C

Çavuş
20 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
41 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
C
2 yıl
Zorunlu lise stajı hk.
Merhaba

Her yıl bende dahil olmak üzere, Lise son sınıfına gelen Meslek Lisesi öğrencilerinin korkulu rüyası olan zorunlu lise stajı hakkında
yapmış olduğum araştırmalar beni bilgi sahibi etse de kısmi olarak 9 aylık süreçte ne izlenmesi gerektiği konusunda halen şüphelerim mevcut.

Eğitim- Öğretim yılının ilk gününde ne yapılmasından tutun, son gününe kadar yapılanları bilgiye aç bizler olarak forum camiasından bilgi almak isteyişim ve diğer öğrencileri bilgilendirmek amacıyla konu açma fikri bende cereyan etti.

Bugüne kadar yaptığım işlem ve prosedürleri sırasına koyayım;

- Okulun kabul ettiği işyeri, fabrika gibi yerleri araştırdım. Araştırırken büyük bir fabrika olmasına özen gösterdim.

- İrtibat numaralarına ulaşıp, eğitim gördüğüm bölüme lise stajyeri alıp almadıklarını sordum.
olumlu yanıttan sonra iş başvurusunda istediğimi beyan ettim. İletişim amaçlı e- mail adresimi bırakıp görüşmeyi sonlandırdım.

- Ertesi gün fabrikadan aldığım iletide; gerekli yetkili kişiye mail üzerinden dilekçe yazmam gerektiği rica edildi. Aynı gün yüksek özenli, seviyeli bir üslüp ve yazım kurallarına dikkat ederek bir dilekçe yolladım.

- Aynı gün içerisinde çalışma talebimin onaylandığını bildirdiler. Yolladıkları evrak listesi içerisinde; İkametgah Belgesi, Nüfus Cüzdanı/Kartı fotokopisi, Sabıka Kaydı. Bunları daha önceden aldığım e- devlet ile hızlıca çıkarıp, renkli çıktılarını aldım.
Şirketin anlaşmalı olduğu bankanın istenen şubesinden velim ile vadesiz, tasarruf mevduatlı hesap açtım. İstenen şubeden hesap açmanızı özen göstermeniz gerektiğini düşünüyorum. Farklı şubeden hesap açanların sorun yaşadığını gördüm. Verilen hesap cüzdanının fotokopisini aldım.

- Okuldan sigorta yapıldığına dair SGK işe giriş belgesi de evrak listesinin içerisindeydi. Gereken yerden belgeyi aldıktan sonra fotokopisini aldım. Aynı gün de staj belgemi/sözleşmemi okuyup imzaladıktan sonra aldım ve fotokopilerini çektim.

- Hastaneden yada Akut polikliniklerinden PA Akciğer grafisi ve tam kan sayımı çekimini ve tahlini yaptırıp aldım.

- Hepsini tamamlayıp güzel, özenlice hazırladığım dosyaya koyup Fabrikanın istediği 8:00 - 9:00 saatlerinde gelip, doktoruna muayene olduktan sonra gereken yetkili makama dosyamı teslim ettim.

Şu an okulun açılmasını beklemekteyim. Ancak, hitap şekli, genel yaptırdıkları işler(hammallık gibi). Uzun lafın kısası, A' dan Z'sine her şey hakkında bilgi sahibi olmak ve diğer kişilerin bilgi sahibi olmasını istediğimden konuyu açtım.

Yazacağınız yanıtlar için de ayrıca teşekkür ederim.

Konuyu ziyaret edenlerin lütfen konuyu öne çıkarmalarını arz ve rica ediyorum. Sadece benim için değil, diğer öğrencilerin de bilgi sahibi olması amacıyla konuyu açtım.
C
3 yıl
ACİL! Yaş 16 Boy: 157 Daha Uzarmıyım?
Selamlar
yanlış başlık altında konu açtıysam özür dilerim.

Yaşım 16 ve boyum kahretsin ki 157 cm :(

Baba:176 cm
Anne: 150 cm

Daha uzayabilirmiyim?
Daha doğrusu uzamam lazım,şart!

Bildiğiniz ne varsa döktürünün
Baskete başlamayı düşünüyorum, şutlarım fena değil...

Konuyu öne çıkarırsanız ayrıca sevinirim.
C
5 yıl
9.sinif ta kalmak?
Selam
Öğlenci olarak 19:30 da okul bitiyor ve eve 30 dk da gelebiliyorum saat oluyor 20:00ve ailem ile dinlenmek istiyorum ve hiç vakit kalmıyor. Bu şartlar altında sınıf ya kalma varmı , nasıl oluyor? Nasıl sınıfı geçebilirim acil yardım edin... Tekniki meslek Anadolu da okuyorum.
C
5 yıl
Siz siz olun sakın TT almayın (ÜCRET VE HİZMET SAHTEKARLIĞI)
Haziran'da Vodafone dan TT te geçmiştim. Aldım taahüttsüz yapılmış ama nasıl canım cicim dediler de taahütsüz yapılmış bitmeden geçiş yaptığım için 50 GB AKK var açıldı kullanmaya başladım inanın bazen eve anca geliyordum 5 günde kota doluyor belge döküman açıyordum sadece insan gibi kullamıyorum fatura geldi... Bir baktım 70TL fatura neyse dedim sonradan taşınıp nakil yaptım zar zor o portu taktırdım ama aldığından beri memnun değildim... Bu gün mesaj gelmiş fiyat 97 TL ye gelmiş. Arıyorum ,arıyorum... Açan yok ama nefret ettim Yahu lanet olsun başka bir şey demiyorum SADECE ŞUNU DİYORUM NE SOL,TT NE TÜRKNET ALIN Kİ ŞİDDETLE TAVSİYE ETMİYORUM ALIN BİR NETSPEED YADA FİXNET YASLANIN KOLTUĞUNUZA....
C
5 yıl
Fixnet Başvuru İşlemleri
Fixnet almaya karar verdim. fakat başvuru işlemleri nasıl gerçekleşiyor? yardım olabilecek birisi var ise yorum atsın.
C
5 yıl
FİXNET Mİ DATA TELEKOM MU (İNTERNET) ALAYIM? (SİZ KARAR VERİN)
Vodafone net in son zamanlarda yaşadığım eziyetten sonra bir daha almam dedim ve haziran da taahhüt doluyor. TTKOM alacaktım şiddetli gelen şikayetler sonucu vazgeçtim SOL kullanıyordu bir arkadaşım illalah demiş bir daha alırsam______ anladınız siz :D uzun araştırma yaptım. GRİD TELEKOM VE FİXNET - DATA TELEKOM adlı şirketlere rastladım. fixnet i internet kafeler kullanıyormuş. kararsız kaldım bir siz yardımcı olsanız?
C
5 yıl
BİR TÜRLÜ GELMEYEN İNTERNET VE İNSAN GİBİ KULLANAMIYORUM
selamun aleyküm ocakta başladı internet gelmemeye 8 gündür gelmedi sonra düzeldi sonralardan hiç gelmemeye başladı gelse bile 2 mbit bile göremiyorum speedtestte daha öncelerden böyle değildi. bunun tek reçetesi port değiştirme olduğunu öğrendim yaptığım araştırmalar ile bu tarz problemler ile karşılaşanlar nasıl çözdü yazarsa teşekkür ederim. ÇORLU`DA OTURUYORUM.
C
6 yıl
TEOGA HAZIRLAMAM LAZIM BANA YOL GÖSTERİN PLSS
okullar açılacak teogda geliyor hazırlamam lazım böyle bomba gibi olmam lazım ya bir ALLAH IN kulu gelipte bana yardım etsin
C
6 yıl
YOLDA BELEŞE PENTİUM 4 BULDUM SIKINTI ÇIKARIRMI
selamun aleyküm herhalde kimsenin başına gelmeyen bir şey geldi bende hiç ummuyordum böyle olcağını
yolda gidiyorum ayağıma bir cpu denk geldi tam basmadım çok şükür yoksa meftaydı neyse aldım cebe koydum açtım kasyayı olurmu diye lga 775 di benimki tam oturdu sıkıntı çıkarırmı diye size sorayım dedim

BENİM BULDUĞUM CPU : İNTEL PENTİUM 4 3.06 GHZ

sistemlerim şöyle

Pentium dual core E5500 2.86 GHZ

2 GB RAM

500 gb hdd vardı oda rahmetli oldu 5 senelikti allah rahmet eylesin

AMD RADEON HD 4300/4500 EKRAN KARTI
C
6 yıl
BÜYÜKYONCALIYA FİBER GELİYOR
Selamun aleküm ya 2-3 ay önce tekirdağın saray ilçesine fiber geldi (sadece ana yola 1-2 tane abone var)

manikada dolanıyordum ana yolda telekomcular geldi fiber optik kanalizazyon gibi kapaklardan koydular şöyle üçgen içinde Ex yazıyorudu 1 tanesi bizim mahalleye gidiyor kapaklının atatürk mahallesinin sokaklarına gelmiş yoktu daha önceden sokağa gelirse FTTH
isteceyem sizin bulunduğunuz yerde ne kadar sürdü ilk kez böyle birşey olduğundan
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.