun bütçelerine yakın başka önerileriniz olursa onları da yazarsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
E
5 yıl
Modem Tavsiye
Merhaba arkadaşlar,

İşyerimde şuan Türknet VDSL kullanıyorum. Hızım 55-60 mbit arasında değişiyor fakat internette sürekli kopmalar yaşıyoruz. Bunun sebebi Türknet mi yoksa modem mi açıkçası çok emin değilim. Gerçi modemimiz biraz dandik. Everest SG-V300 var şuan. Modem kaynaklı olması daha yakın geliyor bana. Bu sebeple modemi değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konuda bana önerebileceğiniz modem modelleri nelerdir? Şimdiden teşekkürler.
E
6 yıl
Ekran Kartı Tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar,

Elimde bir sistem var, şuan dahili ekran kartını kullanıyorum ve harici kart almak istiyorum. Kartı ikinci el almak istiyorum. Bütçe olarak max 750 lira verebilirim. Sistem özelliklerim şu şekilde:
Intel G4560 işlemci
8 GB Ram
MSI H110M PRO-VD Anakart
240 GB SSD

Bu parçalarla uyumlu çalışacak bir kart önerirseniz sevinirim.
E
7 yıl
Bilgisayar Kilitlenmesi
Merhaba arkadaşlar, masaüstü bilgisayarım durup dururken kilitleniyor. Fareye oynatamıyorum, klavye de işlemiyor. Tek çare reset atmak oluyor tekrar açtığımda biraz kullandıktan sonra tekrar aynısı oluyor. Bilgisayar kilitlendiği zaman eğer sesli bir işlem varsa ses de kesilip bir uğultu tarzında ses çıkıyor. Format attım ama düzelmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim
E
7 yıl
No Boot Device Found
Merhaba arkadaşlar, Dell Inspiron 7537 model bir notebook'um var. Bilgisayarı açtığım zaman bazen "No boot device found. Press any key to reboot the machine." hatasını alıyorum. Fakat bu her zaman olmuyor, arada sırada oluyor. Daha önce bayağı araştırdım genel olarak herkes hdd'nin zarar görmesinden kaynaklandığını yazmış fakat ben 2 farklı hdd ve son olarak da ssd ile denedim, bir süre sonra bu hatayı illa ki alıyorum. Çözüm olarak da bataryayı söküp hdd'nin kablosunu çıkarıp takıyorum ve düzeliyor. Sizce sorun ne olabilir? Anakartta mıdır sıkıntı ya da kabloda mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.
E
9 yıl
(çözüldü) İnternet tarayıcısında simgeler çıkmıyor
firefox kullanıyorum, simgeler fotoğraflar vb. kırık ya da bozuk gözüküyor. bir anda oldu böyle. çözüm için yardımcı olabilcek olan var mı? fotoğraf;

< Resime gitmek için tıklayın >
E
9 yıl
Müzik Kayıt Teknolojisi için tavsiye
Home studiom için masaüstü bilgisayar toplamam gerekiyor. Ses kartı, referans monitör vb. herşeyim var fakat bilgisayarım yeterli değil. Kasa, monitör ve ramim de mevcut. Yalnızca işlemci ve anakart tavsiyesine ihtiyacım var.
Cubase programını kullanıyorum, bu programı kullanırken kasmayacak, hızlı olacak bir işlemciye ihtiyacım var. Oyun vs. için kullanmayacağım. yalnızca müzik için kullanacağım. Fiyat olarak ortalama birşey olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.