M

Teğmen
18 Şubat 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
4 yıl
3 ülke vatandaşı olabilir miyim ?
Anneannem de Romanya yine annem tarafımdan dedem Makedonya vatandaşlıklarına sahip.(ikisinde de Türk vatandaşlığı var)

Diyelim ki annem bu iki vatandaşlığı da alırsa(ki alabilir mi?) bende bu haklardan yararlanabilecek miyim?Yoksa sadece birinden mi yararlanabilirim?

Demek istediğim aynı anda Romanya ,Makedonya ve Türkiye vatandaşlığına sahip olabilir miyim?
M
5 yıl
KKTC yavru vatanMIŞ
Daha arabayı alalı 1 gün oldu polis çevirdi ve kktc ehliyetim olmadığı için 870 tl ceza yazıldı.Bu türkleri sevmeyen ülkede ehliyet 10 gün içerisinde veriliyor kimse araba kullanmayı doğru düzgün bilmiyor ama türk ehliyetini geçersiz sayıyor.

KKTC de okumak çalışmak gibi bi düşünceniz varsa hemen silin aklınızdan.Bakın bu cümleyi birçok kişiden duydum inanmadım ama şuan ben söylüyorum.
M
5 yıl
KKTC'DE Türk ehliyeti geçerliliği
kktc de öğrenci olarak 3. seneme giriyorum.1 gün önce araba aldım bugün polisler çevirdi.Ehliyetim yeni türk ehliyetininden ve adaya daha 4 gün önce geldim.Polisler bana 870 l ceza tl ceza kesti KKTC ehliyetine dönüştürmediğim için.

Sizce herhangi bir hakkım var mı itiraz etmeye yoksa her türlü ödemem mi gerekiyor bunu?
M
5 yıl
almanya'ya yatay geçiş oluyor mu?
Mimarlık bölümünde 1 senemi bitirdi.Şimdi ben bi Alman üniversitesine geçmek istesem geçebiliyor muyum?Oluyorsa bile 1 sene aldığım dersleri tekrar almak zorunda kalır mıyım?
M
5 yıl
çözünürlük neyle alakalı?
ekran kartı modelim r7 370
https://www.techpowerup.com/gpudb/b3435/asus-strix-r7-370-directcu-ii-oc-4-gb

çözünürlük şuan 1600x900 de maksimum olarak gözüküyor.
M
5 yıl
kulaklıktan cızırtı tarzı ses gelme sorunu
msi ge 72 6qc kullanıcısıyım.

şöyle bir sıkıntım var kulaklığı taktığımda pcden kulaklığa boğuk bir ses geliyor cızırtı gibi ama bu hep devam ediyorum ses hiç kesilmiyor ta ki ben pc nin herhangi bir yerine dokunmamla ses kesiliyor elimi pc den çektiğim an yine başlıyor.Bunu yaşayan var mı daha önce?bayağı bir test ettim mesela yine bu cızırtı sesini alırken parmağımı şarj aletinin o büyük kutu tarzı bölümüne yaklaştırdığımda ses daha da artıyor.


bu olay hep vardı arada pc ye res attığımda geçiyordu ama son zamanlarda hep olmaya başladı.
M
5 yıl
Rum tarafının sunduğu harita
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu ne böyle??Bu harita için mi bunca ambargolar bunca kanlar?

Bir kere heryer verilir Karpaz verilmez.Eşi benzeri olmayan bir yeriyorlar yazık?

Haritada mağusanın bir kısmı rumlara geçmiş.
M
6 yıl
Neden diğer ülkeler bizimle uğraşıp duruyor?
Batının gözünden islamcı pis terörist doğunun gözünden gavur dinden çıkmış ülke.

Bizim bilmediğimiz bir çok değerli sadece bizde bulunan doğal kaynak filan mı var ?Çok gelişmiş bir ülke değiliz çok geri kalmış bir ülke değiliz.

Hayır ülkede petrol çıksa petrol yüzünden bölmeye çalışıyorlar diyeceğim o da yok.Zamanında Osmanlı çok güçlüydü onu bölmek istediler tamam ama Osmanlı bitti yerine TC geldi.Adamlar hala bizle uğraşıyor.

Batı ile doğu arasında kaldığımız için mi bu olanlr yoksa eskiden Osmanlının heryeri ele geçirmeye çalışmasından mı çözemedim.

Hiç buraya gelip "kıskanıyorlar kardeşim" demeyin.Neyi kıskanacaklar papaz eriğini imam eriğine çevirme yöntemini filan mı?
M
6 yıl
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2017 bütçesi
Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) yüzde 21.93 artışla 1 milyar 995 milyon lira bütçe ayrıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’na bütçeden ayrılan pay ise Başbakanlık’ı dörde katladı.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Başbakanlık, MİT, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017 yılı bütçelerinin görüşmeleri yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un bütçe sunumuna göre 2016 yılında 1 milyar 636 milyar lira bütçesi olan MİT’e 2017 yılında yüzde 21.93 oranında artışla 1 milyar 995 milyon 692 bin lira ödenek verilmesi teklif edildi.

ASLAN PAYI DİYANET’İN

2017 bütçesinde aslan payını yine Diyanet İşleri Başkanlığı aldı. Diyanet’e yüzde 5.93’lük artışla 6 milyar 867 milyon lira ödenek ayrıldı.

Gelecek yıl Diyanet bütçesinin yüzde 79’una denk gelen 5 milyar 474 milyon lirası personel giderleri için harcanacak.

Başbakanlık bütçesi ise yüzde 22’lik artışla 1 milyar 584 milyon lira oldu. Böylece Diyanet, 2017’de Başbakanlık’ın 4 katından fazla bütçeye sahip olacak.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/mit-butcesi-yuzde-21-artti-diyanetin-payi-basbakanlikin-dort-kati-40267791Ülkemizde insanlar ilaçla değil de dua ile iyileştikleri için diyanete harcanan para HELAL.
Ülkede okuldan çok cami,öğrenci kitaplarından fazla dini kitap,öğretmenlerden daha fazla imam olduğu için bu bütçe gayet normal(!)
M
6 yıl
İslam'a hakaretten öldürülen yazar
Ürdün’ün başkenti Amman’da İslam’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan yazar Nahed Hattar, dava çıkışında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Guardian’da yer alan habere göre 56 yaşındaki yazarı kafasına sıktığı üç kurşunla öldüren saldırgan, güvenlik güçlerince yakalandı. Polis tarafından yapılan açıklamada da Hattar’ın saldırı sonrasında hastaneye kaldırıldığı, ancak yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdiği aktarıldı.

Facebook’tan paylaştığı karikatürle İslam’a hakaret iddiasıyla ağustos ayında tutuklanan Hristiyan gazeteci-yazar Hattar, bu ayın başlarında kefaletle serbest bırakılmıştı.

kaynak:mynet

link:http://www.mynet.com/haber/dunya/islama-hakaret-iddiasiyla-yargilanan-urdunlu-yazar-mahkeme-cikisi-olduruldu-2645611-1

Nahid Hattar'ın Facebook sayfasına koyduğu karikatürde, yatakta iki kadınla yatan ve sigara içen sakallı bir adam, "Tanrı"dan şarap ve fıstık getirmesini istiyor.
Hattar bu paylaşımdan sonra sosyal medyana büyük tepki gördü ve İslam'a ve Tanrı'ya hakaretle suçlandı.

İslam hoşgörüsü yeniden gündemlerde.

< Resime gitmek için tıklayın >yeşil yer:cennette

tanrı:"akşamın hayırlı olsun,abu saleh,bir isteğin var mı?"

sakallı adam:"evet tanrım,şuradan bana şarap şişesini getir ve Gabriel'e de söyle bana biraz kaju getirsin.Bundan sonra yerleri temizlemek için bana sonsuz hizmet yolla ve boş tepsiyi al."

Sakallı adam:"çadıra kapı koymayı unutma.Bir daha ki sefer de kapıyı çal."
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.