E

Yüzbaşı
10 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
E
7 yıl
İnternet Tarayıcı Hakkında Yardım
Arkadaşlar chrome kullanıyorum bilgisayarı çok kasıyor. flash player çöktü uyarısı veriyor. bir sayfaya giriyorum üstteki bağlantı döngüsü hiç durmuyor sürekli dönüyor. sayfayı aşağı yukarı bile zor hareket ettiriyorum. bazen çok kasılıyor zor kapatıyorum. kapattığımda makine 20-30 saniyede zor kendine geliyor. eklentileri devre dışı bırakmayı denedim olmadı. firefox da denedim sonuç pek değişmedi... bir önerisi olan yada makineyi kasmayacak tarayıcı önerileri olan varsa sevinirim...

Özellikler
Pentium dual core 2.60 ghz. 2gb ram. geforce 9500gt
E
8 yıl
Hard Disk Bad Sector - HD Tune Taraması
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarım arada bir donup sonrasında mavi ekran hatası veriyordu. Hard diskini HD Tune ile tarattım. Resimler altta 2 tane bozuk kısım var. Bunları gidermek için Max Blast 4 programını deneyeceğim. Yalnız diğer resimdeki (healt sekmesindeki) hatalar nedir bunları anlayamadım. Anlayan birisi açıklayabilir mi ?

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
Hard Disk Bad Sector - HD Tune Taraması
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarım arada bir donup sonrasında mavi ekran hatası veriyordu. Hard diskini HD Tune ile tarattım. Resimler altta 2 tane bozuk kısım var. Bunları gidermek için Max Blast 4 programını deneyeceğim. Yalnız diğer resimdeki (healt sekmesindeki) hatalar nedir bunları anlayamadım. Anlayan birisi açıklayabilir mi ?

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
E
8 yıl
Android Telefon Batarya Kalibrasyonu
Arkadaşlar bende araştırırken buldum. ALINTIDIR. Bende işe yaradı Sabah şarjdan çektim tam 12 saat oldu %58 gösteriyor ve önceden düzensiz gösteriyordu. Mesela %70 de duruyordu ve birden %40a düşüyordu. şimdi şarj göstergesi düzgün gösteriyor...

TELEFONUN ROOT'LU OLMASI GEREKİYOR
Programhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=tr

Pil tamamen dolana kadar telefonu şarj edin.
Bu işlemi USB kablo ile bilgisayardan değil, normal şarj aleti ile yapmanız gerekiyor.
Ekranın sağ üst kısmındaki pil göstergesini dikkate almayın. Pilin tam dolu olduğunu Ayarlar (Settings) -> Telefon hakkında (About) -> Durum (Status) -> Pil durumu (Battery status) kısmından görün. Burada Dolu (Full) yazması gerekiyor.
Pil istatistiklerini sıfırlayın
Bunun yollarını aşağıda yazacağım.
Telefonu istatistikleri sıfırlar sıfırlamaz şarjdan çekin.
Pili tamamen bitip kendiliğinden kapanana kadar kullanın.
Bu sırada telefonu katiyen şarja takmayın.
Telefonu USB aracılığı ile bilgisayara dahi bağlamayın.
Telefonu yeniden başlatmayın ve kapalı tutmayın.
Telefonu pil tamamen dolana kadar şarj edin.
Normal kullanıma dönebilirsiniz.


Gelelim istatistikleri nasıl sıfırlayacağınıza (İstatistik sıfırlamayı Root olmayan cihazlar Fabrika ayarlarına dönerek yaptıkları için ayda bir kalibre yaparken bu adımı atlayabilirler). Eğer telefonunuzun Bootloader kilidini açtıysanız ve Custom Recovery kullanıyorsanız veya telefonunuzu Root’ladıysanız bu iş kolay. Değilse, maalesef biraz canınız sıkılacak.

Telefonunun Bootloader kilidi açık olanlar:
Recovery menüsünü açın ve buradan “Wipe Battery Stats” seçeneğini seçin.

Telefonu Root’lanmış olanlar:
Android Market’ten Battery Monitor Widget‘ı kurun
Ekranlardan birine 1×1 bir Battery Monitor Widget koyun ve üstüne tıklayın
Settings tuşuna basın
Çöp kovası resimlerinden Statistics yazana basın ve yazanları takip edin.

Telefonunu aldığı gibi kullananlar:
Telefonu fabrika ayarlarına döndürün. MTK telefonlar fabrika ayarı yapmasın. Bunların ilk günkü kalibrasyonu zaten kötü.
Bunun için Ayarlar (Settings) -> Gizlilik (Privacy) -> Fabrika verilerine sıfırla (Factory data reset) seçeneğini seçin ve söylenenleri takip edin.
Not: Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek tüm verilerinizi silecektir ama maalesef dişinizi sıkıp bunu bir sefer yapmanız gerekiyor . Pil istatistikleri korunaklı bir depoda tutulduğundan, bu istatistikleri sıfırlamanın başka bir yolu maalesef yok.

Üç hususa daha dikkatinizi çekelim:
Piliniz tam dolduktan sonra çıkartıp tekrar şarja takmayın. Bump Charging denilen bu yöntem çok az ek kullanım süresi sunabilir ama pilinizin toplam ömrünü kısaltır.
Lityum polimer pillerin tamamen boşaltılması da bu pillerin ömrünü kısaltır. Burada yaptığımız işlem, aslında, pilin tamamen boşaltılması değildir. Pili telefonun dışına çıkarıp farklı düzeneklerle boşaltmaya çalışmayın. Hatta kalibrasyon bittikten sonra telefonunuzu mümkün olan her an şarj edin.
İstatistik sıfırlama olayını Root olmayan telefonlar Fabrika ayarlarına geri dönerek yaptıkları için; ayda bir kalibre yaparken bu adımı atlayabilirsiniz.

SETCPU programını kullanın,profiller kısmından en az iki profil oluşturun ekran kapalıyken cpu ayrı hızda şarjda iken ayrı bi hızda çalışsın,bir battery profili oluşturmayı unutmayın,bu işlem belirli bir pil seviyesinden sonra cihazın otomatik olarak güç tasarrufu moduna girmesini sağlayacaktır,

PİL KALİPRASYONU NEDİR?
Pil kalibrasyonu android cihazlarda................... data/system/batterystats.bin...................adlı sistem dosyasını silmekten ibarettir.

Peki bu sistem dosyası ne işe yarar ve neden siliyoruz?
Bu dosya, telefona rom yükledikten sonra ilk açıldığı anda oluşur ve telefonun o andaki pil ile ilgili bilgilerini kaydeder.Rom yüklendiğindeki şarj durumuna göre bu dosyanın içindeki bilgiler şekillenir.Şöyle ki; rom yüklerken yani o dosya oluşturulurken o andaki pil seviyesi ne ise telefonun %100 şarj seviyesi olarak bu seviyeyi kabul eder.Örneğin pil seviyesi %5 lerde iken eğer rom yüklerseniz şarjınızın 1 saat bile gitmediğini görürsünüz.Ayrıca pili şarj etmek istediğimizde de şarj durumu %100 olduğunda aslında %5 i dolmuştur.Bunun göstergesi ise gerilim (mV) değeridir. işte bu sebeple bu dosya oluşturulurken şarj durumumuzun %100 olması gerekir ki en geniş %0-100 aralığını elde etmiş olalım.Dolayısıyla da en uzun pil ömrüne sahip olalım.

NOT: Pil kalibrasyonu rom yüklendikten sonra bir kereye mahsus yapılır. her şarjdan sonra yapılmasına gerek yoktur.Fakat eğer rom değişimi olursa tekrar yapılması gerekir.
E
9 yıl
6 pin vga dönüştürücü yardım
Arkadaşlar bugün bir arkadaşıma vatan bilgisayardan powercolor HD5670 ve xilence 400W güç kaynağı aldık.
Eve geldik bi heves bağladık. Açmışken kasayı felan temizledim. kabloları takmaya sıra geldi ara ara yeni aldığım ekran kartına takacak kablo yok güç kaynağında :)
Neyse bir araştırdım sadece benim başıma gelmemiş. Ama ne ekran kartının içinden ne de güç kaynağından dönüştürücü kablo çıkmadı. Basit bir sistemle yapımı var ama orada da sorun var. benim aldığım güç kaynağında 2 adet molex kablo yok tek var

3 tane HDD kablosu var birini kesip çevirmeyi düşünüyorum. hangi pine hangi kablo gelecek bilgisi olan var mı ?

< Resime gitmek için tıklayın >

NOT: 3-5 liralık kablo olduğunun farkındayım. ama power da hem fazla molex yok. hemde bu akşam ekran kartını çalıştırmayı düşünüyorum. onun için gereksiz yorum yapılmasın. sadece ben müzdarip değilim bu konudan gören de birşeyler öğrensin...

< Resime gitmek için tıklayın >
E
9 yıl
yanlış açılmış silinsin D-Smart sinyali yardım lütfen...
silinsin bağlantı hatası sebebiyle 2. konu açılmış
E
9 yıl
D-Smart sinyali yardım lütfen...
Arkadaşlar evime d-samart aldım ve bir kaç kanalım eksik. özellikle de TRT1 HD birkaç kanal daha var hepsine göz atmadım.
Ve yağmur yağmaya başlar başlamaz tüm kanallar hemen gidiyor. Araştırmalarım sonucu anten ayarından olabileceğini öğrendim. Büyük ihtimal de öyle. Çanak anten ayarlamayı teorik olarak biliyorum ama; TV den

1- herhangi bir kanalı izlerken yeşil tuşa bastığımda sinyal kalitesi :0 (sıfır) ve sinyal seviyesi 60-70 civarı çıkıyo. TRT ve birkaç kanalda ise ikisi de 0(sıfır)

2- Menü / ayarlar / sinyal testi dediğimde ise güç:70 ve sinyal kalitesi: 0 (sıfır)

3- Menü / sistem ayarları / sinyal ayarı / D-Smart tp1 seçince güç:70 ve sinyal kalitesi : 10 çıkıyor.

Şimdi esas sorum ben yukarda çanağa ince ayar vermeye çalışırken hangi bölümden sinyal seviyesini takip etmemiz gerekiyor ve
bazı yerlerde sinyal kalitesi sıfır iken kanal nasıl sorunsuz izlenebiliyor. bazı yerlerde neden 10 gösteriyo ? sinyal kalitesi, sinyal seviyesi ve güç neyi ifade ediyor.

Anlayan birisi bunları bana basitçe ifade edebilir mi ?
E
9 yıl
SD Karttan EXT3 Bölümü Nasıl Kaldırılır ?
Evet arkadaşlar sorunum belli. HTC HD2 telefonumda kullandığım SD hafıza kartımda ext3 bölüm var ve bir türlü kaldıramadım. Pc ye taktığımda diski kullanabilmeniz için biçimlendirmeniz gerekli diyor biçimlendir dediğim zaman windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı hatası alıyorum. Denemediğim program kalmadı...
SD Formatter - Mini partition Wizard - Low Level Format - HP Format Utility kullandım ama bir türlü biçimlendiremedim.
Telefon kartı görüyor. Pc de görüyor. Önerilerinizi bekliyorum...
E
9 yıl
ADSL Kampanyalara Geeellllll....
Arkadaşlar uzun zamandır evimde vodafonun 8 tl sınırsız 0.1 mb hızında :) internetini kullanıyordum cep telefonu aracılığı ile
Dedim artık adam akıllı bir limitsiz internet tarifesine geçeyim
Kampanyaları görünce şok oldum
Hiç birinin kampanyası 1 gram fayda sağlamıyor. sanki sözleşmişler gibi hepsi aynı.
Aşağıda inceleyin; fiyatların hepsinin 60 ila 65 TL arası olduğuna bakmayın hepsi aynı kiminin damga vergisi var
kiminin aylık modem taksidi var. anlayacağınız hepsi aynı... Ben 8 tl lik 0.1 mb ışık hızında internetime devam edicem galiba...:)
HEPSİNİ RAHMETLE ANIYORUM.... (sizinde andığınızı duyar gibiyim :)

hepsi adsl dir ve 24 ay taahhütlüdür...

2 Ay Ücretsiz 10 Ay İndirim Kampanyası
ttnet 2 ay ücretsiz + (39.90x10ay)+(12x59)+(24ayx15tl yalın) = 2yıllık1467/24= aylık 61.125 lira
_____________________________________________________________________________________
d-smart+limitsiz internet
giriş paketi(24ayx59)+40aktv=2yıllık1696 (299 a 2 yıllık giriş d-smart zaten satılıyor)
maxi paket(24ayx65)+40aktv=2yıllık1840 (399 a 2 yıllık maxi d-smart zaten satılıyor)
_____________________________________________________________________________________
smile adsl limitli fiyatına limitsiz
(6ayx29)+(18ayx59)+240yalın =2yıllık1476/24= aylık 61.5 lira
_____________________________________________________________________________________
biri 5 5 lik kampanya
(5ayx5)+(19ayx54.90)+(24ayx10tl yalın) 2yıllık1548/24= aylık 64.5 lira AKK aşınca hız 1mb düşüyor
_____________________________________________________________________________________
süperonline adsl 24ayx64=2yıllık1536/24= aylık 64 lira
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.