M

Teğmen
06 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
12 yıl
Alınık Sonisphere Saha İçi Kombine Bilet
Selam arkadaşlar;

aynen başlıktaki gibi "1 adet Sonisphere Saha İçi Kombine Bilet" arıyorum. elinde fazla olan veya herhangi bir nedenden dolayı gidemeyecek olan bir arkadaş varsa biletine talibim.

ilgilenen arkadaşların metalkesh@hotmail.com adresine mail atmaları rica olunur.
M
13 yıl
ADO nesnesi
selam arkadaşlar ADO nesnesi ile yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim;

interbase ile yazdığım kodu vereceğim ilk once

ibquery1.close;
ibquery1.sql.clear;
ibquery1.sql.add('select * from gelen_evrak');
ibquery1.sql.add('where sira_no = :numara');
ibquery1.parambyname('numara').asstring:=edit1.text;
ibquery1.execsql;

bu kodda sorun yok fakat aynı işlemi ADO ile yapamıyorum çünkü ADO da "parambyname" ile parametre belirleyemiyorumç ADo da bu işlem naıl yapılır ??

teşekkür ederim
M
16 yıl
internet cafe sistem
selam arkadaşlar sitede biraz arama yaptım ama, yazılan öneriler eski tarkhli olduğu için sistemler güncelliğini kaybetmiş, 15-20 maknalı bir cafe için nasıl bir sistem onerirsiniz, şu an cafelerde oynanan güncel oyunlar nelerdir, bunların yanında önereceğiiz antivirus ve cafe yonetim programlarınada ihtiyacım var, cevaplar için şimdiden teşekkürler...
M
16 yıl
anti msn sniffer varmı ?
selam arkadaşlar;

internette kısa bi araştırma yapınca ağdaki msn konuşmalarını yakalayan onlarca program bulunabiliyor, fakat bu programları engelleyici bi program veya yontem varmı veya konuşmaların dinlendiğini nasıl anlayabiliriz, iş yerinde kullandığımız pc ler aynı ağa bağlı ve konuşmaların dinlendiğine dair bi his var içimde, yanlış bilmiyorsam eğer belirtilmediği taktirde konuşmaların gizlice dinlenmesi bir suç teşkil ediyor ama bunu once ispatlamam lazım, bu konuda bana yardımcı olurmusunuz...

şimdiden çok teşekkürler...
M
16 yıl
internetteki vt ye bağlantı
selam arkadaşlar uzatmadan soruya geçeceğim, yapmak istediğim şu ;

"www.bilmemne.com\veritabani.mdb " gibi bir sitede bulunan veritabanına delphi ile erişmek (veri yaz, veri oku) istiyorum. birkaç sitede sadece delphi ile olamayacağını, php veya asp yardımı ile yapılabileceğini okudum. php veya asp ile değilde MySql server kurarak veya windows un odbc ayarlarından filan birşeyler yaparak bunu başarabilirmiyiz. yazmadan önce uğraştım ama bir sonuç elde edemedim. bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirse çok memnun olurum..

cevaplar için şimdiden çok teşekkürler...
M
16 yıl
FIC VI35L celeron D 2400 problemi
selam arkadaşlar
elimde FIC VI35L marka bir anakart var. şu an üzerinde P4 2.8 ve 333Mhz 256Mb ram takılı ve problemsiz çalışıyor fakat ben bu anakarta Celeron D 2400 takmak istiyorum. taktığımda makina açılmıyor. hiçbir hata mesajıda vermiyor. CPU sağlam, başka makinada çalışıyor.

yardım ederseniz çok teşekkür ederim...
M
17 yıl
BOOT FROM LAN (NASIL??)
selam arkadaşlar;

çoğumuzun anakartında bu özellik vardır "BOOT FROM LAN". bu işlem nasıl yapılır acaba. boot edecek PC nin ayarları ve boot edilecek PC nin ayarları nasıl olmalı. hangi işletim sisteminden boot edilebilir. bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler.
M
17 yıl
JTAG NEDİRRRRRRR ??????
selam arkadaşlar
nedir bu JTAG. jtag hakkında birilerinin herhangi bir bilgisi varsa benimle paylaşabilirmi?
M
17 yıl
HYPER TERMINAL
selam arkadaşlar;

delphi içinden hyper terminalden oluşturup kaydettiğim herhangi bir bağlantıyı yine benim belirleyeceğim herhangi bir dosya ile açmak istiyorum. yani hyper terminal delphi içiden açıldığında göndereceğim dosya göndermeye hazır hale gelmedi bu konuda bana yardımcı olurmusunuz veya beni yonendirebileceğiniz bir kaynak gosterebilirmisiniz bana yardımcı olursanız çok sevinirim.hyper terminal tarzı bir program yazmıştım ( component le tabi ) ama hernedense sadece benim ve babamın laptopundan başka pc de çalışmadı.her türlü kontrolü yapmama rağmen çalışmadı.
M
17 yıl
GÜVENLİK SİSTEMİNE MAKİNA
selam arkadaslar 16 kameralı bir güvenlik sistemi kuracagım. sistem önerileriniz nedir acaba. aynı sistemi daha önce p4 3.0 ile kurmuştum ısı problemini çözene kadar canım çıktı. şimdide AMD li bir sistem kurmak isiyorum. o/c felan olmayacak AMD li temiz bir sistem istiyorum sizce ne toplamalı. lütfen, yardımlarınızı bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.